MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

“Sposób na wakacje” z TVN Style!

Maraton TVN Style zaczyna w sobotę 6 lipca o 11:50 specjalnym odcinkiem programu Darii Ładochy – “Patenciary na wakacjach” – tym razem nie będzie o gotowaniu z dziećmi, a o tym, jak spędzić wakacje z dziećmi i… nie zwariować!

 

 

W programie znajdziecie kilkadziesiąt sprawdzonych rad na to, jak podczas podróży, w jej trakcie a także po powrocie pozostać szczęśliwą i wypoczętą rodziną. Daria Ładocha wraz z 10-letnią Laurą i 6-letnią Manią podczas kilkutygodniowych wakacji w Indonezji przetestowały dla Was różne patenty!

Mniej egzotyczne miejsce – pomorską wieś Starkowo – odwiedził Jakub Porada ze swoim programem “Porada na weekend”, który pokażemy w sobotę o godz. 12:35 i w niedzielę 7 lipca o godz 16:45. Tam właśnie mieści się Śledziowa Zagroda, która jest nie pensjonatem, ale także świetną rybną oberżą oraz jedynym w Polsce i jednym z dwóch na świecie Muzeum Śledzia. Kuba uda się również do pobliskiej Ustki, by sprawdzić, jakie atrakcje czekają tam na turystów.

W następnym odcinku “Porady na weeked” (sobota, 13:10) Kuba uda się w Beskid Śląski, sprawdzi, co warto zobaczyć i czego spróbować, będąc w tym rejonie. Wespnie się na sam szczyt Baraniej Góry, skąd wypływa Wisła. Odwiedzi też Katowice z modernistyczną strefą kultury, audiofilską salą koncertową i śląską kuchnią, serwowaną w formie street foodu. Na koniec Kuba wpłynie łódką pod centrum Zabrza i dojdzie na koniec podziemnego świata…

Jeśli do tej pory wybierałaś zorganizowane wyjazdy i dopiero będziesz debiutować jako podróżniczka, koniecznie zobacz naszą następną propozycję w “Sposobie na wakacje” – program “ABC podróżnika” (sobota, 13:40). To lekki program poradnikowy, traktujący temat w sposób detaliczny, punktowy, niemal wskazujący idealne rozwiązania. Kuba Jankowski udzieli odpowiedzi na nurtujące ich pytania – co zabrać i jak się spakować do bagażu podręcznego, który zabieramy na pokład samolotu? Jak kupić tanio bilet i co zrobić, kiedy wszystkie miejsca w samolocie są już zarezerwowane, a bardzo zależy nam na tym locie? Jak dobrze przygotować się do wielogodzinnej podróży i kiedy wymienić walutę? „ABC podróżnika” pomoże w zorganizowaniu każdej podróży!

Jeśli wiecie, już jak się wybrać na wakacje, czas, by poznać “Patent na podróż” (sobota, 14:10). Przekonaj się, że podróżowanie nie musi iść w parze z wielkimi pieniędzmi! Ten program to gotowa ściągawka dla tych, którzy chcą podróżować oszczędnie i z pomysłem. Artur Kot pokaże, że akacje można połączyć z… pracą. W Kraju Basków, a dokładniej w słynącym z win regionie  La Rioja, zatrudni się w lokalnej winnicy, gdzie w rytmie flamenco weźmie udział w winobraniu.  A jeśli jesteście ciekawi, na jakie szaleństwa nasz prowadzący wydał zarobione w tydzień pieniądze, to koniecznie zasiadajcie przed telewizorami!

Gadżety podróżne dzielą się na takie, które są całkowicie niepotrzebne i stanowią tylko zbędny balast oraz takie, które podróż potrafią umilić i ułatwić. Właśnie takie w sobotę o 16:15 pokaże Wam Vienio w programie “COOL gadżet”. Zobaczycie sposoby na szybkie przemieszczanie się z walizką, patent na to, jak ją odnaleźć, gdy się zagubi, i dowiecie się, czy dzięki uzdatniaczowi wody można spokojnie napić się wody z rzeki.

Pierwszy dzień naszego wakacyjnego maratonu zakończymy w Singapurze, w którym odwiedzimy “Niezwykłe hotele bez tajemnic” (sobota, 22:15). Zamelduj się z nami w najbardziej inspirujących hotelach na świecie i sprawdź jak wiele ich obsługa i właściciele są w stanie zrobić, by zapewnić gościom niezapomniane chwile i jedyne w swoim rodzaju doznania. Krytyk gastronomiczny Giles Coren i szefowa kuchni Monica Galetti dołączą do personelu, który potrafi zaspokoić każdą zachciankę swoich gości.

W niedzielę zapraszamy na spotkanie z dwoma inspirującymi kobietami – Ewą, która zdecydowała się osiedlić w Gwatemali (“Jestem z Polski“, niedziela 15:50) i Beatą Pawlikowską, dziennikarką i podróżniczką, która tym razem kamery zaprosiła do swojego domu (“Gwiazdy prywatnie”, niedziela, 18:00).

Jak wygląda Gwatemala oczami Ewy? Nasza bohaterka odsłoni przed Wami swoje życie za granicą i opowie o zwyczajach, jakie panują w tym egzotycznym kraju. Ewa pokaże Wam, jak wygląda codzienność w Gwatemali i pokaże ulubione miejsca, do których zagląda w wolnej chwili.

Do swojego domu, stojącego tuż za miejskimi zabudowaniami Warszawy, zabierze Was natomiast Beata Pawlikowska. która jak sama mówi, w podróży jest cały czas – nawet wtedy, kiedy jest w domu. Wystrój wnętrz jest bardzo nowoczesny i stanowi tło dla otwartej, jasnej przestrzeni. Według zamysłu Beaty minimalistyczne wnętrza miały stanowić tło dla pamiątek i zdjęć z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *