MediaVodyllaZapowiedzi TV

Sędzina Anna Maria Wesołowska i prof. Piotr Chomczyński w “Domowym Kryminale”

7 sierpnia na platformie streamingowej VODYLLA mają premierę kolejne odcinki „Domowego Kryminału” – niezwykle interesujące szczególnie dla rodziców, nauczycieli i pracowników socjalnych. Traktują o przyczynach występowania zachowań agresywnych u dzieci i młodzieży, przejawach agresji i możliwościach przeciwdziałania.

 

Gośćmi Angeliki Swobody w kryminalnych talk show są: sędzina Anna Maria Wesołowska, prof. Piotr Chomczyński, socjolog i kryminolog, oraz Przemysław Małecki, komornik.

Czego oczekują od nas polskie przedszkolaki? – pyta sędzina Anna Maria Wesołowska w programie „Polskie rodziny oczami Sędzi” i cytuje wypowiedzi dzieci:

Marzę o tym, żeby rodzice się nie kłócili. Bo oni się kłócą. Zamykają drzwi. I myślą, że ja nie słyszę. Ale ja słyszę i nie mogę oddychać, bo tu mnie wszystko boli. Żeby nie przeklinali. Żeby nie pili i nie palili. Żeby przytulali. Żeby mama i tata ciągle nie siedzieli z telefonem przy uchu. Rodzice nie znają marzeń dzieci. (…) Ilekroć na salę rozpraw wchodził młody człowiek, zawsze czułam smutek. Kiedy mówił ‘Bo ja nie wiedziałem…’, myślałam o tym, że to my dorośli zawiedliśmy. Dlatego rozmowa z młodymi ludźmi jest najważniejsza. Pokazywanie im dobrych dróg, dobrych rozwiązań jest czymś naprawdę ważnym. Jeśli my dorośli reagujemy na pierwszy raz, dajemy dzieciom szansę, jeśli udajemy, że nie widzimy, to jest równia pochyła.

Anna Maria Wesołowska, prawniczka, sędzina w stanie spoczynku, społeczna doradczyni Rzecznika Praw Dziecka, niezawodowa aktorka, w sierpniowym odcinku „Domowego Kryminału” nie wspomina najbardziej wstrząsających spraw ze swojej kariery sędziowskiej, ale opowiada o zaangażowaniu w profilaktykę zachowań ryzykownych na różnych etapach rozwoju dziecka. Podczas spotkań w przedszkolach i szkołach w całej Polsce edukuje w zakresie budowania bezpiecznej szkoły i świadomej rodziny.

Piotr Chomczyński, dr hab. prof. UŁ i ANS w Pile, członek Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego, opowiada o badaniach środowisk zakładów poprawczych, bazując m.in. na doświadczeniach z 3-miesięcznego pobytu i uczestniczenia w codziennym życiu tej instytucji, jak też na wywiadach z personelem i wychowankami.

W zakładzie poprawczym są osoby, które popełniły przestępstwa. Mówimy tu o zabójstwach, ciężkich pobiciach, przestępstwach przeciwko wolności seksualnej, dręczeniu, wielokrotnych kradzieżach z włamaniem. (…) Niektóre historie są wyjątkowo tragiczne. Pamiętam dwóch braci, których ojciec zostawiał w piwnicy ze słoikiem wody, na dwa dni. Bywają osoby pozbawiane normalnych kontaktów, z ogromnymi deficytami, w tym także w zakresie zdrowia psychicznego. W zakładach poprawczych są ludzie, którzy robią okropne rzeczy, ale im też zrobiono okropne rzeczy. Dzieci potwornie skrzywdzone przez rodziców, przez opiekunów, czasami też przez system. (…) Wąski odsetek to są zwyrodnialcy i tu szanse na poprawę są znikome, ale w dużej części przypadków to są młodzi ludzie, którzy potrzebują autorytetów, poszukują siebie i tutaj jest szansa, że wyjdą na prostą.

O „Domowym Kryminale”

Program „Domowy Kryminał” realizowany przez R.D.F. Entertainment traktuje o sprawie fundamentalnej dla każdego człowieka, czyli o osobistym bezpieczeństwie.

To pierwszy talk show, który zaspokaja głód emocji odbiorców pasjonujących się true crime, ale prawdziwe historie kryminalne ze zwykłych, polskich domów zestawia z informacjami o zagrożeniach, które czają się w zwyczajnej codzienności.

Daje też praktyczną wiedzą o tym, jak uchronić siebie, rodzinę i bliskie otoczenie przed utratą życia, oszczędności, domowego miru czy dobrego imienia.

Każdy odcinek to inny palący temat, inne trzymające w napięciu historie opowiadane przez policyjnych negocjatorów, detektywów, psychologów, dziennikarzy i osób mających styczność na co dzień ze sprawami kryminalnymi i dramatami rozgrywającymi się blisko nas.

Szczegóły

Premierowe odcinki talk show „Domowy Kryminał” mają emisje w każdą środę, czwartek i piątek o 17.00 i 22.00 na kanale telewizji Active Family i platformie streamingowej Vodylla.

Telewizja Active Family jest dostępna w Canal+, Orange, Play i innych sieciach kablowych.
Jej nadawcą jest spółka R.D.F. Entertainment, właściciel platformy streamingowej Vodylla. Kanał telewizji Active Family znany jest z nowoczesnych formatów i odważnych programów rozrywkowych i filmów dokumentalnych.

Vodylla to tematyczna platforma streamingowa dedykowana ekscytującym filmom dokumentalnym. Na Vodylla można oglądnąć m.in. dokument „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”. Vodylla jest platformą przeglądarkową, nie wymagającą instalacji żadnych aplikacji, dostępną pod adresem www.vodylla.pl. Użytkownicy telefonów marki Apple mogą streamingować z komórki bezpośrednio na telewizor. Płatność 19,90 zł miesięcznie za jednostanowiskową subskrypcję dokonuje się za pomocą systemu płatności Przelewy 24 poprzez karty płatnicze Visa i MasterCard.

foto,źródło. Vodylla 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *