Kultura, muzyka, kino

„Teściowie 2” – koprodukcja NEXT FILM na ekranach kin (wideo)

W piątek, 15 września br. swoją premierę w kinach w całej Polsce ma kontynuacja komediowego hitu, świetnie przyjętego zarówno przez widzów, jak i krytyków. „Teściowie 2” w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej to komiczno-ironiczna opowieść o tym, jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym, czy w ogóle warto wychodzić za mąż. Koproducentem oraz dystrybutorem tytułu jest NEXT FILM.

 

Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części filmu „Teściowie” postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

 

 

Na planie filmu „Teściowie 2” ponownie spotkali się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska. Do obsady dołączyli Eryk Kulm jr i Andrzej Zieliński.

Za scenariusz filmu, tak jak w przypadku pierwszej części, odpowiada Marek Modzelewski, a za reżyserię Kalina Alabrudzińska.

Film jest realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Producentem filmu jest AKSON STUDIO. Koproducentami są TVN Warner Bros. Discovery oraz NEXT FILM. Dystrybutorem produkcji jest NEXT FILM.

foto. AGORA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *