TVPWAŻNE

TVP Info HD i TVP Polonia dostępne dla Polaków w Wielkiej Brytanii

TVP Info HD i TVP Polonia zwiększyły zasięg nadawania dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Oba kanały informacyjne zostały w ostatnich dniach włączone do oferty Virgin Media – jednego z największych operatorów na rynku Brytyjskim.
 
W odpowiedzi na zapotrzebowanie Polaków, mieszkających w Wielkiej Brytanii, firma Virgin Media postanowiła rozbudować ofertę telewizyjną dla polskiej społeczności o programy kanałów TVP Info i TVP Polonia. Oba kanały Telewizji Polskiej znalazły się w pakiecie o nazwie „Impreza”, który zapewnia bogatą ofertę nowości, przede wszystkim w zakresie filmu i rozrywki.
– Telewizja Polska sukcesywnie zwiększa zasięg na świecie, aby wielomilionowa Polonia miała stały kontakt z polską kulturą i informacją. informuje Maciej Stanecki, członek Zarządu TVP. – Umożliwienie Polakom mieszkającym na Wyspach oglądania TVP INFO jest szczególnie ważne, aby ta kilkusettysięczna społeczność utrzymała bliskie związki z Krajem. Wierzę, ze jednym z efektów podpisanej umowy będzie większy udział Polaków z Wysp w programach na antenach TVP INFO i TVP Polonia zaznacza Maciej Stanecki.
Polska społeczność w Wielkiej Brytanii jest obecnie największą grupą imigrantów w Wielkiej Brytanii – wyprzedziła tym samym społeczność hinduską. – Język polski jest drugim językiem w Wielkiej Brytanii podkreśla David Bouchier, dyrektor ds. Rozrywki cyfrowej w firmie Virgin Media. – Jednak do tej pory nie zagwarantowano polskiej społeczności swobodnego dostępu do polskich serwisów informacyjnych i rozrywkowych – dodaje Bouchier.
Zarówno TVP Info, który należy do czołowych kanałów informacyjnych w kraju, jak i TVP Polonia z bogatą ofertą kulturalną to ważne dla Polaków źródła wiedzy o Polsce i świecie. Dostęp do obu kanałów pozwoli Polakom być na bieżąco z najlepszymi polskimi programami. – Jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do ich szerszej dystrybucji na tak dużym rynku, jakim jest Wielka Brytania – podkreśla Monika Karasek, Dyrektor Biura Handlu TVP.
TVP Info to dynamiczny kanał telewizyjny, obejmujący aktualności i wydarzenia z Warszawy, Polski i świata. Do najbardziej popularnych programów transmitowanych na antenie TVP Info należą „Minęła dwudziesta”, „Dziś wieczorem” oraz „24 minuty”.
TVP Polonia jest kanałem o zasięgu międzynarodowym. Oferuje najlepsze programy kulturalne, takie jak kulturalni.pl, czy Oczy w Oczy, w którym prowadząca Danuta Holecka przeprowadza wywiady z osobami, które osiągnęły światowy sukces.
Virgin Media oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję, telefonię komórkową i stacjonarną w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ramach interaktywnej usługi telewizyjnej Virgin Media oferuje audycje na żywo, tysiące godzin programów na żądanie oraz wiele aplikacji i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *