MediaZapowiedzi TV

SCI FI: Wspaniała majówkowa przygoda

Już na początku maja kanał SCI FI zaprosi widzów w filmową podróż przez różne gatunki i style: od filmów przygodowych i fantasy, przez kino familijne z dreszczykiem, aż po horrory pełne groźnych potworów i duchów. W pierwszych dniach miesiąca SCI FI zaprezentuje takie filmowe hity jak King Kong (1 maja o 18:20), Król Skorpion (1 maja o 22:10) i Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka (2 maja o 18:00).

Bohaterem Króla Skorpiona jest Mathayus (w tej roli Dwayne Johnson) ostatni z plemienia Akadyjczyków. Żądny władzy Memnon (Steven Brand) dzięki tajemniczemu doradcy, który podpowiada kogo i gdzie zaatakować, postanawia przejąć kontrolę nad klanami żyjącymi na ogromnej pustyni. Zwaśnione osady muszą połączyć siły, aby sprzeciwić się Władcy Zła, a na ich czele staje Mathayus, którego celem jest zgładzenie czarnoksiężnika.

Od czasu premiery Mumii – sztandarowego dzieła z gatunku horrorów, które weszło na ekrany w 1932 roku, a także niezapomnianej kreacji Borisa Karloffa, minęło już sporo czasu. Jak jednak dowodzi popularność współczesnej serii zainspirowanej dawnym klasykiem, jego tematyka wciąż budzi żywe emocje. W tym miesiącu dzięki filmowi Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka będziemy mogli przenieść się do Chin, gdzie syn nieustraszonego odkrywcy Ricka O’Conenella (Brendan Fraser) niechcący wskrzesza niebezpiecznego tyrana.

King Kong to niezwykła historia gigantycznej małpy, zabranej ze swojego środowiska i przewiezionej do Nowego Jorku. Początkująca aktorka (w tej roli Naomi Watts) zgadza się na propozycję reżysera Carla Denhama (Jack Black) i razem ze scenarzystą (Adrien Brody) wyruszają w podróż, aby nakręcić film swojego życia. Nie spodziewają się jednak, że tropikalna wyspa to dom prehistorycznych stworów i dzikich plemion.

Cykl Wspaniała majówkowa przygoda kontynuują produkcje, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom kina grozy. 3 maja na antenie kanału SCI FI pojawią się dwa filmy na podstawie popularnych książek autorstwa L.R. Stine’a. Głównym bohaterem Nocy duchów (3 maja o 20:20) jest Max Doyle, który pomaga duchom nawiedzającym jego dom, pokonać upiora o niecnych zamiarach. Z kolei w Nocy duchów: poznaj moją upiorną dziewczynę 3 maja o 16:00), Max zakochuje się w Cammie, koleżance z liceum. Niestety za przyczyną złośliwego duszka ich związek napotyka na przeszkody.  Asystent wampira (3 maja o 18:00) opowiada historię Darrena, który kradnie pająka, nie wiedząc, że ten czyn zaowocuje przykrymi konsekwencjami, które zmuszą go do zawarcia paktu z wampirem.

Zwieńczeniem cyklu będzie familijny film przygodowy Mali żołnierze (4 maja o 17:55), w którym zabawkowe figurki zostają wyposażone w nowoczesne mikroprocesory, opracowane na potrzeby wojska. Żołnierzyki ożywają i postanawiają stanąć do walki, a główny bohater Alan Abernathy  (w tej roli Gregory Smith) zrobi wszystko, aby zapobiec wojnie i ocalić Christy (Kirsten Dunst), dziewczynę swoich marzeń.

Cykl Wspaniała majówkowa przygoda na antenie SCI FI już od poniedziałku 30 kwietnia do niedzieli 6 maja, od 16:00

Szczegółowe daty emisji filmów z cyklu Wspaniała majówkowa przygoda:

  • King Kong – we wtorek 1 maja o 18:20
  • Król Skorpion – we wtorek 1 maja o 22:10
  • Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka – w środę 2 maja o 18:00
  • Nocy duchów: poznaj moją upiorną dziewczynę – w czwartek 3 maja o 16:00
  • Asystent wampira – w czwartek 3 maja o 18:00
  • Nocy duchów – w czwartek 3 maja o 20:20
  • Mali żołnierze – w piątek 4 maja o 17:55

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *