Sławy światowej architektury na Gali 25-lecia “Architektury-murator”
21 listopada na Gali 25-lecia miesięcznika „Architektura-murator” odbędzie się międzynarodowa dyskusja „Krok w przyszłość” z udziałem Marty Thorne, dyrektorki najważniejszej na świecie architektonicznej nagrody Pritzker Prize. Pasjonaci architektury mają niepowtarzalną szansę wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu sław światowej architektury, wygrywając jedno z pięciu ekskluzywnych zaproszeń na Galę 25-lecia „Architektury-murator”.
Tylko przez dwa dni można walczyć o udział w międzynarodowym spotkaniu architektonicznym, biorąc udział w konkursie. Pięć wejściówek na galę otrzymają uczestnicy, którzy najtrafniej wskażą najważniejsze wydarzenie architektoniczne minionego 25-lecia oraz najlepiej uzasadnią swój wybór. Szczegóły: FB „Architektury-murator”.
„Krok w przyszłość” do dyskusja poświęcona wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi, politycznymi i społecznymi. Jak jesteśmy do tego przygotowani? Jaki możemy mieć wpływ? Jakie trendy uczestnicy panelu widzą w obszarach, za które odpowiadają? Czy są one zbliżone, czy inne w różnych miejscach świata? Jakie są najważniejsze wyzwania współczesności i jak powinna odpowiadać na nie architektura?
W dyskusji udział wezmą:
– Marta Thorne, dyrektor najważniejszej światowej nagrody architektonicznej, Pritzker Architecture Prize, jednocześnie dziekan wydziału architektury na IE University w Madrycie, wykładowczyni znana z wystąpień i działań na rzecz umocnienia pozycji kobiet w architekturze.
– Ivan Blasi, kurator nagród i programów Fundacji im. Miesa van der Rohe. Aktywnie uczestniczy w wielu sympozjach i dyskusjach dotyczących wartości w architekturze, promuje najlepsze wzorce architektury europejskiej.
– Giovanna Carnevali, dyrektor wykonawczy ds. projektowania urbanistycznego w mieście NEOM w Arabii Saudyjskiej, międzynarodowy konsultant ds. strategii w dziedzinie architektury i rozwoju miast
– Denis Leontiev, współzałożyciel i CEO Striełka KB w Moskwie. Dał początek współpracy międzynarodowych ekspertów i architektów rosyjskich w celu wprowadzenia najnowocześniejszej infrastruktury miejskiej w całej Rosji.
– Mirosław Bałka, jeden z najwybitniejszych na świecie współczesnych rzeźbiarzy, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace znajdują się w takich muzeach, jak: Tate Modern, Londyn; Van Abbemuseum, Eindhoven; MOCA, Los Angeles; SFMOMA, San Francisco; MOMA, Nowy Jork; The National Museum of Art, Osaka.
Gala Jubileuszu 25-lecia „Architektury-murator” odbędzie się 21 listopada, godz. 18.30, Hotel Warszawa (dawny Prudential), Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 9 (obowiązują zaproszenia)
„Architektura-murator” od ćwierć wieku jest źródłem wiedzy i inspiracji dla projektantów i pasjonatów architektury. To jedyne czasopismo architektoniczne, które skutecznie działa na rzecz promocji Polski poprzez architekturę. Na przestrzeni 25 lat „Architektura-murator” zdobyła 32 nagrody i wyróżnienia za szatę graficzną i okładki oraz Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne dokonania w dziedzinie upowszechniania kultury.