Sport w TV

Sportowy weekend w Motowizji

Najbliższy weekend 20 i 21 maja będzie wyjątkowy dla wszystkich fanów motosportu. W sobotę i niedzielę Motowizja zaprasza na podwójną dawkę emocji, którą zagwarantują transmisje z Lausitzring, gdzie odbędą się wyścigi DTM i ADAC GT Masters. Dodatkowo, Motowizja pokaże na żywo wyścig Monster Energy NASCAR All-Star Race, który będzie rozgrywać się na torze Charlotte Motor Speedway.

 

 
Podwójne emocje z Lausitzring: DTM i ADAC GT Masters
Podczas tegorocznej inauguracji sezonu DTM walka była bardzo wyrównana, na podium zobaczyliśmy wszystkie trzy marki: Audi, BMW i Mercedesa. Jednak to Jamie Green dominował w obydwu wyścigach.
– Pierwsze zmagania na torze Hockenheim okazały się niezwykle emocjonujące, widać, że od początku będziemy świadkami zaciekłej walki. Na ten weekend zaplanowana jest druga runda DTM. Trzeci i czwarty wyścig odbędzie się na torze w Lausitz w Niemczech. Na tym samym torze ścigać się będą kierowcy startujący w GT Masters, co jest niewątpliwą gratką dla fanów. Zapowiada się więc weekend pełen motoryzacyjnych wrażeń. mówi Łukasz Siudak z Motowizji.
Monster Energy NASCAR ALL-STAR Race
W ten weekend odbędzie się także jedno z najciekawszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie NASCAR, które widzowie obejrzeć mogą na żywo jedynie w Motowizji.
– Wyścig All-Star to swoisty sprawdzian dla najlepszych kierowców NASCAR, którzy będą konkurować ze sobą na torze Charlotte Motor Speedway. W grę wchodzi milion dolarów i tę kwotę otrzyma tylko zwycięzca wyścigu, pozostali odejdą z przysłowiowym kwitkiem. W tym roku po raz pierwszy zespoły będą mogły wybierać pomiędzy dwoma typami opon różniącymi się składem mieszanek. Szykują się nie lada emocje! mówi Szymon Tworz z Motowizji.
Jeszcze więcej sportowych wrażeń
Już w poniedziałek, o godz. 22:40 wyemitujemy podsumowanie Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC, które w ten weekend odbywają się w Portugalii. Rajd składa się z 19 odcinków specjalnych na nawierzchni szutrowej, wystartuje tam także ekipa Orlen Team – Hubert Ptaszek z pilotem Maciejem Szczepanikiem. Przed szansą wygrania trzeciej rundy WRC stanie Thierry Neuville, czy znów powtórzy fantastyczny przejazd jak w Rajdzie Argentyny?
29 maja na antenie Motowizji, o godz. 20:40 pokażemy podsumowanie Porsche Carrera Cup Deutschland z toru w Lausitz – serii towarzyszącej DTM i ADAC GT Masters.
Natomiast po ePrix Monaco przyjdzie czas na Paryż i kolejną odsłonę wyścigów Formuły E, gdzie broniący tytuł Sébastien Buemi zmierzy się ze swoim największym rywalem Lucasem Di Grassi. Podsumowanie wyścigu już 29 maja, o godz. 22:40.
Sportowy weekend w Motowizji na żywo:
Sobota, 20 maja:
– ADAC GT Masters – godz. 12:40
– DTM – godz. 14:30
– Monster Energy NASCAR All-Star Race – tor Charlotte Motor Speedway – godz. 00:00 (noc z soboty na niedzielę)
Niedziela, 21 maja:
– ADAC GT Masters – godz. 13:00
– DTM – godz.15:00
Podsumowania:
Poniedziałek, 22 maja:
– WRC 2017 Portugalia – podsumowanie – godz. 22:40
Wtorek, 23 maja:
– Monster Energy NASCAR Cup Series 2017 – tor Charlotte Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – godz. 22:00
Środa, 24 maja:
– DTM Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 20:00
Poniedziałek, 29 maja:
– Porsche Carrera Cup Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 20:40
– ADAC GT Masters Lausitzring – podsumowanie wyścigu – godz. 21:20
– Formuła E – podsumowanie wyścigu z Paryża – godz. 22:40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *