ARTE.tvMedia

TOP 6 najchętniej oglądanych w tym roku filmów na ARTE.tv

Jesteśmy już w połowie 2024 roku. Wraz z ARTE.tv – bezpłatną platformą streamingową dotowaną ze środków unijnych na rozwój kultury europejskiej – prezentujemy Państwu 6 najpopularniejszych filmów minionych 6 miesięcy. Każdy z nich można obejrzeć bezpłatnie w Internecie na ARTE.TV. Trzy opowiadają o naszym kraju.

 

„TikTok i przemyt migrantów” – reportaż śledczy o wykorzystywaniu TikToka do zachęcania migrantów do przekraczania kanału La Manche za kwotę od 1700 do 4000 euro za osobę. W swoich filmikach żeglarze promują nielegalne przeprawy, przerzucając się obietnicami bez pokrycia.

TIKTOK I PRZEMYT MIGRANTÓW | ARTE po polsku.

„USA: bezdomni seniorzy” – dokument o dramacie tysięcy Amerykanów. Kiedyś pomagali budować Amerykę i jej sen o sukcesie, dziś są jej niepotrzebni. W USA coraz więcej starszych ludzi z pokolenia wyżu demograficznego trafia na ulicę. Kto ich ochroni przed drastycznym wzrostem czynszów, kryzysem mieszkaniowym i niewydolną opieką medyczną?

USA: BEZDOMNI SENIORZY | ARTE po polsku.

„Kobiety za kierownicami ciężarówek” – coraz więcej kobiet w Europie poświęca się zawodom związanym z sektorem ciężkiego transportu drogowego, które niegdyś były wyłącznie dla mężczyzn. 35-letnia Iwona Blecharczyk, która od 10 lat prowadzi ciężarówki, a na co dzień jeździ 68 tonowym pojazdem, udowadnia, że kobiety potrafią być zawodowymi kierowcami ciężarówek i przełamywać stereotypy płciowe. Dokument o Polsce.

KOBIETY ZA KIEROWNICAMI CIĘŻARÓWEK | ARTE po polsku.

„Filipiny: wyzysk dzieci w kopalniach złota” – Filipiny mają piąte co do wielkości rezerwy złota na świecie. 500 000 lokalnych mieszkańców dzień w dzień naraża swoje życie pracując w nieludzkich warunkach w kopalniach w nadziei na znalezienie cennego kruszcu. Wiele z nich to dzieci, które wysyłane są przez swoich rodziców, by wydobyć chociaż trochę złota.

FILIPINY: WYZYSK DZIECI W KOPALNIACH ZŁOTA | ARTE po polsku.

„Polska, zapadliska w Trzebini” – Trzebinia już od dawna stąpa po niepewnym gruncie. W tym mieście przemysłowym węgiel wydobywano już od XIX wieku, jednak po zamknięciu kopalni nie zadbano o odpowiednie zabezpieczenie szybów i wyrobisk. Szkody górnicze powodują niebezpieczne zapadliska. Lokalni mieszkańcy biją na alarm.

POLSKA, ZAPADLISKA W TRZEBINI | ARTE po polsku.

„Panika na Bałtyku” – przez wojnę rosyjsko-ukraińską, region Morza Bałtyckiego ponownie stał się obszarem geopolitycznego napięcia między UE a Rosją. Reżyserzy Frédéric Compain i Benoît Laborde przyglądają się powodom do niepokoju i obawom związanym z pływaniem po tych wodach, jak i środkom zastosowanym przez UE w celu zapewnienia bezpieczeństwa Europejczykom.

PANIKA NA BAŁTYKU | ARTE po polsku.

foto,źródło. ARTE.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *