MediaZapowiedzi TV

„SYN”: Polska premiera 11 maja na kanale AMC

Polska premiera długo wyczekiwanego serialu pt. „Syn” odbędzie się na kanale AMC 11 maja o godz. 21:00. Główną rolę w wyprodukowanej przez AMC Studios i Sonar Entertainment 10-odcinkowej sadze zagra Pierce Brosnan („Jutro nie umiera nigdy”).

„Syn” to adaptacja nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. Widzowie poznają historię Eli’a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez członków plemienia Komanczów. Bezlitosne zasady, jakimi przesiąkł dorastając wśród Indian, znajdują odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia interesów przez dorosłego już bohatera.

Najstarszy syn McCullougha, Pete (Henry Garrett), dorastał w cieniu swojego ojca. Usilnie stara się sprawić, by ten był z niego dumny, poszukując jednocześnie własnej tożsamości. Uparta z natury córka Pete’a, Jeanne (Sydney Lucas), idealizuje swojego dziadka i – mimo że wychowywała się w świecie zdominowanym przez mężczyzn – nie godzi się z narzuconym jej przez społeczeństwo losem, w którym jej rola miałaby sprowadzać się jedynie do wyjścia za mąż i rodzenia dzieci. Bezwzględność Eli’a McCullougha sprawia, że wchodzi on w konflikt ze swym bogatym, hiszpańskim sąsiadem, Pedrem Garcią (Carlos Bardem), zaś jego żądza władzy pociąga za sobą konsekwencje, które dotkną kolejne pokolenia. Poprzez serię retrospekcji widzowie poznają losy młodego Eli’a McCullougha (Jacob Lofland) oraz postać mężczyzny, który pełnił w jego życiu rolę mentora – wojennego wodza Komanczów, Toshawaya (Zahn McClarnon). Dzięki reminiscencji ukazana zostaje droga, jaką musiała przejść rodzina McCulloughów, aby zostać jednym z najpotężniejszych i najbogatszych rodów w Teksasie.

Serial „Syn” został wyprodukowany przez AMC Studios i Sonar Entertainment. Scenarzystami i producentami wykonawczymi serialu są Philipp Meyer, Lee Shipman, Brian McGreevy, Kevin Murphy oraz Jenna Glazier (producent wykonawczy).

Za międzynarodową dystrybucję serialu odpowiada Sonar Entertainment.

POLSKA PREMIERA 11 MAJA O GODZ. 21:00 NA KANALE AMC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *