Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Smartfonowy hit 2016 roku powrócił w nowej odsłonie

Technologia mobilna rozwija się w zawrotnym tempie. Jeszcze kilka lat temu modele ze średniej półki nie mogły być porównywane z funkcjonalnością flagowych smartfonów. Dziś telefon za nieco ponad tysiąc złotych wiele funkcji współdzieli ze swoim droższym odpowiednikiem. Takim urządzeniem jest Huawei P9 lite 2017, czyli odświeżona wersja znakomicie przyjętego w 2016 roku Huawei P9 lite.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Jeszcze do niedawna, szybka praca oraz przemyślany design samartfona były wyróżnikiem wyłącznie droższych modeli smartfonów. Tańsi konkurenci zostawali daleko w tyle. Huawei P9 lite 2017, który plasuje się na średniej półce cenowej, nie tylko został wyposażony w mocne podzespoły, ale w niczym nie ustępuje pod względem designu od urządzeń z wyższej półki.
Wydajne podzespoły
Sercem następcy kultowego już Huawei P9, jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 655. Cztery ze rdzeni taktowane są 2.1 GHz, zaś pozostałe 1.7GHz. Takie podzielenie mocy procesora powoduje, że urządzenie dłużej pracuje bez dostępu do prądu. Osiem rdzeni ma jeszcze jedną zaletę – smartfon może wykonywać wiele operacji w jednym czasie.
Drugim elementem, który w dużej mierze decyduje o płynności działania smartfona, jest ilość pamięci RAM. Huawei P9 lite 2017 został wyposażony w 3GB pamięci operacyjnej, co stawia go wyżej niż bezpośrednią konkurencję. To właśnie RAM odpowiedzialna jest za utrzymywanie pracy aplikacji w tle. Jest to niezwykle ważne, gdy chcemy szybko dotrzeć do programu, który otwieraliśmy nawet wiele godzin wcześniej. O ile w smartfonach z 2 lub mniej gigabajtami RAM aplikacja będzie uruchamiana od nowa, to w P9 lite 2017 nawet kilka aplikacji może pracować równolegle.
Moc grafiki i zdjęć
Za renderowanie grafiki w grach i przetwarzanie obrazu przechwyconego przez oko aparatu w P9 lite 2017 odpowiada procesor graficzny Mali-T830MP2. Dzięki niemu możliwe jest uruchomienie zaawansowanych gier i szybkie wykonywanie zdjęć głównym aparatem 12 Mpx ze światłem f/2.0. Aparat od zawsze był mocną stroną smartfonów z serii P, dlatego obok błyskawicznego autofokusa, oprogramowanie zostało wzbogacone o tryby, np. malowania światłem czy zdjęć nocnych. Miłośnicy ręcznego ustawiania parametrów z pewnością docenią możliwości trybu profesjonalnego. Z przodu P9 lite 2017 zastosowano 8Mpx aparat ze światłem f/2.2 i funkcją panoramicznego selfie.
Aktualny system i funkcjonalna nakładka
Mocne podzespoły odgrywają bardzo ważną rolę, ale na równi z nimi jest oprogramowanie. P9 lite 2017 pojawiło się na rynku z fabrycznie zainstalowanym Androidem 7 i autorską nakładką Huawei EMUI 5.0. Zastosowanie najnowszej odsłony systemu ważne jest nie tylko ze względu na większe wykorzystanie potencjału podzespołów, ale również ze względu na aktualne zabezpieczenia przed utratą danych.
Wiele nakładek systemowych opiera się na zmianie wyglądu pulpitu, ikon i kilku dodatkowych funkcji. Takie nakładki często powodują szybsze wyładowywanie się baterii oraz spowolnienie smartfona. EMUI 5.0 od Huawei gwarantuje nie tylko wyjątkową oprawę graficzną, ale przede wszystkim poprawę funkcjonalności systemu. Aż 90% opcji P9 lite 2017 można włączyć za pomocą zaledwie trzech dotknięć ekranu.
Obok aktualnego systemu, o bezpieczeństwo danych dba również czytnik linii papilarnych. Proces rozpoznania odcisku palca w P9 lite 2017 trwa zaledwie 0,3 sekundy, a zastosowana technologia poradzi sobie z odczytaniem odcisku w zakresie 360 stopni – nie trzeba przykładać palca cały czas w ten sam sposób.
Szybki nawet po kilkunastu miesiącach
Wiele smartfonów po kilku miesiącach nie działa tak szybko, jak po wyjęciu z pudełka. Nakładka EMUI 5.0 została wyposażona w Manager telefonu, który na bieżąco dba o jego optymalizowanie. Manager usunie stare i niepotrzebne dane, zamknie aplikacje, które niepotrzebnie działają w tle oraz przeskanuje smartfon programem antywirusowym. Za pomocą Managera telefonu można również zoptymalizować zużycie energii.
Huawei P9 Lite 2017 jest dostępny w ofercie operatorów oraz w salonach sprzedaży w kolorach czarnym, białym, złotym, niebieskim w cenie 1299 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *