MediaZapowiedzi TV

Sezon dokumentalny na SundanceTV

3 lutego na kanale SundanceTV startuje cykl „Sezon dokumentalny”, a w nim cztery fascynujące filmy dokumentalne prezentujące autentyczne historie, prawdziwych bohaterów i wyjątkowe emocje.

 

W czwartki na antenie pojawią się premierowo: „When the Storm Fades” – łączący w sobie dramat i komedię dokument opowiadający o skutkach jednego z najsilniejszych kataklizmów w historii naszej planety– Tajfunu Haiyan; „Ocalić nosorożce” – poruszający i dający do myślenia film poświęcony problemowi zabijania afrykańskich słoni i nosorożców; „Pharma Bro” – dokument ukazujący historię Martina Shkreliego, potentata farmaceutycznego znanego z podniesienia z dnia na dzień ceny leku na AIDS o 5500% oraz „The Notorious Mr. Bout” – produkcja przedstawiająca życie człowieka owianego legendą – Viktora Bouta – rosyjskiego przedsiębiorcy, spekulanta wojennego, magnata lotniczego, przemytnika broni i, co najdziwniejsze, filmowca amatora.

When the Storm Fades
(2018)
3 lutego o 22:00
PREMIERA

Łączący w sobie dramat i komedię dokument „When the Storm Fades” opowiada o skutkach jednego z najsilniejszych tajfunów, jakiego kiedykolwiek doświadczyła nasza planeta – Tajfunu Haiyan.

W filmie występują ci, którzy przetrwali katastrofę. To rodzina Pablo, która wspólnie z kanadyjskimi komikami odtwarza swoje wspomnienia– są to sceny ukazujące ich cichą walkę o powrót do normalności.

Perypetie rodziny przeplatają się z historią dwójki młodych kanadyjskich wolontariuszy, którzy starają się odegrać znaczącą rolę przy naprawie zniszczeń po tajfunie. Uczą się różnicy między pomaganiem na pokaz, a byciem naprawdę pomocnym.

W role wolontariuszy wcielają się nagrodzeni kanadyjską nagrodą Comedy Award improwizatorzy Kayla Lorette i Aaron Read. Aby zachować autentyzm w odtwarzanych scenach, prawie wszystkie dialogi zostały zaimprowizowane.

Tytuł: When the Storm Fades
Reżyseria: Sean Devlin
Występują: Kayla Lorette, Aaron Read, Nilda Pablo, Abner Pablo, Lovely Pablo, Arnel Pablo

Ocalić nosorożce
(2017)
10 lutego o 22:00
PREMIERA

W poruszającym i dającym do myślenia exposé na temat niedostatecznie nagłośnionego kryzysu fotografka wojenna, Kate Brooks, kieruje swój obiektyw ze stref konfliktów, które zwykle pokazywała, na inny rodzaj masowej zbrodni – zabijania afrykańskich słoni i nosorożców.

W przeddzień całkowitego wyginięcia znikomej już populacji nosorożca północnego, Brooks przedstawia niezliczone czynniki przyczyniające się do obecnej epidemii niezwykle skutecznych kłusowniczych i przemytniczych syndykatów, rysując zaskakujące powiązania między nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami, kartelami narkotykowymi, międzynarodowym terroryzmem
i bezpieczeństwem granic.

Tytuł: Ocalić nosorożce (The Last Animals)
Reżyseria: Kate Brooks

Pharma Bro
(2021)
17 lutego o 22:00
PREMIERA

Historia Martina Shkreliego, potentata farmaceutycznego znanego z podniesienia z dnia na dzień ceny leku na AIDS o 5500%, zakupu jedynego egzemplarza albumu Wu-Tang Clan za 2 miliony dolarów i otrzymania wyroku za oszustwa związane z papierami wartościowymi. Historia mężczyzny znanego jako Pharma Bro, demaskuje XXI-wieczny rozwój subkultury „bro” i internetowego trollingu, opowiadając jednocześnie klasyczną amerykańską historię o oszustwie, chciwości i chęci dopasowania się do otoczenia.

Dzięki niezliczonym transmisjom na żywo, wywiadom, materiałom prasowym i scenom z udziałem Martina Shkreliego, widzowie poznają różne oblicza Pharma Bro i dowiedzą się, co pozwoliło mu osiągnąć status najbardziej znienawidzonego człowieka w Ameryce, a także jakie luki prawne pomogły mu w realizacji jego działań.

Tytuł: Pharma Bro
Reżyseria: Brent Hodge

The Notorious Mr. Bout
(2014)
24 lutego o 22:00

Viktor Bout był rosyjskim przedsiębiorcą, spekulantem wojennym, magnatem lotniczym, przemytnikiem broni i, co najdziwniejsze, filmowcem amatorem. W 2008 roku Bout został zatrzymany pod zarzutem spiskowania w celu zabicia Amerykanów. Jednak nawet wówczas, trzy dni przed aresztowaniem, Bout nie przestawał kręcić filmów, dokumentując życie spędzone w szarych strefach prawa międzynarodowego.

Okrzyknięty „handlarzem śmierci” i sportretowany przez Nicolasa Cage’a w filmie „Pan życia i śmierci”, Viktor Bout może słusznie być nazwanym najsłynniejszym handlarzem bronią na świecie.

Dokument „The Notorious Mr. Bout” przedstawia życie człowieka osławionego legendą, ale mało zrozumiałego.

Tytuł: The Notorious Mr. Bout
Reżyseria: Tony Gerber, Maxim Pozdorovkin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *