MediaZapowiedzi TV

Serialowy maj na kanale Epic Drama

Maj na antenie Epic Drama to zarówno nowe tytuły, jak i premierowe sezony seriali, które zyskały już wierną publiczność. Dodatkowo, w specjalnym cyklu zatytułowanym „Wielkie kino”, stacja zaproponuje filmy, które na trwałe wpisały się w kanon światowej kinematografii.

 

Wersal – Prawo krwi

Gatunek: Polityka i władza

Premiera: poniedziałek 8 kwietnia, godz. 21:00

Rok: 2017

Sezon 2: 10 x 60 min

Twórcy: David Wolstencroft, Simon Mirren

Obsada: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Amira Casar, Stuart Bowman

W drugiej serii król Ludwik XIV ma straszny sen: jego wielki pałac w Wersalu rozsypuje się na jego oczach. Tymczasem w rzeczywistości pierwsza faza budowy pałacu jest już ukończona i większość najwybitniejszej francuskiej arystokracji mieszka pod dachem Króla Słońce, tocząc nieustanną walkę o wpływy i przewagę nad innymi.

Narkotyki, hazard i alkohol są wszechobecne, wielmoże zaczynają truć się nawzajem, aby tylko zbliżyć się do króla i wspiąć kilka szczebli wyżej po społecznej drabinie. Zaślepiony namiętnością do swojej kochanki, markizy de Montespan, Ludwik nie chce słuchać rad Kościoła i najbliższych doradców. Otoczony przez mrok i demoralizację wyrusza w końcu na wojnę przeciwko swojemu największemu wrogowi — Wilhelmowi Orańskiemu. Aby ocalić swoją wizję Wersalu, król będzie musiał odnaleźć drogę do światła i odkupienia…

Odwilż

Premiera: środa 8 maja, godz. 22:00

Gatunek: Historyczny

Rok: 2013

Sezon 1: 12 x 60 min

Twórcy: Valeriy Todorovskiy, Alyona Zvantsova, Dmitriy Konstantinov

Obsada: Evgeniy Tsyganov, Aleksandr Yatsenko, Anna Chipovskaya, Viktoriya Isakova, Mikhail Efremov, Yana Sekste, Nina Dvorzhetskaya, Evgeniy Volotskiy

Rok 1961. W Związku Radzieckim rządzi Chruszczow. Trwa odwilż po czasach stalinowskich. Cenzura pozwala na więcej niż kiedyś, pojawiają się nowe formy rozrywki, rozwija się państwowa telewizja.

Utalentowany filmowiec, Wiktor Chrustaliow, stara się nakręcić film według scenariusza napisanego przez swojego zmarłego przyjaciela. Doskonała scenografia i kostiumy tworzą poruszający, stylowy dramat osadzony w fascynującym okresie historii ZSRR, w którym sztuka, handel i cenzura nieustannie przeplatały się ze sobą.

Wielkie kino

Od soboty 4 maja, godz. 21:00

Wbrew regułom (126 min)

Wzgórze nadziei (154 min)

Niebezpieczny umysł (113 min)

Angielski pacjent (162 min)

Francesco Scianna, Roberto Nobile, Alessandro Schiavo, Marco Leonardi, Rike Schmid, Valeria Solarino, Giuseppe Schillaci

W maju kanał Epic Drama zaprasza na naprawdę wielkie kino. Od soboty 4 maja stacja proponuje swoim widzom filmy, które na trwałe wpisały się w kanon światowej kinematografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *