Technologia - Promocje

Toshiba radzi jak bezpiecznie korzystać z laptopa w upalne dni

Polskie lato jest piękne i dla wielu zbyt krótkie. Jeśli już musimy pracować, zamiast siedzieć w biurze wolimy przenieść się do ogrodu, parku, nad wodę. Czy możemy to zrobić bez szkody dla laptopa, który bywa najważniejszym narzędziem pracy? Oczywiście, jeśli tylko zapamiętamy kilka ważnych zasad.
 
Poszukaj cienia
Wysokie temperatury mogą być zabójcze dla sprzętu elektronicznego. Chcąc z niego bezpiecznie korzystać warto poszukać cienia. Tobie również będzie się w nim przyjemniej pracowało.
Pamiętaj o otworach wentylacyjnych
Jeśli jest gorąco lub kiedy pracujesz trzymając laptop na kolanach, pamiętaj by nie blokować otworów wentylacyjnych umieszczonych na spodzie komputera. Nigdy nie kładź laptopa na piasku lub zakurzonym stole.
3 Chroń baterię
Baterie są szczególnie wrażliwe na działanie wysokiej temperatury. Jeśli zbyt często je przegrzewamy, na przykład wystawiając na mocne słońce, znacząco skracamy ich życie. Nie narażajmy ich więc niepotrzebnie na zbyt wysokie temperatury, unikajmy też zostawiania laptopa w nagrzanym samochodzie.
Uważaj na wilgoć
Nie tylko temperatura może zaszkodzić naszemu laptopowi. Warto chronić go również przed wilgocią, na przykład używając odpornych na nią pokrowców.
Biznesowi kompani
Wiele modeli laptopów, a zwłaszcza te biznesowe, wyposażonych jest w dodatkowe udogodnienia ułatwiające pracę poza biurem w upalne dni. Należy do nich Toshiba Portégé X30-D. Hybrydowa technologia chłodzenia gwarantuje odpowiednią temperaturę pracy i natychmiastowe chłodzenie, kiedy tylko notebook zaczyna się nagrzewać. Aż do 18 godzin działania bez potrzeby ponownego ładowania baterii, nieodblaskowy 13,3-calowy ekran z opcjonalną technologią In-Cell Touch obsługującą sterowanie dotykiem oraz odporna na zalanie klawiatura doskonale sprawdzają się w zdalnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *