MediaZapowiedzi TV

Travel Channel zabiera w dalekie i bliskie podróże

Travel Channel to kanał dla widzów ciekawych świata i szukających inspiracji – bawi, edukuje i prezentuje unikalne podejście do podróżowania. Jest doskonałym kanałem poradnikowym, zdradza sposoby na tanie i luksusowe wakacje, spokojne oraz ekscytujące wyprawy – uczy jak podróżować oszczędnie, jednak pomysłowo i bezpiecznie.

 

Wypoczynek w urokliwym zakątku, relaksujący kontakt z przyrodą, naturalne jedzenie, piękne miejsce noclegowe i niebanalne atrakcje? W każdym odcinku programu Porada na weekend”, Jakub Porada  wybiera się w jedno atrakcyjne turystycznie miejsce i pokazuje, że zarówno w Polsce, jak i w całej Europie można znaleźć zachwycające miejsca, gwarantujące weekendową labę za niewielkie pieniądze. Program na antenie stacji cieszy się  popularnością wśród dorosłych widzów z miast (AFF A 16-49 c50+ = 189SHR% 0,73%), już wkrótce premiera nowego sezonu!

Travel Channel dociera ze swoimi widzami tam, gdzie zawsze chcieli się wybrać i odkrywa przed nimi tajemnice historii, które od dawna chcieli poznać! Nowością w wiosennej ramówce będzie cykl  „Święte Miejsca  – to tajemnicze historie, miejsca, cuda, relikwie i ludzie, do których zabierze widzów ks. Kazimierz Sowa, dziennikarz i publicysta. Co papież Franciszek jada na śniadanie i kto układa dla niego jadłospis? Dlaczego nie każdy może pojechać do Mekki? Dlaczego miliony pielgrzymów rocznie wyruszają do Fatimy bądź Szlakiem Świętego Jakuba?  Na te oraz na wiele innych pytań odpowie ksiądz Kazimierz Sowa. Prowadzący zabierze widzów na wyprawę tropem słynnych miejsc związanych z różnymi religiami.

W wiosennej ramówce nie zabraknie formatów, pokazujących najdalsze zakątki świata oraz ludzi, którzy podróżując realizują swoje marzenia i pasje. W programie „No to lecę”  Travel Channel przybliża widzom zawód stewardessy i stewarda, pokazuje ich codzienną pracę na pokładzie samolotu. Widzowie zobaczą jak przygotowywany jest catering w samolocie i poznają triki stewardess na jet lag czy pakowanie walizki. Bohaterowie serii zabiorą nas w swoje ulubione miejsca i pokażą światowe stolice swoimi oczami.

Jestem z Polski” to tytuł wyróżniający się świeżą formułą, opartą na podróżniczych videoblogach Polaków, którzy zamieszkali poza granicami kraju. Bohaterem każdego odcinka jest inna osoba, która zdecydowała się zamieszkać daleko od rodzinnego domu i zagłębić się w kulturę oraz obyczaje innego, odległego miejsca. Bohaterowie przedstawiają swój osobisty punkt widzenia, zabierają widzów w swoje ulubione miejsca oraz zdradzą, jak naprawdę wygląda życie za granicą. Serię cechuję ogromny autentyzm oraz nietuzinkowe podejście do poznawania innych miejsc i kultur.

W niezwykłą podróż zaprosi widzów także antropolog, znawca wielu kultur i miłośnik egzotycznych wypraw, Jarek Nowak w programie „Szokujące potrawy”. Przebiegnie ona tropem dziwacznych potraw, nieznanych Polakom z ich rodzimych stołów. Prowadzący wybierze się w odległe podróże na różne kontynenty, by poznać ich kulinarne tradycje, spróbować niezwykłych dań i podejrzeć jak powstają. Na oczach widzów Jarek posmakuje wielu oryginalnych przysmakówwśród nich rzadkie gatunki ryb, gryzonie, węże, larwy owadów, aligatory, żółwie, mrówki, owoce rosnące jedynie w dżungli, endemiczne warzywa, zioła i przyprawy o specyficznych właściwościach, sfermentowany miód, a nawet…specjalnie przyrządzone ptasie gniazda.

Dane: NAM, 01.01.2019 – 20.03.2019; SHR% A16-49 c50+; AFF A16-49C50+ vs. A16-49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *