Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

SailGP podbija Bliski Wschód. Najbliższa runda z Dubaju na żywo w Sportklubie!

Trzy europejskie rundy za nami, a to oznacza, że SailGP w bieżącym sezonie na dobre opuszcza Stary Kontynent i udaje się w inne zakątki świata. Kolejny przystanek to Dubaj, a zmagania z Emiratów już w sobotę i niedzielę na żywo w Sportklubie!

 

Tegoroczny sezon SailGP zainaugurowany został dwiema rundami w Stanach Zjednoczonych. Najpierw światowa czołówka rywalizowała w Chicago, a miesiąc później walczyła o punkty u wybrzeży Los Angeles. W obu zawodach świetnie spisała się Australia i choć ekipa dowodzona przez Toma Slingsby’ego nie triumfowała na amerykańskiej ziemi, dwukrotnie stawała na podium – na jego drugim i trzecim stopniu – dzięki czemu objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu i nie oddała go aż do dzisiaj.

W USA triumfowali Nowozelandczycy, najlepsi w Chicago i Hiszpanie, którzy nie mieli sobie równych w Los Angeles. Poza Australijczykami podium w obu amerykańskich rundach uzupełniali Kanadyjczycy i Duńczycy.

Niecały miesiąc po zmaganiach w Los Angeles, rywalizacja przeniosła się na Stary Kontynent, gdzie rozegrane zostały trzy kolejne zawody – w Saint-Tropez, Taranto i Kadyksie. W dwóch pierwszych zwyciężyli Brytyjczycy dowodzeni przez Bena Ainsliego. Najpierw w pokonanym polu zostawili Australijczyków i Hiszpanów, a we Włoszech wygrali, choć oficjalnie w finale żadna z załóg nie została sklasyfikowana, bo żadnej nie udało się przekroczyć linii mety.

Ostatnią europejską rundą były zmagania w hiszpańskim Kadyksie, które miały miejsce dwa miesiące temu. Tym razem Brytyjczycy zaprezentowali się nieco słabiej i nie zdołali przebić się do finału. W nim niespodziewanie najlepsi okazali się Amerykanie, którzy dopiero po raz pierwszy w tym sezonie zdołali znaleźć się w czołowej trójce. Na „pudle” wyprzedzili bardzo solidnie prezentujących się w ostatnich miesiącach Duńczyków oraz niezawodnych Australijczyków, którzy dzięki temu umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej i wyprzedzają w niej o sześć punktów Hiszpanów i Brytyjczyków.

W weekend SailGP wyląduje na kolejnym z kontynentów. Kto tym razem zdoła wspiąć się na najwyższy stopień podium? Czy pierwszą wygraną w sezonie odniosą w końcu Australijczycy? A może do wysokiej formy wrócą Nowozelandczycy, którzy wprawdzie wygrali na inaugurację cyklu, później pozwolili jednak powrócić demonom w ubiegłych lat? O swoje będą walczyły oczywiście również załogi z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, które chcą nadal piąć się w „generalce”.

Przed rokiem w Dubaju najlepsi okazali się właśnie Australijczycy, za ich plecami zawody ukończyli Francuzi i Brytyjczycy. Czy w weekend możemy być świadkami podobnego rozstrzygnięcia?

Plany transmisyjne Sportklubu z SailGP w Dubaju:

1. dzień – sobota 9 grudnia, godz. 11.00 (na żywo)

2. dzień – niedziela 10 grudnia, godz. 11.00 (na żywo)

foto. Materiały prasowe / Sportklub / SailGP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *