MediaZapowiedzi TV

“Sven Hjerson” – nowy serial kryminalny inspirowany twórczością Agaty Christie na Epic Drama

4 kwietnia na antenie Epic Drama zadebiutuje nowy serial kryminalny – „Sven Hjerson”. Postać tytułowego bohatera zrodziła się na kartach powieści światowej sławy pisarki kryminałów, Agathy Christie. Jedną z osób pojawiających się w jej książkach jest Ariadne Oliver – dobra przyjaciółka Herkulesa Poirota, ale także pisarka kryminałów. Podobnie jak u Christie, w książkach Ariadny również pojawia się stały bohater. Jest nim skandynawski prywatny detektyw Sven Hjerson. Premiera serii „Sven Hjerson” w poniedziałek, 4 kwietnia o 21:30 na Epic Drama.

 

W 1. odcinku poznajemy Svena Hjersona, emerytowanego detektywa, słynącego niegdyś z niesamowitej zdolności obserwacji i umiejętności profilowania kryminalnego na podstawie nawet najmniejszych wskazówek i poszlak. W czasie swojej kariery brał udział w wielu głośnych śledztwach, lecz nagle postanowił przejść na emeryturę – nikt nie wie dlaczego. Klara Sandberg to producentka marnych programów telewizyjnych, która chce stworzyć nowy program kryminalny o prawdziwych zbrodniach właśnie z udziałem Hjersona.

Gdy Hjerson dowiaduje się o śmierci swojej matki, po raz pierwszy od ponad 30 lat wraca na Wyspy Alandzkie. Na pokładzie statku, którym płynie, jest też Klara. Na jednostce dochodzi do zabójstwa – ofiarą jest młoda dziennikarka. Hjerson i Klara zaczynają rozwiązywać zagadkę morderstwa. On początkowo niechętnie, ona — pełna entuzjazmu…

Serial swobodnie interpretuje książki Christie, jednak nie znajdziemy w nim makabrycznego stylu skandynawskich kryminałów. Według Patricka Anderssona, jednego z producentów serialu, możemy spodziewać się „czegoś bardziej podniosłego, nowatorskiego, z przymrużeniem oka, co zaspokoi oczekiwania fanów Agathy Christie na całym świecie, a jednocześnie uniknie cosy crime”.

W serialu „Sven Hjerson” widzowie zobaczą, jak fikcyjna postać wymyślonej pisarki ożywa w lekkim
i intrygującym serialu. Każdy odcinek koncentruje się na innej sprawie morderstwa, a jednocześnie przez całą serię przewija się ogólny wątek fabularny związany z głównymi bohaterami.

W postać głównego bohatera wciela się Johan Rheborg. Andersson przedstawił go jako jednego
z największych szwedzkich komików, który z wielką wprawą wciela się również w role dramatyczne. Klarę zagrała Hanna Alström – wszechstronna aktorka znana z serii filmów „Kingsman”. Hanna i Johan od razu przypadli sobie do gustu i i stworzyli świetny duet. „Hanna i Johan razem są naprawdę świetni” – podsumowuje Josefine Tengblad, szefowa działu dramatycznego w C More/TV4.

Premiera serii „Sven Hjerson” już 4 kwietnia o 21:30 na kanale Epic Drama. Emisja kolejnych odcinków w poniedziałki o tej samej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *