MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Seria „Zawód ratownik” na kanałach Polsatu

Telewizja Polsat przypomina o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Razem z operatorem sieci Plus, który już od 20 lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPR, stworzyła dwuodcinkowy minicykl „Zawód ratownik” – instruktaż podany w krótkiej i przystępnej formie, informujący o tym, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Program emitowany jest w okresie wakacyjnym na kanałach: Polsat, TV4, Super Polsat, Polsat Play, Fokus TV oraz TV6.

 

W niesieniu pomocy na wodzie i w górach liczy się każda sekunda. Człowiek, który znajduje się pod wodą lub jest ofiarą wypadku na wysokościach, musi jak najszybciej zostać odnaleziony, zabezpieczony i przetransportowany do placówki medycznej. Tu liczy się każda sekunda.

– Najtrudniejsze jest zlokalizowanie poszkodowanego mówią ratownicy MOPR i TOPR. Dlatego radzą, co robić, gdy znajdujemy się w niebezpiecznej sytuacji i potrzebujemy pomocy.

– Dzwoniąc pod numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 oraz numer ratunkowy w górach 601 100 300, zachowaj spokój. Powiedz, gdzie się znajdujesz i co się stało. Następnie odpowiadaj na pytania dyspozytora i nie rozłączaj się, dopóki nie otrzymasz informacji, że możesz zakończyć rozmowę, bo pomoc już jest w drodzesłyszymy w programie.

Ogromną pomocą dla ratowników i poszkodowanych jest darmowa aplikacja RATUNEK, którą każdy może zainstalowa na swoim smartfonie. To jedyna aplikacja, zaaprobowana przez ochotnicze służby ratunkowe GOPR, TOPR, MOPR, WOPR i dołączona do oficjalnego systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku. Dzięki niej ratownicy szybko i z dokładnością do 3 metrów mogą zlokalizować poszkodowanego. Przy okazji mają też dostęp do wpisanych wcześniej informacji o jego stanie zdrowia, która jest bardzo przydatna w sytuacji ratunkowej. Dowiadują się również, z kim z bliskich powinni się skontaktować.

Program przypomina wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o specjalnych numerach ratunkowych, które dostępne są także w aplikacji.

Wybierając się w góry – zapamiętaj numer ratunkowy: 601 100 300.

Wybierając się nad wodę – zapamiętaj numer ratunkowy: 601 100 100.

Jeżeli zdarzy się wypadek, ratownicy udzielą pomocy najszybciej, jak to możliwe.

„Zawód Ratownik” emitowany jest w Polsacie, Polsat News, Polsat 2, Polsat Play i TV4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *