Radio

Święto fanów Sherlocka Holmesa w Czwórce

W sobotę 27 maja w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce Sherlockon, czyli konwent fanów Sherlocka Holmesa. Radiowa Czwórka, patron wydarzenia, zaprasza do słuchania audycji o słynnym angielskim detektywie.
 
Czwórka rozpoczęła tydzień z Sherlockiem w miniony weekend. W sobotę 20 maja w audycji “Pasjonauci” przypomniane zostały sportowe talenty Holmesa – szermierka, boks oraz zapasy. W niedzielę 21 maja goście “Sztuki jedzenia” zastanawiali się, czy Sherlock Holmes był smakoszem, skoro nad jedzenie przekładał kawę i fajkę. Obie audycje dostępne są na stronie www.czworka.online.pl.
Dalszy ciąg rozmów o najlepszym angielskim, fikcyjnym detektywie w najbliższą środę 24 maja. W porannym programie “Pierwsze słyszę” (godz. 6.45) pojawią się rozważania nad fenomenem Sherlocka i jego roli w popkulturze. Holmes stał się bowiem bohaterem wielu filmów, spektakli, komiksów i gier komputerowych – które z nich były najciekawsze? Odpowiedzi na to pytanie w audycji Kamila Jasieńskiego.
W czwartek 25 maja autorzy “Stacji Kultura” (po godz. 11.00) zapraszają na rozmowę o najciekawszych serialowych ekranizacjach prozy Arthura Conana Doyle’a, z kolei w “TOP-ie” (po godz. 19) przedstawione zostaną współczesne techniki detektywistyczne. Dzisiejsi śledczy w przeciwieństwie do angielskiego detektywa uzbrojeni są w lokalizatory GPS, podsłuchy, a nawet drony. Czy ich praca wciąż przypomina tę, którą wykonywał Sherlock Holmes?
W sobotę 27 maja Czwórka zaprasza na “Dzień z Sherlockiem w Czwórce”. W dniu konwentu nasi reporterzy zrelacjonują spotkania fanów Sherlocka Holmesa w serwisach informacyjnych. Na antenie pojawią się również najsłynniejsze cytaty z książek o detektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *