Internet & Gry - Reklama

„Sztuka kochania”, „Pokot” oraz „Jackie” – gorący filmowy lipiec na VoD.pl

W lipcu w serwisie VoD.pl będzie można obejrzeć „Sztukę kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Wśród lipcowych premier pojawi się także „Jackie” z Natalie Portman w roli głównej, „Skazana” z Sophie Marceau oraz „Po prostu przyjaźń” z plejadą polskich gwiazd.
 

Pulę lipcowych premier VoD.pl otworzy „Jackie” (premiera: 1.07) w reż. Pablo Larraina ­– nominowana do Oscara biografia Jackie Kennedy. W rolę pierwszej damy, która stała się dla wielu symbolem klasy, elegancji i wysokiego statusu, wcieliła się Natalie Portman. Uwodzący pięknymi kadrami film Larraina nie ma być jednak pomnikiem wystawionym Jackie. Wręcz przeciwnie – reżyser portretuje kobietę w najtrudniejszym dla niej życiowym momencie: podczas zamachu na jej męża, Johna F. Kennedy’ego, i bezpośrednio po nim. Dzięki temu zabiegowi i kunsztowi aktorskiemu Portman otrzymujemy na ekranie intrygujący portret kobiety silnej, nieoczywistej i samodzielnej.

Tego samego dnia swoją premierę będą mieć dwa polskie filmy: „Git” – debiut Kamila Szymańskiego i „Kolekcja sukienek” Marzeny Więcek. Akcja thrillera “Git” rozgrywa się w więzieniu. W rolę protagonisty wciela się Włodzimierz Matuszak, a partnerują mu Arkadiusz Detmer i Grzegorz Kowalczyk. Grają osadzonych podejrzanych o udział w zabójstwie przywódcy zakładu karnego w Łęczycy. Grypsują, walczą o uczciwe traktowanie i godny byt. Film Szymańskiego jest ciekawą próbą przybliżenia widzowi więziennej rzeczywistości i stworzenia interesujących portretów psychologicznych. „Kolekcja sukienek” to również film o socjologicznym i psychologicznym zacięciu. Więcek postawiła na dokumentalną konwencję, w której przedstawia monologi ośmiu kobiet (w ich rolach m.in. Ewa Szykulska, Katarzyna Bujakiewicz i Adrianna Biedrzyńska). Są w różnym wieku, każda niesie bagaż doświadczeń i musi poradzić sobie z, większą lub mniejszą, traumą…

Początek miesiąca (2 lipca) to także dwie inne polskie premiery. Pierwszą z nich jest głośny „Pokot” Agnieszki Holland i Kasi Adamik, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie. Akcja “Pokotu” dzieje się na polskiej prowincji, gdzie wciąż ostatnie zdanie należy do wpływowych mężczyzn – komendanta, księdza i Prezesa. Na ich antagonistkę nieoczekiwanie wyrasta ekscentryczna emerytka, Janina Duszejko (Agnieszka Mandat). Krucjata starszej kobiety i jej podobnych wyrzutków skąpana jest w grotesce, nie osłabia to jednak mocnej wymowy filmu. Ta jest bowiem jednoznaczna: nasi bracia mniejsi, zwierzęta, zasługują na szacunek równy (lub nawet większy) temu przeznaczonemu dla człowieka. Świetne kreacje aktorskie tylko pogłębiają to franciszkańskie przesłanie.

O „Sztuce kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej dużo mówiło się jeszcze przed premierą. Głosom krytyków chwalących film szybko przyklasnęli zachwyceni widzowie. Obraz już w pierwszy weekend pobił rekord oglądalności należący do “Bogów”. Trudno się dziwić – biografia Wisłockiej została zrealizowana na światowym poziomie. Poczynając od rewelacyjnej obsady (Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Eryk Lubos i Justyna Wasilewska), przez imponujące zdjęcia Michała Sobocińskiego, muzykę Radzimira Dębskiego, aż po świetny, kipiący dowcipem, scenariusz Krzysztofa Raka. Film Sadowskiej to nie tylko wnikliwy portret samej Wisłockiej – nazywanej seksualną rewolucjonistką PRL-u, ale także znakomity obraz Polski lat 70. Premiera: 2 lipca 2017 r.

Kolejną lipcową propozycją od VoD.pl jest “Skazana” (premiera 14 lipca) Audreya Estrougo z Sophie Marceau w roli głównej. Mathilde, w którą wciela się aktorka zostaje niesłusznie skazana i trafia za kratki. Do winy przyznaje się z miłości – dzięki temu chroni swojego chłopaka przed odsiadką. Scena po scenie dokonuje się głęboka przemiana Mathilde skonfrontowanej z regułami życia za kratami. Kobieta przewartościowuje całej swoje dotychczasowe życie i zaczyna żałować podjętej pod wpływem uczucia decyzji.

19 lipca fanów polskich komedii czeka premiera filmu Filipa Zybera „Po prostu przyjaźń”, który zasilili swoją obecnością najbardziej lubiani polscy aktorzy. Zobaczymy tutaj m.in. Agnieszkę Więdłochę, Magdalenę Różdżkę, Macieja Zakościelnego, Piotra Stramowskiego, Bartłomieja Topę i Marcina Perchucia. Ich wieloletnia przyjaźń zostanie wystawiona na próbę w obliczu trudnych, życiowych doświadczeń. Pojawią się duże pieniądze, ciężka choroba, tęsknota za założeniem rodziny i niemoralna propozycja. Wielowątkowa opowieść mieści sobie sporo goryczy, ale także potężną dawkę humoru.

21 lipca, swoją premierę w VoD.pl będzie miał, kultowy już, film Davida Lyncha “Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną”. Obraz powstał po zakończeniu pracy nad dwoma pierwszymi sezonami serialu, a jego akcja koncentruje się na wydarzeniach, które miały miejsce przed feralnym porankiem, kiedy to odnaleziono zwłoki Laury Palmer. Punktem centralnym jest śledztwo prowadzone kolejno przez detektywa Desmonda i Dale’a Coopera. Gdy dochodzenie wokół śmierci Teresy Banks (zamordowanej przed Laurą) nabiera rozpędu, akcja filmu przenosi się do świetnie znanego wszystkim Twin Peaks…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *