MediaTVPZapowiedzi TV

Świąteczne propozycje TVP

 

 

W okresie świąt Bożego Narodzenia nie zabraknie TVP VOD najnowszych odcinków ulubionych seriali Telewizji Polskiej. Będzie można obejrzeć „Barwy szczęścia”, „Koronę królów”, „Leśniczówkę” i „Klan”. Nie zabraknie również „Blondynki”, a także „Na sygnale” i „Na dobre i na złe”. Poza najnowszymi odcinkami „M jak miłość” można  również przypomnieć sobie, jak wyglądali kiedyś bohaterowie tej najpopularniejszej serii w historii polskiej telewizji. Pierwsze 50. odcinków można oglądać za darmo w TVP VOD.

 

W prezencie na święta do głośnego serialu „Wiedźmin” dołączamy film o tym samym  tytule. Oba dzieła to adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego, przenosząc na ekran losy wojownik o białych włosach i kocich oczach. Dostępny w TVP VOD od 19 grudnia.

 

Do katalogu tytułów po rekonstrukcji również dołączają kolejne propozycje. Od 17 grudnia internauci mogą obejrzeć kultowe już seriale: „Kapitan Sowa na tropie” to pierwszy polski serial kryminalny, wyreżyserowany przez Stanisława Bareję; „Tygrysy Europy” serial komediowy w reżyserii Jerzego Gruzy oraz „Boża podszewka” . Dla najmłodszych widzów czekać będzie „Powrót do Wiklinowej Zatoki” i „Zima w Wiklinowej Zatoce” –  serial animowany z uroczym bohaterem, młodym piżmakiem Serafinem.

 

 

22 grudnia (sobota)

25 LAT TVP POLONIA – KULISY, godz. 11:40, 12:20, 13:15, 14:15, 15:30, 19:50, 20:40 i 21:45,  powt. o godz. 23.30, 02:30, 03:35,  w niedzielę 23 grudnia o godz. 07:05, 08:10, 08:35, 10.50 i 11.15.

Seria kilkuminutowych felietonów. Kulisy powstawania programów produkowanych przez TVP Polonia wraz z życzeniami od autorów i widzów.

BARDZO MI CIEBIE BRAKUJE, godz. 18:50,  powt. 05:20

Film dokumentalny opowiadający o 25-leciu TVP Polonia, o początkach, o ludziach, którzy tworzyli i tworzą antenę. W filmie wykorzystano wiele materiałów archiwalnych i przedstawiono najważniejsze i najciekawsze wydarzania z historii tego kanału telewizyjnego. Reżyserka filmu, Katarzyna Trzaska, rozmawia z osobami, które tworzyły sukces kanału przez 25 lat; w tym z gwiazdami i pracownikami TVP Polonia. Opowiadają oni o kulisach tworzenia programów dla Polaków poza granicami kraju, a także reakcjach widzów. Dyrektor TVP Polonia, Magdalena Tadeusiak – Mikołajczak, opowiada m. in. o wizji rozwoju tej stacji.

Reżyseria: Katarzyna Trzaska, 2018 r.

Wielki Test. Święta Bożego Narodzenia, godz. 22:00,  powt. 03:45

Przypominamy najważniejsze polskie tradycje i zwyczaje związane ze świętowaniem Bożego Narodzenia, poznamy oryginalne przepisy na wigilijne potrawy, a gwiazdy kina i estrady opowiedzą, jak obchodzone są te święta w ich rodzinnych regionach. Jak zwykle wszyscy widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony, a w studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

23 grudnia (niedziela)

Golec uOrkiestra. koncert z okazji 25 – lecia TVP Polonia, godz. 15:40

Koncert zespołu Golec uOrkiestra zarejestrowany w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Gali Jubileuszowej 25 – lecia TVP Polonia.

Oczy w oczy – Henryk Talar godz. 18:50,  powt. 03:25 i 24 grudnia o godz. 14.40

Rozmowa z wybitnym aktorem teatralnym i filmowym – Henrykiem Talarem. W 1969 r. ukończył krakowską PWST. Zagrał m.in. w serialach „Polskie drogi” i „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”.

u pana boga za piecem, godz. 21:40,  powt. o godz. 04:05

Autobus, przewożący pasażerów z Białorusi, zostaje sterroryzowany przez ukraińską mafię. Przestępcy żądają w pobliskim lesie haraczu. Jedna z pasażerek, Marusia nie chcąc złożyć okupu zostaje wysadzona na pobliskim przystanku autobusowym. Po wypadku spowodowanym przez mafię, w wyniku którego policyjny polonez ląduje w rowie, kobieta postanawia złożyć zeznania na posterunku policji w Królowym Moście. Mimo złożenia zeznań postanawia pomieszkać w mieście parę dni, mając nadzieję na zwrócenie zabranych dolarów. Zostaje ugoszczona w organistówce, w pobliskiej parafii. Przy okazji poznaje Witka, organistę. Wiedząc, że niedługo będzie musiała opuścić Polskę, zobowiązuje się zaśpiewać „Ave Maria” na ślubie córki wójta Królowego Mostu. W międzyczasie komendant Królowego Mostu prowadzi śledztwo przeciw bossowi ukraińskiej mafii, „Gruzinowi”. Po pewnym czasie namierza przestępcę, zastawia na niego pułapkę i odzyskuje pieniądze Marusi. Tym sposobem przepędza mafię z Królowego Mostu, narażając się jednocześnie proboszczowi tej miejscowości, gdyż w trakcie swej akcji postrzelił „Gruzina”. Marusia odzyskawszy swe pieniądze zamierza wrócić do rodzinnych stron, jednakże Witek, poznany organista, prosi ją o rękę. Ostatecznie Witek wraz z Marusią zostają w Królowym Moście.

Reżyseria: Jacek Bromski, 1998 r.

Obsada: Irina Łaczina, Jan Wieczorkowski, Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski.

wigilia, 24 grudnia (poniedziałek)

Gdzie jesteś Święty Mikołaju? godz. 12:00

Poetycki film z muzyką Zygmunta Koniecznego, współgrający z nastrojem tego wyjątkowego w roku wieczoru. Mała Ania wysyła list do Świętego Mikołaja z prośbą, by w prezencie gwiazdkowym przyniósł jej braciszka. Niestety, dostaje tylko lalkę. Dochodzi do wniosku, że Mikołaj wcale nie czytał listu. Dziewczynka jest rozczarowana i rozżalona, rozpada się świat jej dziecięcych wyobrażeń i marzeń. Teraz wszyscy, którzy wierzą w Świętego Mikołaja, to dla Ani kompletne “głupki”. Dopiero spotkanie z mieszkającym w sąsiedztwie chłopcem zmienia jej stosunek do świata. Biedny malec, trochę samotny, skarży się mamie, że jeszcze nigdy nie odwiedził go Święty Mikołaj. Ania postanawia przebrać się za Mikołaja i podarować małemu trzy swoje zabawki – po jednej za każdą minioną Wigilię bez prezentu gwiazdkowego. Okazuje się jednak, że chłopczyk ma już cztery lata, powinien więc dostać cztery podarki. Tym czwartym, najcenniejszym, będzie prawdziwy przyjaciel, który będzie miał na imię Ania. Film dla dzieci., 41 min, Polska 1996

Reżyseria: Igor Mołodecki, 1996 r.

Obsada: Dominika Mroczek, Anna Radwan, Izabela Olszewska, Dorota Segda, Roman Gancarczyk, Jerzy Grałek.

Okrasa łamie przepisy – Opolskie potrawy wigilijne, godz. 12:45

Tym razem Karola Okrasa zabierze widzów do Opola. To piękne miasto założone 800 lat temu przez księcia piastowskiego Kazimierza, z uwagi na swe położenie nad Odrą, nazywane jest śląską Wenecją. To miejsce, w którym jak w tyglu, miesza się wiele kuchni regionalnych. Mieszały się wpływy czeskie, niemieckie, ale przede wszystkim królowała tu kuchnia śląska. Oczywiście najbardziej znanym śląskim daniem jest rolada ze śląskimi kluskami i modrą kapustą. Ale wiele typowych dla regionu potraw zachowało się w tradycji wigilijnej. Trudno sobie wyobrazić opolski stół wigilijny bez tradycyjnego śląskiego kołocza, mołcki, makówek czy harynek w cebulowej zołzie. Po II wojnie światowej te śląskie specjały zostały wzbogacone przez przybywających na te tereny przesiedleńców ze Wschodu, o takie potrawy jak choćby kutia. Karol Okrasa ruszy statkiem na przejażdżkę po Odrze i opowie widzom o opolskich tradycjach wigilijnych. Na płynącym przez Opole statku Karol przyrządzi dwie potrawy. Będzie kwaśna siemieniotka grzybowa, będą harynki w spalonej zołzie cebulowej czyli śledzie w cebulowym sosie. Jak będą wyglądać takie potrawy? Zobaczymy w programie.

Niespotykanie spokojny człowiek, godz. 15:30 i 00:25

Komedia. Stanisław bardzo chce by jego syn nie wyjechał do miasta, by przejął po nim schedę. Zadanie nie należy do łatwych bowiem młodzian zakochał się w robotnicy z fabryki. 

Reżyseria: Stanisław Bareja, 1975.

Obsada: Janusz Kłosiński, Ryszarda Hanin, Małgorzata Potocka, Janina Sokołowska, Marek Frąckowiak, Jerzy Turek, Stanisław Tym.

Koncert kolęd w Pelplinie (cz. 1) godz. 16:35

Świąteczny koncert w wyjątkowych wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie złoży się z wielu popularnych kolęd w wykonaniu: Natalii Nykiel, Agi Zaryan, Katarzyny Cerekwickiej, Grzegorza Hyżego, Blue Cafe, Tre Voci Tenors oraz Chóru Artos.

Wesoła nowina (cz. 1) godz. 17:55,   powt. o godz. 02:40 i 25 grudnia o godz. 10:30

Wesoła nowina (cz. 2) godz. 20:50,  powt. o godz. 04:05 i 25 grudnia o godz. 11:25

Wigilijny wieczór widzowie TVP Polonia będą mogli spędzić w wyjątkowym towarzystwie, a to za sprawą specjalnego programu zatytułowanego „Wesoła nowina”.  Prowadzący zaprosili do wigilijnego stołu między innymi: Grażynę Wolszczak, Joannę Żółkowską,  Paulinę Holtz, Krzysztofa Cugowskiego,  Edytę Jungowską i Jacka Cygana. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję zaśpiewania kolęd przy akompaniamencie Joszka Brody i gromadki jego zakochanych w muzyce ludowej dzieci.

DOBRANOCKA – O KRASNALACH I WIGILII, godz. 19:30,  powt. o godz. 01:30

Animowana bajka dla dzieci. Wigilia. Po całorocznej pracy krasnoludki wracają do rozstajnego dębu, aby po świętach Bożego Narodzenia odpoczywać do wiosny. Jeden z nich Podziomek błądzi w lesie, spotyka lisa Sadełkę i pomaga mu nieświadomie porwać gęsi Marysi. Czy Podziomek zdoła zorientować się w pomyłce?

TRANSMISJA PASTERKI Z BAZYLIKI ŚW. PIOTRA W WATYKANIE Z UDZIAŁEM PAPIEŻA FRANCISZKA, godz. 21:25

Tradycyjna Msza święta z Bazyliki św. Piotra w Watykanie, pod przewodnictwem Papieża Franciszka odprawiona jest na pamiątkę wydarzeń zapisanych w Ewangelii: “Pasterze w tym czasie zbudzeni przez Aniołów udali się do groty Narodzenia Pańskiego”. Biorą w niej udział tysiące wiernych zgromadzonych zarówno na placu św. Piotra, jak i przed telewizorami na całym świecie.

Jaka Wigilia, taki cały rok – koncert kolęd i pastorałek z Czerwińska nad Wisłą, godz. 23:30,  powt. o godz. 05:55

Tegoroczny koncert kolęd i pastorałek z udziałem Pary Prezydenckiej RP odbędzie w Bazylice pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Czerwińsku nad Wisłą. Jest to przepiękny romański kościół o niezwykłej historii. Bazylikę wzniesiono w pierwszej połowie XII wieku, a została konsekrowana w 1161 roku. W Bazylice od 400 lat znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia, która króluje na Mazowszu.

Kolęda wigilijna, godz. 04:40,  powt. 26 grudnia, godz. 11:05

Spektakl telewizyjny. Stary skąpiec Scrooge, żyje zamknięty we własnym świecie, gromadząc dobra. Nieustannie zajęty pomnażaniem majątku nie zauważa, że nadchodzi Boże Narodzenie.,  Ludzie wokół, serdeczni wobec siebie, chcieliby, aby także zrzędliwemu i odpychającemu skąpcowi dane było zakosztować cudownej atmosfery świąt. Ale Scrooge gardzi biedakami, nie potrzebuje ich towarzystwa. W noc wigilijną odwiedzają go goście – duchy z przeszłości i przyszłości. Z nimi Scrooge udaje się na niezwykłą wyprawę, z której wróci odmieniony.

Reżyseria: Robert Gliński, 1993 r.

Obsada: Władysław Kowalski, Jan Peszek, Wiktor Zborowski, Daria Trafankowska, Jan Kociniak, Krzysztof Stroiński, Jan Janga-Tomaszewski, Piotr Kozłowski.

BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia (wtorek)

Trędowata, godz. 06:50,   powt. 26 grudnia, godz. 14:55

Dramat obyczajowy. Stefania Rudecka jest guwernantką w Słodkowicach, majątku hrabiny Elzonowskiej. Spokojne dni spędzane z córką dziedziczki Lucią, zakłóca przyjazd Waldemara Michorowskiego, młodego i pięknego dziedzica szlacheckiej fortuny. Ordynat jest urzeczony urodą Stefci i rozpoczyna flirt, który napotyka stanowczy opór dziewczyny. Pod maską wzajemnych złośliwości i impertynencji rodzi się miłość. Wkrótce Michorowski wyznaje na radzie rodzinnej zamiar poślubienia Stefci Rudeckiej. Odbywają się zaręczyny, lecz większość rodziny jest wrogo nastawiona do “uzurpatorki” z niższej sfery. Gdy pewnego dnia Stefcia znajduje złośliwy bilecik, że dla nich będzie zawsze “trędowata”, doznaje szoku i załamuje się psychicznie.

Reżyseria: Jerzy Hoffman, 1976 r.

Obsada: Elżbieta Starostecka, Leszek Teleszyński, Jadwiga Barańska, Czesław Wołłejko, Lucyna Brusikiewicz, Irena Malkiewicz, Anna Dymna, Gabriela Kownacka.

Akademia pana Kleksa – część 1 Przygoda księcia Mateusza   cz. 1 Przygoda księcia Mateusza, godz. 09:00

Film przygodowy dla młodych widzów. Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych, najbardziej codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenieść w świat baśni. Tam, gdzie niewyobrażalne staje się możliwe, a nawet zwyczajne. I tak z szarego podwórka Adaś Niezgódka zostaje przeniesiony do Akademii Pana Kleksa. Uczy się wielu niezwykłych przedmiotów, poznaje tajemnicze postaci, przygląda się na lekcji kleksografii, jak z kleksów powstają latające zwierzaki.

Reżyseria: Krzysztof Gradowski. 1983 r.

Obsada: Piotr Fronczewski, Sławek Wronka, Leon Niemczyk, Bronisław Pawlik, Wiesław Michnikowski, Irena Karel, Zdzisława Sośnicka i inni.

Znachor, godz. 14:15  

Znany chirurg, profesor Wilczur, od którego odeszła żona z ukochaną córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Ciężko raniony w głowę podczas bójki w podmiejskim szynku, traci pamięć. Mija 15 lat. Pod nazwiskiem Antoniego Kosiby wędruje po kraju szukając pracy. Znajduje schronienie u młynarza Prokopa, któremu leczy kalekiego syna. Po udanej operacji źle zrośniętych kości syn młynarza zaczyna chodzić,. Wieść o znachorze cudownie i bezpłatnie uzdrawiającym chorych obiega okolicę. W pobliskim miasteczku mieszka Marysia, sierota oddana na wychowanie właścicielce sklepu przez umierająca matkę. Rysy dziewczyny wydają się Kosibie dziwnie znajome, ale nie może sobie przypomnieć, kogo przypomina mu ta młoda, piękna kobieta. Do Marysi zaleca się hrabia Leszek Czyński. Zazdrosny rywal, syn karczmarza, przygotowuje na nich zasadzkę. Marysia i Leszek ulegają wypadkowi. Umierającą dziewczynę operuje znachor przy pomocy narzędzi, które wykrada miejscowemu lekarzowi. Marysia wraca do zdrowia. Znachor zostaje oskarżony o kradzież narzędzi i nielegalne praktyki medyczne. Podczas procesu odzyskuje pamięć, gdy słyszy jak Marysia wypowiada swoje nazwisko…

Reżyseria: Jerzy Hoffman, 1981 r.

Obsada: Jerzy Binczycki, Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Bernard Ładysz, Bożena Dykiel, Artur Barciś, Andrzej Kopiczyński, Piotr Fronczewski, Piotr Grabowski, Jerzy Trela, Maria Homerska.

WŚRÓD NOCNEJ CISZY – KOLĘDY TELEWIZJI POLSKIEJ I RADIA PLUS Z ARCHIKATEDRY OLIWSKIEJ CZ. 1, godz. 16.25,  powt. o godz. 05:40

WŚRÓD NOCNEJ CISZY – KOLĘDY TELEWIZJI POLSKIEJ I RADIA PLUS Z ARCHIKATEDRY OLIWSKIEJ CZ. 2, godz. 17.55,  powt. 26 grudnia o godz. 07:30

Koncert „Wśród nocnej ciszy”  z Archikatedry Oliwskiej to widowisko muzyczne, na które składają się najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu znakomitych wykonawców w zupełnie nowych aranżacjach Piotra Dziubka. Jako soliści wystąpią: Maciej Miecznikowski, Alicja Węgorzewska, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Golec uOrkiestra, Pectus, Halina Mlynkova, Eleni, Margaret i Sławomir Uniatowski. Solistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny po kierunkiem Piotra Dziubka oraz chór Studium Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Koncert zostanie zrealizowany w Archikatedrze Oliwskiej, czyli w jednym z najpiękniejszych kościołów w Polsce.

ogniem i mieczem, godz. 20:45,  powt. 02:35  

Prawdziwa polska superprodukcja – największa i najkosztowniejsza realizacja filmowa w całej historii polskiej kinematografii. Trzygodzinna epicka opowieść osnuta na pierwszej części “Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Po “Panu Wołodyjowskim” i “Potopie” polscy widzowie i miłośnicy Sienkiewicza, dzięki uporowi i niezmożonej energii Jerzego Hoffmana, otrzymują ekranizację trzeciej części cyklu powieściowego, określanego często mianem narodowej biblii. Hoffman po raz trzeci dowodzi, że potrafi mistrzowsko łączyć wątki romansowe z batalistyką i ukazywać losy stworzonych przez Sienkiewicza barwnych postaci na bogatym tle splątanej XVII – wiecznej historii I Rzeczypospolitej. W “Ogniem i mieczem” ta historia dotyczy tragicznego konfliktu polsko-ukraińskiego, wojen polsko- kozackich i powstania Bohdana Chmielnickiego.

Reżyseria: Jerzy Hoffman, 1999 r.

Obsada: Michał Żebrowski, Krzysztof Kowalewski, Zbigniew Zamachowski, Izabella Skorupko, Ewa Wisniewska, Andrzej Seweryn.

ŚWIĘTA JUŻ! WIELKI KONCERT PRZEBOJÓW ŚWIĄTECZNYCH (1), godz. 23.50,  powt. 26 grudnia o godz. 10.10

ŚWIĘTA JUŻ! WIELKI KONCERT PRZEBOJÓW ŚWIĄTECZNYCH (2), godz. 00.40,  powt. 26 grudnia o godz. 12.20

Niezwykły koncert, podczas którego gwiazdy polskiej estrady oraz finaliści Voice of Poland wykonają największe polskie i światowe przeboje świąteczne. Usłyszymy je w rozmaitych zaskakujących aranżacjach: od swingu do rocka. W koncercie  będzie również miejsce na wzruszające opowieści oraz świąteczne anegdoty, którymi podzielą się artyści. Będzie to wieczór  pełen niezapomnianych  wrażeń, a bajkowa scenografia stworzy cudowną świąteczną atmosferę. Wystąpią: Ania Dąbrowska, Sylwia Grzeszczak, Kasia Cerekwicka, Halina Mlynkova, Natalia Szroeder, Ania Wyszkoni,  Katarzyna  Stankiewicz, Małgosia Ostrowska, Katarzyna Popowska, Kasia Moś, Jula Anna Deko, Agnieszka Hekiert, Beata Przybytek, Sound And Grace, Mateusz Ziółko, Rafał Brzozowski,  Sławek Uniatowski , Andrzej Krzywy, Pectus, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Mariusz Szaban, Filip Lato, Piotr Zubek.

II DZIEŃ ŚWIĄT, 26 grudnia (środa)

AKADEMIA PANA KLEKSA – CZĘŚĆ 2 TAJEMNICA GOLARZA FILIPA, CZ. 2,  TAJEMNICA GOLARZA FILIPA, godz. 08:45

Druga część bajki dla dzieci, której scenariusz powstał na podstawie baśni Jana Brzechwy  „Akademia Pana Kleksa”.. W Akademii ma pracownię Golarz Filip. Wśród tajemniczych, lecz bardzo nowoczesnych elektronicznych aparatów Filip konstruuje robota – lalkę o imieniu Adolf. Golarz programuje ją tak perfidnie, iż przeszkadza ona Panu Kleksowi w doświadczeniach. Na wydanym przez Kleksa balu dla gości z sąsiednich bajek, Adolf wypędza przybyłych, a kiedy kradnie i niszczy tajne dokumenty Akademii, Pan Kleks mówi “basta”. Adolf zostaje zdemontowany. Urażony Golarz pali Akademię laserem. Pan Kleks ma dosyć sztuczek Filipa i zmienia go w guzik, za to czarodziejski. Przy jego pomocy Ptak Mateusz wraca do postaci księcia. Spalone wnętrze Akademii staje się wielką, piękną biblioteką. Adasia czeka nowa niespodzianka – oto książę Mateusz jest jednocześnie Panem Kleksem oraz autorem bajki.

KABARET: WSZYSTKIEGO ZABAWNEGO – ODC. 1, MIKOŁAJ, godz. 13:55,

KABARET: WSZYSTKIEGO ZABAWNEGO – ODC. 2, W POSZUKIWANIU DUCHA ŚWIĄT, godz. 16.35

Drugiego dnia świąt TVP zaprasza przed telewizory wszystkich fanów polskiej sceny kabaretowej. Ten pełen emocji oraz przepełniony najlepszym humorem wieczór poprowadzą Grzegorz Halama oraz Magdalena Gera. Na scenie zobaczymy lubiane i popularne formacje kabarety: ŁOWCY. B, Rewers, Inaczej, Na Koniec Świata, Czwarta Fala, Czołówka Piekła oraz Ireneusza Krosnego. Oprócz najśmieszniejszych komików, wieczór umilą zespoły Feel oraz Blue Cafe.

KOLĘDOWO – STANISŁAWA CELIŃSKA I GOŚCIE, godz. 17.55,  powt. o godz. 22.45 i 05.00 

Koncert kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej z gośćmi oraz z zespołem muzycznym w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. Koncert i płyta “Świątecznie” zawiera wybrane kolędy i pastorałki zaśpiewane niezwykle ciepło przez niepowtarzalną Stanisławę Celińską, a całość w zaskakujący sposób zaaranżował Maciej Muraszko. Usłyszymy nie tylko tradycyjne kolędy, takie jak “Przybieżeli do Betlejem”, “Lulajże Jezuniu”, “Oj maluśki, maluśki” czy “Mości gospodarzu”, ale także piękną pastorałkę Ernesta Brylla “Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska”, a także dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez duet Celińska/Muraszko.

 PREMIERA! – BODO, godz. 20:45,  powt. o godz. 02.35.

Jest rok 1917. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch wojny. Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.

Reżyseria: Michał Kwieciński.

Obsada: Antoni  Królikowski, Tomasz  Schuchardt, Agnieszka Wosińska,  Anna  Pijanowska,    Patrycja  Kazadi.

30 grudnia (niedziela)

OCZY W OCZY – MARIUSZ CZERKAWSKI, godz. 18.50, powt. o godz. 03.25 i 31 grudnia o godz. 14.25

Wywiad z wybitnym przedstawicielem życia publicznego w Polsce lub z Polakiem robiącym międzynarodową karierę. Rozmowa pozwoli poznać prywatną stronę życia gościa: Pasja, satysfakcja, upór – tym kieruje się przez całe życie. Gościem Danuty Holeckiej w programie “Oczy w oczy” będzie słynny hokeista, wieloletni zawodnik NHL – Mariusz Czerkawski.

U PANA BOGA ZA MIEDZĄ, godz. 21.40,  powt. o godz. 04.05

Trzeci po “U Pana Boga za piecem” i “U Pana Boga w ogródku” film z komediowego cyklu o mieszkańcach podlaskiego miasteczka Królowy Most. Nad Królowym Mostem zbierają się ciemne chmury, a dzwon, który dotychczas harmonijnie odmierzał czas, pewnego dnia zabrzmiał fałszywie. Po 20 latach emigracji, z Ameryki wraca w białym kabriolecie Staś Niemotko. Miasteczko niby nic się nie zmieniło, ludzie ci sami, ale z ojcowizny pozostały same zgliszcza. Do miasteczka przybywa też Marina, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Wreszcie można wyciągnąć z sejfu laptopa, który spokojnie czekał na lepsze czasy. A tymczasem w Królowym Moście zbliżają się wybory burmistrza. Od lat z powodzeniem startuje ten sam kandydat, który mógł liczyć na poparcie i proboszcza, i komendanta. Teraz o fotelu burmistrza zaczyna marzyć także inny kandydat, Śliwiak, miejscowy przedsiębiorca. Gość z Ameryki zostaje szefem jego sztabu wyborczego.

Reżyseria: Jacek Bromski, 2009 r.

Obsada: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Agnieszka Kotlarska, Grzegorz Heromiński, Emilian Kamiński, Wojciech Solarz, Ryszard Doliński, Mieczysław Fiodoro.

SYLWESTER, 31 grudnia (poniedziałek)

LA LA POLAND S.II – ODCINEK SYLWESTROWO – NOWOROCZNY, godz. 06.15,  powt. o godz. 15.05

„La La Poland”, komediowo – kabaretowy cykl Dwójki – to absurdalna podróż w głąb niezwykłej krainy znanej, jako La La Poland, z jej wszystkimi śmiesznostkami i powagą, grozą i urokiem, błazenadą i powabem. Wraz z bohaterami kręconych techniką filmową humorystycznych filmów, scenek, ujęć oraz skeczy przeniesiemy się do niezwykłego świata La La Poland.

Rozmowy kontrolowane, godz. 15:50

Komedia. Grudzień 1981 r. Pułkownik SB Molibden zastaje Ryszarda Ochódzkiego, prezesa Klubu Sportowego “Tęcza”, w intymnej sytuacji z własną żoną. Od lat kryje nieczyste interesy prezesa. Teraz wymusza na wystraszonym Ryszardzie, aby kupił dla niego na swoje nazwisko gospodarstwo w Suwalskiem. W Suwałkach wszystkie urzędy obsadzone są przez solidarnościowych działaczy, więc Ochódzki musi wstąpić do związku, aby dokonać transakcji. Nadchodzi 13 grudnia, pierwszy dzień stanu wojennego. Przez przypadek Ryszard Ochódzki staje się bohaterem walczącego podziemia. Milicja i SB ścigają go po całej Polsce listem gończym. Tymczasem jeden z generałów bezpieki oznajmia pułkownikowi Molibdenowi, że wie o jego przestępstwach dokonywanych razem z Ochódzkim. W trosce o własną karierę i bezpieczeństwo Molibden postanawia zabić prezesa klubu “Tęcza”. Ochódzkiego może już tylko uratować ucieczka za granicę. W kobiecym przebraniu ma udać się do Szwecji.

Reżyseria: Sylwester Chęciński, 1991 r.

Obsada: Stanisław Tym, Krzysztof Kowalewski, Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Marian Opania, Jerzy Turek, Jerzy Bończak, BożenaDykiel, Maciej Damięcki, Joanna Żółkowska, Artur Barciś

Sylwester Marzeń z Dwójką – 2018, godz. 20:55, retransmisja o godz. 02.55

Szykuje się szampańska zabawa! Na tegorocznym Sylwestrze Marzeń z Dwójką będziemy tańczyć przy hitach, które zabrzmią na wielu tanecznych parkietach.

NOWY ROK, 1 stycznia (wtorek)

Teatr Telewizji – Pchła Szachrajka, godz. 09:50,  powt. o godz. 00:30

Rymowana bajka o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, uwielbiającej robić psikusy to klasyka literatury dziecięcej. Wielki tupet i jeszcze większy spryt oraz wdzięk pozwalały jej – do czasu wychodzić obronną ręka z opresji, które sama wywoływała. Gdy wreszcie wyrokiem sądu została skazana za swoje psoty i gałgaństwa, ze łzami w oczach obiecała poprawę, przeszła głęboką przemianę i odtąd była tak uczciwa, jak to tylko w bajkach bywa. Realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego Pchła Szachrajka Jana Brzechwy.

Reżyseria: Anna Seniuk, 2018 r.

Obsada: Ewa Konstancja  Bułhak,  Kinga  Ilgner,  Paulina  Korthlars,  Anna  Lobedan,     Piotr  Piksa,  Paweł  Paprocki,  Bartłomiej  Bobrowski,  Kacper  Matula,  Anna  Seniuk.

BITWA TENORÓW NA RÓŻE CZ. 1, godz. 11:00

BITWA TENORÓW NA RÓŻE CZ. 2, godz. 12:20

“Bitwa tenorów na róże” to koncert, w którym czterech śpiewaków będzie walczyć o tytuł najlepszego tenora. Inspiracją dla nich jest światowej sławy tenor – Jan Kiepura. W koncercie artyści wykonają najpopularniejsze operowe przeboje. Śpiewacy będą musieli wykazać się niezwykłym kunsztem i biegłością techniczną. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez publiczność. Każdy z gości otrzyma przy wejściu różę, którą będzie mógł uhonorować wybranego przez siebie tenora. Celem „Bitwy Tenorów na róże” jest promowanie muzyki operowej i operetkowej wśród szerokiej publiczności.

Ja wam pokażę!, godz. 15:30

Dalszy ciąg przygód Judyty – bohaterki filmu i książki „Nigdy w życiu”. Film jest tzw. Sequelem. W stosunku do pierwszego filmu zmieniła się obsada aktorska, miejsce zamieszkania bohaterki, itd. Judyta  atrakcyjna rozwódka i matka niespełna 18- letniej córki, nadal pracuje w redakcji poczytnego pisma dla kobiet, gdzie odpowiada na listy czytelniczek. Jej związek z Adamem, przystojnym redaktorem radiowym, rozwija się w najlepsze. Ale nie jest on akceptowany ani przez rodziców Judyty, ani jej córkę, która marzy o tym, żeby jej rodzice znowu byli razem. Postanawia zrobić więc wszystko, żeby tak się stało.

Reżyseria: Denis Delić, 2006 r.

Obsada: Grażyna  Wolszczak,  Maria  Niklińska,  Marta  Lipińska,  Krzysztof  Kowalewski,  Hanka  Bielicka,  Cezary  Pazura,  Paweł  Deląg,  Agnieszka  Pilaszewska.

NOWY ROK Z DWÓJKĄ, godz. 17:55,  powt. o godz. 22.40

W studiu „Pytania na śniadanie”, z prowadzącymi Marzeną Rogalską i Tomaszem Kammelem, zaproszeni goście – w noworocznej atmosferze – wspominają sylwestrową zabawę sprzed kilkunastu godzin.

MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ, godz. 20.45,  powt. o godz. 02.45

Dzieje miłości dwojga ludzi pochodzących z różnych światów. 29 – letni Ian jest przystojnym prawnikiem pracującym w prestiżowej kancelarii w Los Angeles. Liczą się dla niego tylko pieniądze i kariera. Joanna jest 25 – letnią studentką z Warszawy. Na wakacje przyjeżdża do Los Angeles, gdzie pracuje jako kelnerka. Tam poznaje Iana i spędza z nim noc. Po powrocie do Polski odkrywa, że jest z nim w ciąży. Zawiadamia o tym Iana. Mężczyzna podejrzewa, że Joanna chce wyłudzić od niego pieniądze. Jedzie do Polski, aby szybko rozwiązać problem.

SZOPKA W PRZEDSZKOLU, godz. 23:45

Szopka noworoczna 2019 inspirowana będzie piosenką Jacka Kaczmarskiego „ W naszym przedszkolu nie jest źle” . Polska scena polityczna zostanie przedstawiona jako przedszkole, a politycy jako dzieci i wychowawcy. Dlaczego przedszkole? Bo niezależnie od wieku nosimy w sobie cząstkę dziecka, którą należy chronić. O ile nie jest objawem zdziecinnienia. Szopkę reżyseruje, według tekstu Marcina Wolskiego, Marcin Kołaczkowski, ruch sceniczny reżyserują Katarzyna Zielonka i Piotr Stanek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *