Prasa - Ksiązka

Tomasz Sekielski odchodzi ze stanowiska redaktora naczelnego Newsweeka

Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Od maja 2024 r. p.o. redaktora naczelnego będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego. Rekrutacja na stanowisko szefa redakcji Newsweeka ruszy z początkiem maja br. Tomasz Sekielski pozostanie w Ringier Axel Springer Polska i będzie realizował projekty specjalne, niezmiennie będzie także prowadzić podcast „Naczelni”.

 

Tomasz Sekielski objął stanowisko redaktora naczelnego „Newsweeka” i był odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju tygodnika od czerwca 2022 r.

– Bardzo dziękuję Tomaszowi za profesjonalizm, zaangażowanie i utrzymanie najwyższych standardów jakości i niezależności w kierowaniu redakcją Newsweeka. Kierowany przez Tomasza Newsweek zyskał wielu nowych czytelników i podwoił liczbę subskrybentów. Newsweek utrzymał pozycję czołowego tygodnika opinii na wymagającym rynku prasowym, a sama marka niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Tomasz Sekielski jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich dziennikarzy. Bardzo się cieszę, że pozostaje w RASPmówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

– Z powodów osobistych nie będę mógł poświęcić się odpowiedzialnej roli redaktora naczelnego Newsweeka. Bardzo dziękuję mojemu Zespołowi za 2 intensywne lata. Miałem zaszczyt kierować grupą znakomitych profesjonalistów, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że Newsweek jest czołowym tygodnikiem opinii, który cieszy się uznaniem czytelników. Cieszę się, że nadal będziemy współpracowaćmówi Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i autorem książek. Zdobywca najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych w kraju. W latach 1997–2006 był reporterem „Faktów TVN”. Był także gospodarzem piątkowych wydań programu „Kropka nad i”. Od 2003 wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję „Kuluary”, codzienny program „Prześwietlenie” i „Teraz my!”. W TVN24 stworzył „Czarno na białym”. Od października 2012 do stycznia 2015 był gospodarzem poranków w Radiu Tok FM. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 współpracował z TVP, gdzie prowadził autorski program „Po prostu”. Był także gospodarzem „Woronicza 17” w TVP Info. Pisał dla tygodników Newsweek i Wprost. W listopadzie 2018 roku dołączył do zespołu prowadzących program „Onet Rano”, a w czerwcu 2022 r. objął stanowisko redaktora naczelnego Newsweeka.

Do czasu powołania nowego redaktora/redaktorki naczelnego/naczelnej Newsweeka p.o. szefa redakcji będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy z-ca redaktora naczelnego. Na stanowisku zastępcy pozostaje także Dariusz Ćwiklak.

Michał Szadkowski karierę zawodową zaczynał w „Gazecie Wyborczej”, gdzie był dziennikarzem i redaktorem działu oraz wydawcą serwisu Wyborcza.pl. Od 2019 r. w “Newsweeku”, gdzie był wydawcą, szefem wydawców i wydawczyń, a od lipca 2022 r. jest zastępcą redaktora naczelnego.

foto,źródło. Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *