DVB-TMediaZapowiedzi TV

Święta Wielkanocne z hitowymi produkcjami w Fokus TV

Najlepsze autorskie seriale, ulubione programy oraz interesujące dokumenty. Co dokładnie czeka widzów? Maraton „Miasto Wieś”, ale też i dobrze znani bohaterowie serialu „Rolnicy. Podlasie”. Rozrywkę gwarantują także „Wojny przewoźników” i szukanie odpowiedzi, gdzie jest „Zaginione złoto II Wojny Światowej”. Dla miłośników dokumentu dwie pozycje związane ze sportem: „Zamknięty świat sumo” oraz „Olimpia. Narodziny igrzysk”.

 

Stacja Fokus TV przygotowała dla widzów program pełen najchętniej oglądanych programów, seriali i dokumentów. Wielkanoc to idealny czas, kiedy wśród bliskich można poświęcić się relaksowi i rozrywce – najlepiej przy dobrze znanych i lubianych produkcjach.

Gwiazdy lombardu

Emisja w Wielką Sobotę (16 kwietnia) od godz. 13:00 (4 odcinki)

Do połowy XX wieku głównym źródłem kredytu konsumpcyjnego w Ameryce był lombard. W programie ukazana została historia tej branży na przykładzie rodzinnego lombardu w Las Vegas. Trafiają tam różne rzeczy, od dziwacznych przedmiotów bez żadnej wartości, po te autentycznie zabytkowe i wartościowe.

Kryptonim Szef PL

Emisja w Wielką Sobotę (16 kwietnia) o godz. 18:00

W każdym odcinku Kryptonimu Szef Polska widzowie śledzą losy innej firmy i jej szefa, który zdecydował się na śmiały krok. Szef, działając pod przykrywką, sprawdza, co można zrobić, żeby jego biznes działał lepiej. Ma on też okazję poznać pracę swoich podwładnych, którzy wykonują różne zawody, ale zawsze w swoją pracę wkładają całe swoje serce – mimo niejednokrotnie trudnej sytuacji osobistej i ciężkich warunków pracy.

„Zaginione złoto II Wojny Światowej”

Emisja w Wielką Sobotę (16 kwietnia) o godz. 21:00

W finałowym odcinku sezonu ekipie udaje się dostać pod wodospad. Poszukiwacze odkrywają wreszcie, co znajduje się w środku. Początkową radość przerywa jednak pojawienie się nieoczekiwanych gości. Zespół bada tropy pozostałych możliwych lokalizacji skarbów Yamashita na Filipinach. Ekipa odkrywa kolejne dowody wskazujące na to, że każda z ich 25 map skarbów może doprowadzić ich do zaginionego w czasach II wojny światowej złota.

„Wojny przewoźników”

Emisja w Wielką Sobotę (16 kwietnia) i Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) od godz. 16:00 (4 odcinki)

Grupa niezależnych przewoźników odkryła, że można sporo zarobić na przewożeniu ładunków, którymi tradycyjni przewoźnicy nie chcą się zajmować. Ci pomysłowi przedsiębiorcy chętnie nadłożą drogi, by przewieźć z jednego miejsca w drugie każdy ładunek, dowolnej wielkości i nietypowego kształtu.

Rolnicy. Podlasie

Emisja w Wielkanocną Niedzielę (17 kwietnia) od godz. 18:00 (3 odcinki, w tym premierowy o godz. 20:00)

Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem, a nawet weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat ich wzrostu i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur i kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach.

„Zamknięty świat sumo”

Emisja w Wielkanocną Niedzielę (17 kwietnia) o godz. 21:00

Tradycyjne zapasy to w Japonii niemal religia, a najlepsi sumici traktowani są niczym półbogowie. W zamkniętym środowisku zawodników tego sportu wszelkie skandale są natychmiast wyciszane, a kobiety uważane za nieczyste. W 2017 r. siedemnastoletni uczeń został pobity na śmierć za próbę ucieczki. Mimo że jego ciało było zmasakrowane, policja umorzyła sprawę, przyjmując wyjaśnienia szkoły, że chłopak zmarł z powodu przetrenowania. Dopiero śledztwo, przeprowadzone przez rodzinę ofiary, ujawniło prawdę.

Miasto Wieś

Emisja w Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) od godz. 17:00 (4 odcinki)

Rodziny ze wsi i miasta zamieniają się miejscami. Osoby na co dzień pracujące na roli wierzą, że w ten sposób odpoczną wreszcie od swoich obowiązków. Opieka nad gospodarstwem trwa cały dzień i tylko w święta Bożego Narodzenia rolnicy pozwalają sobie na chwilę wytchnienia. Miastowi, którzy zastąpią ich w obowiązkach w kurniku czy stajni, przekonają się na własnej skórze, że zwierzętom należy okazywać dużo cierpliwości i uwagi. Zarówno uczestników programu, jak i widzów przed telewizorami czeka wiele niespodzianek.

„Olimpia. Narodziny igrzysk”

Emisja w Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) o godz. 21:00

Przez niemal tysiąc lat igrzyska łączyły wszystkich mieszkańców greckich polis. Miesiąc przed olimpiadą i w trakcie jej trwania nie prowadzono wojen. Archeologiczne odkrycia i nowoczesna technologia pozwalają odtworzyć przebieg rywalizacji i lepiej poznać prawdziwe oblicze zawodów organizowanych ku czci Zeusa. Widzowie dowiedzą się, jak wyglądały dawne dyscypliny sportowe oraz budowle, gdzie rozgrywano najważniejsze konkurencje. Wraz z końcem starożytności igrzyska zostały zakazane, a stadiony zniszczono.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *