Cyfrowy Polsat

Siódmą edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrała Kasia Popowska!

Piosenkarka otrzymała czek na 100 tysięcy złotych. Nagrodę główną przeznaczyła na wybrany cel charytatywny. W jej ręce trafiła również Złota Twarz. W decydującym odcinku o triumf walczyli także: Joanna Jabłczyńska, Sławomir oraz Zosia Nowakowska.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
– Ależ jestem podekscytowany! – rozpoczął prowadzący Piotr Gąsowski. Wiedział, co mówi, bo wielki finał był naprawdę wyjątkowy. Publiczność dostała wszystko, co powinno być w prawdziwym show: spektakularne metamorfozy, wzruszenia i emocje. Tym razem finaliści programu sami wybrali postaci, w które się wcielili.
Najpierw jednak czwórka artystów zaprezentowała się widzom jako boysband One Direction. Trzeba przyznać, że praca zespołowa wyszła im śpiewająco. – Bliżej im do girlsbandu – żartował Gąsowski.
Pierwszy solowy występ należał do Kasi Popowskiej, która jako Beyonce zaśpiewała poruszającą balladę „Listen”. – Uznałam, że będzie to idealny utwór na finał – zapowiadała. – Mam nadzieję, że uda mi się nie zemdleć – dodała pół żartem. Było olśniewająco. – Pięknie zaczęliśmy ten koniec. Robisz wrażenie osoby bardzo skromnej. Jesteś takim człowiekiem, który wychodzi na tą scenę i nagle jakby wstąpił w niego nowy duch. I jak patrzę na taką Kasię i sobie myślę, co tam Beyonce, nie musimy mieć kompleksów. Naprawdę jak tak wygląda nasza młodzież, to jeszcze Polska nie zginęła – uznała Małgorzata Walewska. – Odkryłem w tobie nutkę aktorką. Ona bucha naprawdę gorącym płomieniem – podkreślił Bartek Kasprzykowski. – Byłaś diamentem wokalnym – zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. – Twoja postać powinna pojawić się w herbie Łodzi. Wyczuwam w tobie Beyonce, warta jesteś każdy „piniądz” – podkreślił Paweł Królikowski. – Świat dla ciebie to za mało – dodał aktor.
Kolejną osobą, którą zobaczyliśmy na scenie, była Joanna Jabłczyńska. Aktorka chciała zaprezentować spektakularną i szaloną metamorfozę. Zaskoczyła wszystkich. Wystąpiła bowiem jako postać z filmu pt. „Maska”, w którym główną rolę grał Jim Carrey. Piosenką „Cuban Pete” rozbawiła do łez publiczność i jurorów. – Nikt się nie spodziewał, że delikatna pani mecenas, poukładana jak czekoladki w pudełku, może robić takie rzeczy. Aśka, zrobiłaś coś tak fantastycznego, uwierzyłaś w sztukę po prostu. Twoja mowa końcowa jest fenomenalna, najbardziej spektakularna i najbardziej przekonywująca. I my, jako ława przysięgłych wierzymy ci w stu procentach – powiedział rozemocjonowany Paweł Królikowski. Kasia Skrzynecka także cmokała z zachwytu. – To jest taka wisienka na torcie, którym pięknie puentujesz swoje naprawdę brawurowe występy. Jesteś mega odważną dziewczyną. Gratuluję! – dodała. – Nie jest łatwo dawać z siebie na scenie w ten sposób – docenił prezentację Bartek Kasprzykowski. – Jesteś jak Kopernik – zażartowała Małgorzata Walewska.
Sławomir w ostatnim odcinku zapragnął być legendarnym wokalistą rockowym i zmierzył się z rolą charyzmatycznego frontmana grupy Queen. Jako Freddie Mercury wykonał kultowy utwór „We are the Champions”. Po mistrzowsku? – Rzucanie się na Freddiego to jest tak naprawdę samobójstwo. Niewielu jest w stanie nawet zbliżyć się do tego króla. Tyle wrażliwości włożyłeś w odtworzenie tej tragicznej, niesamowitej, wspaniałej postaci. Od środka zrozumieć tego człowieka, po to, żeby później każdy ruch, każda poza, każdy dźwięk stawał się taki, jakim on go z siebie wydobył. Bardzo dobry występ – ocenił Bartek Kasprzykowski. – Ta lordoza i pewność siebie. Idziesz jak po swoje, jak Mercury lub Sławomir. Stworzyłeś postać, która jest godna króla – wtórowała Małgorzata Walewska. – Sławomir, I love you – dodała Katarzyna Skrzynecka.
W ostatnią finałową postać wcieliła się Zosia Nowakowska. – Jako Jennifer Lopez była prawdziwym wulkanem seksu – przedstawił artystkę Piotr Gąsowski. Tym razem zdecydowała się zaprezentować widzom jako Celine Dion i zaśpiewała wzruszający utwór „I surrender”. – Jesteś znakomitą artystką. Mam nadzieję, że będziesz miała szanse brać udział w produkcjach, w których oprawa wizualna jak i muzyczna będzie godna twojego talentu – zaznaczyła Małgorzata Walewska. – Jesteś osobą, która powinna patrzeć w górę, tam gdzie jest twoje miejsce. Zrezygnuj ze swojej skromności – radził Bartek Kasprzykowski. – Mam nadzieję, że miałaś radość ze swoich występów. Bardzo ci za nie dziękuję – podsumowała Katarzyna Skrzynecka.
Po solowych prezentacjach, kolejnym punktem programu były duety. Jako pierwsi zawładnęli sceną Monika Borzym iKrzysztof Kwiatkowski, którzy jako Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki, zaczarowali widzów przepiękną piosenką „Z Tobą chcę oglądać świat”.
Po nich Al Bano i Romina Power, czyli jeden z najbardziej znanych duetów artystycznych na świecie. Kto nie zna takich przebojów jak „Felicita” czy „Ci sara”? Właśnie ten drugi utwór, który przyniósł im zwycięstwo na festiwalu w San Remo w 1984 roku, zaśpiewali razem Kuba Świderski i Paweł Jasionowski. Podbili serca publiczności oraz sędziów.
Po wielu tygodniach ciężkiej pracy, godzinach ćwiczeń i czasu spędzonego w charakteryzatorni oraz dziesięciu pasjonujących odcinkach pełnych światowych i polskich przebojów, nadszedł czas na werdykt. Siódmą edycję show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrała Kasia Popowska! Zdobyła Złotą Twarz oraz czek na 100 tysięcy złotych, który przekazała Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” na rzecz Karinki Cicheckiej. Srebrną Twarz za drugie miejsce otrzymała Joanna Jabłczyńska, laureatem Brązowej Twarzy został Sławomir, a Żelazną Twarz i czwarte miejsce uzyskała Zosia Nowakowska.

Jeden komentarz do “Siódmą edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrała Kasia Popowska!

  • Cały show, jak i idea jego bardzo mi odpowiadają. Raz że jest świetna zabawa, na której przygotowaniu Polsat zna się świetnie, a dwa, że ten cel jest szczytny. Nie chodzi tylko o wypromowanie gwiazd czy jurorów, ale o to, żeby komuś pomóc.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *