MediaZapowiedzi TV

Styczeń 2024 na kanałach HISTORY i HISTORY2

W styczniu na HISTORY zobaczymy pasmo programowe Zima tajemnic, w ramach którego obejrzymy takie produkcje jak Wyjaśnić niewyjaśnione czy Klątwa Wyspy Dębów. Przeniesiemy się do najbardziej odludnych i mroźnych miejsc na naszej planecie, aby odkryć Tajemnice skute lodem. Oto propozycje programowe HISTORY i HISTORY2 na styczeń 2024.

 

Zima tajemnic – pasmo programowe

Wraz z nowym rokiem na HISTORY Channel wkroczy pasmo programowe Zima tajemnic. Od poniedziałku do środy będziemy zgłębiać największe sekrety tego świata, a pomogą nam w tym m.in. bracia Lagina, którzy w 11. sezonie „Klątwy Wyspy Dębów” wybiorą się na kolejny etap poszukiwań skarbów. Wyruszymy także w najbardziej odludne, nieprzyjazne i mroźne miejsca na naszej planecie, by ujawnić „Tajemnice skute lodem”. Najsłynniejszym zagadkom świata przyjrzą się „Łowcy tajemnic”.

Wyjaśnić niewyjaśnione
Evidence of the Unexplained
W poniedziałki o 21:00 od 1 stycznia na HISTORY
25×60’

Władze na całym świecie twierdzą, że UFO jest prawdziwe, ale czym jest i czy stanowi zagrożenie? Ta seria zawiera historie o niemożliwej inżynierii i przerażających bliskich spotkaniach, analizuje najlepsze i najnowsze dowody uchwycone przez kamerę, jak również zeznania naocznych świadków tego tajemniczego zjawiska.

Klątwa Wyspy Dębów
The Curse of Oak Island s. 11
We wtorki o 22:00 od 1 stycznia na HISTORY
25×60’

Rick i Marty Lagina wznawiają misję rozwiązania zagadki Wyspy Dębów. Wraz ze swoim zespołem dokonują szeregu najbardziej historycznych odkryć, jakie kiedykolwiek miały miejsce w Ameryce Północnej. Ekipa będzie podążać tunelem, który może przechodzić bezpośrednio pod Szybem Ogrodowym i prowadzić do Baby Blob, gdzie badania wykryły duże ilości złota i srebra. Artefakty odkryte w Strefie nr 5 sugerują związki z korsarzem, Sir Williamem Phippsem.

UFO na antypodach
Close Encounters Down Under
W środy o 23:00 od 3 stycznia na HISTORY
6×60’

Nieopowiedziane historie o obserwacjach UFO, porwaniach i innych paranormalnych zdarzeniach oraz badanie raportów o dziwacznych spotkaniach z obcymi, od Nowej Zelandii po surowe australijskie pustkowia – to wszystko w nowej, sześcioodcinkowej serii HISTORY Channel.

Tajemnice skute lodem
Secrets in the Ice s. 3
We wtorki o godz. 21:00 od 9 stycznia na HISTORY
10×60’

Twórcy tego serialu dokumentalnego odwiedzają najbardziej odludne, nieprzyjazne i mroźne miejsca na naszej planecie, by ujawnić tajemnice skryte pod warstwami lodu. Łącząc generowane komputerowo obrazy z zaawansowaną technologią skanowania i badaniami naukowymi program przedstawia nieznane, przez tysiąclecia niewidoczne artefakty. Analizuje w jaki sposób i dlaczego znalazły się na odległych krańcach Ziemi, a także rozważa, jakich jeszcze innych sekretów może strzec lodowa pokrywa.

Łowcy tajemnic
Truthseekers
W środy o 21:00 od 24 stycznia na HISTORY
12×60’

Niektóre cywilizacje, wydarzenia oraz obiekty fascynują i inspirują ludzi od wieków, zachęcając do poszukiwania ukrytych prawd: kopiemy głębiej, wspinamy się wyżej i wędrujemy dalej, by odkryć nieodkryte. W tej serii przyjrzymy się najsłynniejszym zagadkom świata. Cofniemy się do przeszłości, by zbadać to, jak mity przekazywane od pokoleń stały się największymi znanymi dotychczas tajemnicami. Jedno jest pewne: tam, gdzie są tajemnice, tam zawsze będą ich łowcy – śmiałkowie, którzy nie cofną się przed niczym, by odkryć prawdę, która skrywa się w mitach i legendach.

Trójkąt Bermudzki: Przeklęte wody
Bermuda Triangle: Into Cursed Waters s 2
W środy 31 stycznia o 22:00 na HISTORY
12×60’

Trójkąt Bermudzki to najbardziej osławiony zakątek oceanu w historii ludzkości. Budzi strach i niekończącą się fascynację. Wody te, otaczane przez Florydę, Bermudy i Puerto Rico, pochłonęły niezliczone ilości statków i samolotów oraz… ich załogi – niektóre z nich zniknęły bez śladu.

W 1945 roku pięć samolotów amerykańskiej marynarki wojennej zaginęło tej samej nocy, wraz z samolotem poszukiwawczo-ratowniczym wysłanym w celu ich odnalezienia. Nigdy nie odnaleziono wraku. Reporterzy dokopali się do relacji o innych zaginionych samolotach i statkach, a opowieści o dziwnych zjawiskach sięgają czasów podróży Kolumba.

Teraz elitarny zespół bada Trójkąt Bermudzki z pomocą tajnej broni – tworzonej od dziesięcioleci mapy, oznaczającej lokalizacje niezidentyfikowanych podmorskich wraków i anomalii. Każdego tygodnia będą próbowali zidentyfikować jeden tajemniczy wrak, oceniając po drodze dowody stojące za legendami i teoriami naukowymi, takimi jak niebiańskie fale, gigantyczne bańki metanu, wiry wsysające statki i martwe strefy, które oszałamiają sprzęt i samoloty. W Trójkącie Bermudzkim nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Zespół dokonuje na dnie oceanu historycznych i ważnych odkryć, które wykraczają poza mity i domysły.

 

 

Starożytny świat – pasmo programowe

HISTORY2 z nowym rokiem zabierze widzów w podróż w odległą przeszłość. Przeniesiemy się do Cesarstwa Rzymskiego i przyjrzymy się jego powstaniu oraz upadkowi, a wszystko to dzięki „Koloseum”, które oferuje widzom wyjątkowe spojrzenie na najbardziej kultowe imperium w historii. „Starożytne odkrycia” natomiast przedstawią wynalazki, które, wbrew pozorom, nie zostały wynalezione współcześnie.

Starożytne odkrycia
Ancient Discoveries
W środy o 21:05 od 3 stycznia na HISTORY2
6×60’

„Starożytne odkrycia” zajmują się wynalazkami i osiągnięciami inżynierii sprzed wieków, które – jak dotąd sądzono – powstały dopiero w czasach współczesnych. Eksperci i wykopaliska archeologiczne bezustannie ujawniają w tej dziedzinie coś nowego. W 2. sezonie ekipa specjalistów zajmie się największymi zagadkami starożytnej technologii morskiej z wykorzystaniem ostatnich odkryć w dziedzinie nauki, starożytnymi pociskami, rakietami i bombami. Natomiast “Starożytni inżynierowie” udowodnią, jak wiele dzisiejszych osiągnięć technologicznych zostało opracowanych wieki temu.

Koloseum
Colosseum
W środy o 22:05 od 3 stycznia na HISTORY2
8×60’

„Koloseum” to ośmioodcinkowa seria, która w spektakularny sposób ożywia powstanie i upadek Cesarstwa Rzymskiego, ukazując je przez pryzmat jednej z najbardziej ekscytujących i brutalnych aren w historii ludzkości – Koloseum. Od dzikiej prawdy o życiu gladiatora jako wojownika-niewolnika po fascynujące sposoby, w jakie cesarze Rzymu wykorzystali ogromny amfiteatr, by demonstrować swój majestat i bezwzględną władzę.

„Koloseum” oferuje widzom wyjątkowe spojrzenie na najbardziej kultowe imperium w historii. Każdy odcinek wskazuje jedną z ośmiu kluczowych i różnorodnych postaci realnych bohaterów historycznych. Obejmująca kilkaset lat seria rozwija się chronologicznie, od zdumiewającego dnia otwarcia areny do ostatnich widowisk. „Koloseum” przedstawia dramatyczne walki, wykorzystując spektakularne efekty specjalne.

„Koloseum” to produkcja na miarę wydarzeń, które toczyły się w starorzymskim amfiteatrze, przedstawiająca krok po kroku rozwój tego legendarnego obiektu.

Starożytni inżynierowie
Ancient Impossible
W środy o 23:05 od 17 stycznia na HISTORY2
8×60’

“Starożytni inżynierowie” pokazują, jak wiele dzisiejszych osiągnięć technologicznych zostało opracowanych wieki temu. Kolosalne pomniki, niemożliwe osiągnięcia inżynierii i technologii tak precyzyjne, że wymykają się ponownemu wymyśleniu — starożytny świat był znacznie bardziej zaawansowany niż sobie wyobrażaliśmy. Będziemy podróżować przez historię, aby odsłonić radykalnie inny obraz przeszłości, z innowacjami tak daleko wyprzedzającymi swój czas, że wciąż są w użyciu. Współczesna nauka odkrywa, że starożytny świat jest bardziej podobny do naszego, niż się spodziewaliśmy, i ujawnia, jak rozwiązania współczesnej technologii zostały wymyślone tysiące lat temu.

foto. A+E Networks Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *