MediaTVPZapowiedzi TV

Sylwester i Nowy Rok z TVP. Co warto zobaczyć na antenach?

Muzyczne atrakcje, poruszające historie oraz specjalne wydania ulubionych programów rozrywkowych – to wszystko czeka na widzów Telewizji Polskiej w sylwestrowy weekend. Oczekiwanie na nadejście nowego roku umili m.in. przebojowy „Sylwester z Dwójką”, dokument „Maryla. Tak kochałam” czy oscarowy „La La land”. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto być z nami w ten wyjątkowy czas.

 

Sobota 30 grudnia

Hit na sobotę: „Bo we mnie jest seks”godz. 20:20, TVP1

Była legendą polskiego kina i ucieleśnieniem femme fatale. Kiedy w latach 60. cała Polska usłyszała jej wykonanie piosenki „Bo we mnie jest seks”, napisanej przez Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego, Kalina Jędrusik zyskała status pierwszej seksbomby PRL-u. Jej niespotykany talent aktorski został jednak przyćmiony przez liczne skandale. Jeden z nich bezpowrotnie odebrał jej to, na co sobie przez lata zapracowała.

Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz

Obsada: Maria Dębska, Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski, Bartłomiej Kotschedoff

Zobacz: „Bo we mnie jest seks” w TVP VOD

Niedziela 31 grudnia

Film: „La La Land”godz. 15:50, TVP HD

Nagrodzony sześcioma Oscarami musical w gwiazdorskiej obsadzie. „La La Land” to opowieść o krętej ścieżce wiodącej do realizacji marzeń oraz wielkiej, niespodziewanej miłości. Mia (Emma Stone) marzy o tym, by zostać sławną aktorką. Sebastian (Ryan Gosling) jest początkującym jazzmanem, który pragnie otworzyć własny klub. Oboje ponoszą klęskę za klęską, a na ich drodze do szczęścia nieustannie pojawiają się przeszkody. Jednak gdy ich losy przypadkiem się ze sobą splatają, nagle zdają sobie sprawę, co tak naprawdę jest dla nich ważne.

Zobacz: „La La Land” w TVP VOD

Koncert: „Polonia Jazz Night”31 grudnia, godz. 17:20 i 1 stycznia, godz. 22:10, TVP Polonia

Muzyka w najlepszym wydaniu, hołd dla kultowych postaci polskiej sceny jazzowej oraz prezentacja najciekawszych młodych twórców tego gatunku – tym właśnie jest koncert „Polonia Jazz Night”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, która uroczyście zwieńczy rok 2023, historia splecie się ze współczesnością, a gwiazdy reprezentujące różne style muzyczne – od klasycznych brzmień po nowatorski elektro jazz – zaprezentują pełną moc swoich możliwości.

Na scenie wystąpi m.in. jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych, kompozytorka i autorka tekstów – Urszula Dudziak wraz z zespołem oraz Dorota Miśkiewicz, która specjalizuje się w jazzie, ale eksperymentuje też z free jazzem, muzyką afrykańską, bałkańską, brazylijską i poważną. Artystka nie stroni również od muzyki pop, funk i starych polskich piosenek. Dopełnieniem wieczoru będzie występ zespołu EABS (Electro-Acoustic Beat Sessions).

Film dokumentalny: „Maryla. Tak kochałam”godz. 18:00, TVP Dokument

Biograficzno-muzyczna podróż przez życie i twórczość królowej polskiej sceny, Maryli Rodowicz. W dokumencie pokazano unikatowe, nieznane materiały z archiwum Telewizji Polskiej i rozmowy z osobami, które odegrały ważną rolę w życiu gwiazdy, m.in. Danielem Olbrychskim. Całość wzbogacają ekskluzywne materiały z koncertów oraz prób artystki.

Zobacz: „Maryla. Tak kochałam” w TVP VOD

„Sylwester z Dwójką”godz. 19:50, TVP2

Ostatnią noc w roku 2023 widzowie TVP2 spędzą z najlepszą muzyką rozrywkową podczas „Sylwestra z Dwójką”. Dzięki nowoczesnej, multimedialnej scenie widzowie oraz publiczność przeżyją niezapomniane emocje w towarzystwie artystów, którzy podbijają polski i światowy rynek muzyczny. Tego wieczoru na roztańczonej sylwestrowej arenie w Zakopanem wystąpią m.in.. Lisha & The Men, Marco Bocchino, Justyna Steczkowska, Roxie Węgiel, Daria Marx, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz oraz S.T.S.B. fka Fun Factory.

Alicia Keys: Live in LA 2020godz. 22:00, TVP Kultura

Wyjątkowy, kameralny występ amerykańskiej piosenkarki, autorki tekstów, pianistki i producentki muzycznej Alicii Keys, zarejestrowany w kwietniu 2020 r. na scenie Ace Hotel Theatre w Los Angeles. Podczas koncertu artystka wykonała swoje największe hity, takie jak „Fallin’”, „Empire State of Mind”, „If I Ain’t Got You” czy „Try Sleeping With a Broken Heart”, a także podzieliła się z publicznością fragmentami swojej książki pt. „More Myself”.

Poniedziałek 1 stycznia


Koncert noworoczny z Wiednia 2024cz. I godz. 11:15 w TVP Kultura, cz. II o godz. 12:15 w TVP2

Jak co roku 1 stycznia widzowie TVP Kultura i TVP2 wysłuchają koncertu noworocznego z Wiednia. Wydarzenie od lat jest transmitowane przez wiele europejskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych, gromadząc przed telewizorami miliony widzów. Nadszedł czas, by imponująca Złota Sala Musikverein znów wypełniła się radosnymi polkami i walcami w kunsztownym wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich. W noworoczne przedpołudnie jedną z najdoskonalszych orkiestr świata (już po raz drugi) poprowadzi Christian Thielemann.

„Karnawałowe szaleństwo”godz. 12:50, TVP Dokument

Żywiołowe Rio, intrygująca Wenecja, szalejąca Dunkierka – te trzy miasta w okresie karnawału (luty i marzec) przyciągają rzesze turystów z całego świata. Każde z nich jest wyjątkowe. Rio słynie z karnawałowej atmosfery, Wenecja to istny raj dla miłośników kostiumów, a w Dunkierce hucznej zabawie towarzyszy kultywowanie lokalnych tradycji. W Nowy Rok zapraszamy widzów do TVP Dokument na opowieść o najsłynniejszych karnawałowych paradach na świecie pt. „Karnawałowe szaleństwo”. Emisja o godz. 12:50.

Zobacz: „Karnawałowe szaleństwo” w TVP VOD

„Familiada”odcinek specjalny – godz. 14:00, TVP2

W poniedziałek 1 stycznia telewizyjna Dwójka pokaże specjalne wydanie „Familiady” – teleturnieju emitowanego na naszej antenie nieprzerwanie od 1994 r. W noworocznym odcinku, który poprowadzi niezastąpiony Karol Strasburger, kominiarze zmierzą się z Ochotniczą Strażą Pożarną. Która z tych drużyn najlepiej poradzi sobie z pytaniami?

Zobacz: „Familiadę” w TVP VOD

„Koło fortuny”odcinek specjalny – godz. 14:35, TVP2

W specjalnym odcinku „Koła fortuny”, który zostanie wyemitowany w Nowy Rok, pojawią się wyjątkowi goście. W zabawie weźmie udział trzech zawodników, który zdobyli najwyższe nagrody w roku 2023. Wspólnie zebrana przez nich kwota zostanie przeznaczona na cel charytatywny. Nad rozgrywką będzie czuwać przebojowy duet prowadzących: Izabella Krzan i Norbi.

Zobacz: „Koło fortuny” w TVP VOD

„Wileńskie do siego roku”godz. 22:45, TVP Wilno

Spektakl Polskiego Teatru Studio w Wilnie pt. „Wileńskie do siego roku” przeniesie widzów do przedwojennego kabaretu wileńskiego, w którym można usłyszeć słynne piosenki lat 20. i 30. XX w. – te, które znamy z wykonań takich artystów dwudziestolecia międzywojennego jak: Hanka Ordonówna, Aleksander Żabczyński, Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Adolf Dymsza oraz wielu innych.

W przedstawieniu wybrzmiewa różnorodność i wielonarodowość polskiego Wilna dawnych lat. Polskie, żydowskie i rosyjskie piosenki przeplatają się tu z humorem poetów zauroczonych Wilnem, takich jak Konstanty Ildefons Gałczyński czy Julian Tuwim.

Na scenie wystąpią: Agnieszka Rawdo, Monika Jodko, Justyna Ragucka, Justyna Stankiewicz Czesław Sokołowski, Oskar Wyganowski, Edward Kiejzik, Sławomir Gaudyn, Łukasz Kamiński, Marek Pszczołowski oraz zespół Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie w składzie: Romuald Piotrowski (Kapela Wileńska), Gerard Łatkowski (Kapela Wileńska), Krzysztof Stankiewicz – pod kierownictwem Jurgity Umaraite.

 foto. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *