Sierpień na kanale History
W sierpniu na HISTORY powracają dwie kultowe serie: od 4 sierpnia zapraszamy na nowe odcinki programu “Wykute w ogniu”, w którym mistrzowie kowalstwa mierzą się w konkursie o najlepsze ostrze, a 22 sierpnia na HISTORY lądują nowi “Starożytni kosmici” – czy tym razem twórcy programu odkryją przed nami prawdę o przybyszach z kosmosu? Na antenę HISTORY wraca także kontrowesyjna seria “Najbardziej jadowite zwierzęta świata”, w której testujemy granice ludzkiej wytrzymałości na ból.
Starożytni kosmici s. 14
Ancient Aliens s. 14
W poniedziałki i wtorki o 20:00 od 22 sierpnia na HISTORY
10×60’
Autorzy serii badają kontrowersyjne teorie paleoastronautyki – paranauki zakładającej, że obcy odwiedzają naszą planetę od milionów lat. Zwolennicy tej hipotezy szukają dowodów na obecność kosmitów na Ziemi w pozostałościach z ery dinozaurów, rysunkach jaskiniowców, zabytkach starożytnego Egiptu czy współczesnych opowieściach o UFO.
Program „Starożytni kosmici” powstał we współpracy z Erichem von Dänikenem, autorem i popularyzatorem koncepcji, zakładającej wpływ obcych na życie ludzi w czasach przedhistorycznych. Twórcy cyklu podróżują po całym świecie w poszukiwaniu dowodów na ingerencje kosmitów w historię naszej cywilizacji.
Wykute w ogniu s.8
Forged in Fire S.8
W czwartki o 21:00 od 4 sierpnia a na HISTORY
12×60’
„Wykute w ogniu” powraca! Czterech wytwórców broni białej rywalizuje o nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów i prestiżowy tytuł mistrza.
W trzech rundach zawodnicy projektują, a następnie tworzą najrozmaitsze rodzaje broni niosącej śmierć. Kto okaże się mistrzem i zyska uznanie sędziów?
Najbardziej jadowite zwierzęta świata s.2
Kings Of Pain s.2
W piątki o 23:00 od 12 sierpnia na HISTORY
8×60’
Caveman Rob i Adam Thorn to popularni na świecie znawcy dzikich zwierząt, którzy wielokrotnie padli ofiarą ukoszeń i użądleń przez przedstawicieli najgroźniejszych gatunków.
Mężczyźni podróżują do najdalszych zakątków naszej planety, by doświadczyć skutków jakie wywołuje jad ptasznika goliata czy pytona siatkowego. Mierząc natężenie bólu, prowadzą ranking swoich eksperymentów. Wszystko to w imię nauki, by uczynić świat bardziej bezpiecznym.