Sport w TV

Trzecia runda serii ADAC GT Masters na żywo w Motowizji

W ADAC GT Masters czas na kolejny weekend pełen emocji! Tym razem kierowcy ścigać się będą na torze Red Bull Ring w Spielbergu w Austrii. Na transmisję w Motowizji zapraszamy w sobotę 10 i niedzielę 11 czerwca od godz. 13:10.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Trwa 11. sezon jednej z najbardziej emocjonujących serii wyścigowych dla samochodów klasy GT. W zawodach rozgrywanych na torach w Niemczech, Austrii i Holandii rywalizują kierowcy kategorii PRO oraz tzw. gentleman drivers.
W ten weekend przenosimy się na tor Red Bull Ring położony w malowniczej Styrii. Jest to szybki obiekt o długości 4.3 kilometra i bogatej historii. Na austriackim torze co roku pojawiają się kierowcy serii DTM. Red Bull Ring gości także kierowców Formuły 1 i MotoGP.
Do tej pory w czterech wyścigach ADAC GT Masters mieliśmy czterech różnych zwycięzców. Zespoły KÜS Team 75 Bernhard, Precote Herberth Motorsport, BMW Team Schnitzer oraz GRT Grasser Racing Team innymi słowy – dwukrotnie Porsche, raz BMW i Lamborghini.
– Co do tego, że to będzie emocjonujący weekend nie mam żadnych wątpliwości, bowiem w tym sezonie układ sił jest bardzo wyrównany. Poza tym, w Austrii po raz pierwszy za kierownicą Mercedesa GT AMG w barwach zespołu Mücke Motorsport zobaczymy aktualnego lidera klasyfikacji generalnej w DTM – Lucasa Aueramówi komentator Motowizji Łukasz Siudak.
Oczywiście na polach startowych nie zabraknie ekipy Montaplast by Land Motorsport, zwycięzcy tegorocznej 45. edycji wyścigu 24-godzinnego Nürburgring, która w klasyfikacji generalnej zajmuje piąte miejsce ze stratą 12 punktów do liderów – Roberta Renauera i Svena Müllera z zespołu Precote Herberth Motorsport.
Weekend ADAC GT Masters w Spielbergu stanowi pierwszą z dwóch następujących po sobie zagranicznych rund dla niemieckiej serii. Po wyścigach w Austrii kierowcy udadzą się do holenderskiego Zandvoort.
Na transmisję z wyścigu w sobotę o godz. 13:10 w Motowizji zaprasza Michał Budziak, zaś w niedzielę również od godz. 13:10 zmagania komentować będzie Łukasz Siudak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *