MediaZapowiedzi TV

Sezon komediowy na SundanceTV

W październiku SundanceTV proponuje widzom cztery niesamowicie słoneczne komedie, które przywrócą uśmiech na twarzy w ponure, jesienne wieczory.

 

W czwartkowe wieczory na ekranie ukażą się premierowo: „Moja łódź podwodna” – portret piętnastoletniego Olivera Tate’a opowiadającego o swoim dorastaniu, rodzinie i pierwszej miłości, „Turyści” – czarna komedia przedstawiająca pełną wrażeń podróż po Anglii przyczepą kempingową, „Soulboy”, czyli opowieść o znudzonym życiem siedemnastolatku, który postanawia zostać muzykiem soulowym, by przyciągnąć uwagę pewnej pięknej dziewczyny, oraz „Perły Szkocji” – komedia ukazująca perypetie Ritchiego, pochodzącego z Glasgow cwaniaka bez perspektyw, poszukiwaczy pereł oraz pięknej ekolożki Beth.

„Sezon komediowy” otwieramy 5 października o 22:00, kolejne seanse w każdy czwartek o tej samej porze

Moja łódź podwodna (2010)

5 października o 22:00

PREMIERA

Pewien młody chłopak musi ocalić matkę przed zalotami mistyka, a jednocześnie zwabić do sypialni swoją cierpiącą na egzemę dziewczynę. Jest uzbrojony jedynie w szeroki zasób słów i niemal pełną wiarę we własne możliwości. Nazywa się Oliver Tate.

Tytuł: Moja łódź podwodna (Submarine)
Reżyseria: Richard Ayoade

Turyści (2012)

12 października o 22:00

PREMIERA

Chris (Steve Oram) pragnie pokazać Tinie (Alice Lowe) swój świat i chce to zrobić na własnych zasadach – w trakcie podróży przez Wyspy Brytyjskie w ukochanej przyczepie Abbey Oxford Caravan. Tina do tej pory prowadziła odosobnione życie, zatem lista obiektów jest długa – Muzeum Tramwajów w Crich, Wiadukt Ribblehead, Muzeum Ołówków w Keswick oraz rozległe krajobrazy będące tłem tej cudownej podróży.

Nie trzeba jednak długo czekać, by marzenie prysło. Śmieci, hałaśliwe nastolatki i wcześniej zarezerwowane miejsca dla przyczep kempingowych, nie wspominając o wścibskiej matce Tiny – to wszystko zaczyna powoli niszczyć marzenia Chrisa i sprowadzać zarówno jego, jak i każdego, kto źle go potraktuje, na skraj przepaści…

Tytuł: Turyści (Sightseers)
Reżyseria: Ben Wheatley

Soulboy (2010)

19 października o 22:00

PREMIERA

W angielskim miasteczku Stoke on Trent w 1974 roku ciągle dochodzi do przerw w dostawie prądu, wybuchają strajki, a na stadionach piłkarskich panuje chaos i przemoc. Nerwowy Joe Mccain jest znudzony szarą codziennością swojego życia, które zmierza donikąd. Od poniedziałku do piątku pracuje jako kierowca tira, dokonując drobnych kradzieży ze wspólnikiem i najlepszym przyjacielem Russem Mountjoyem. Gdy w życiu Joego pojawiają się nowe postaci, a on sam wikła się w trójkąt miłosny, musi zdecydować, na kim mu naprawdę zależy.

Reżyseria: Shimmy Marcus

Perły Szkocji (2015)

26 października o 22:00

PREMIERA

Ritchie to pochodzący z Glasgow cwaniak bez perspektyw. Rozczarowany życiem w mieście, po kryjomu udaje się do ośrodka ochrony przyrody w Highland, aby wraz ze swoimi dwoma pechowymi kumplami – Dannym i Fraserem – zbić fortunę jako nielegalni poławiacze pereł. Na miejscu poznaje Beth, piękną angielską działaczkę na rzecz ochrony przyrody, której pasją jest ratowanie zagrożonego kłusownictwem gatunku małży. Ritchie natychmiast się w niej zakochuje. By ją zdobyć, musi pokonać konkurencję w postaci miejscowego strażnika przyrody Ethana, czarującego amerykańskiego Adonisa przekonanego, że Beth nie oprze się jego urokowi.

Ritchie odnosi sukces w poławianiu pereł, co przyciąga uwagę Gavina, znanego gangstera z Glasgow, a jego praca w ośrodku sprawia, że zaczyna kwestionować swoje początkowe motywacje. Mężczyzna musi ryzykować życiem, aby uratować Highlands przed katastrofą ekologiczną i zdobyć serce Beth.

Tytuł: Perły Szkocji (Scottish Mussel)
Reżyseria: Martin Compston, Felicity Jones

foto. SundanceTV

Jeden komentarz do “Sezon komediowy na SundanceTV

  • Ciekawa propozycja i świetny pomysł na jesienne wieczory. Filmy są różnorodne i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Czekam z niecierpliwością na te komedie, zwłaszcza na „Turyści” i „Perły Szkocji”. Dobrze jest mieć możliwość obejrzenia czegoś lekkiego i zabawnego!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *