Telekomunikacja - Telefony - Promocje

T-Mobile: 450 nowych stacji LTE i ponad 97,7% populacji w zasięgu tej technologii

Połowa roku to zwykle dobry moment na wszelkiego rodzaju podsumowania. My zwykle przy takich okazjach sporo miejsca poświęcamy naszej sieci i jej rozbudowie. Nie od dziś sieć jest naszym oczkiem w głowie i robimy wszystko, aby pozytywnie wyróżniała się na tle konkurencji.
 
Obecnie w zasięgu naszego LTE znajduje się 99,7% populacji kraju, co odpowiada 97% powierzchni. Pracuje na to ponad 9750 stacji bazowych, czyli 450 więcej niż 3 miesiące temu. Jak zapowiadaliśmy na początku tego roku, po zbudowaniu sieci LTE o zasięgu ogólnokrajowym więcej uwagi skupiamy na zwiększaniu pojemności sieci przede wszystkim tam, gdzie zapotrzebowanie na usługi jest największe lub rośnie najszybciej.
W zaledwie kwartał liczba stacji z technologią agregacji pasma wzrosła dwukrotnie i jest ich blisko 2000. Dzięki temu już 21% populacji znajduje się w zasięgu Carrier Aggregation, które gwarantuje klientom wyższą pojemność sieci i pozwala na osiąganie znacznie wyższych prędkości transmisji danych. Ponad 360 z tych stacji obsługuje technologię agregacji 3 nośnych, co pozwala na transmisję danych z prędkością do 300 Mbps.

Jeden komentarz do “T-Mobile: 450 nowych stacji LTE i ponad 97,7% populacji w zasięgu tej technologii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *