BadaniaSport w TV

TVP Sport z kolejnym rekordem oglądalności

6 sierpnia (niedziela) TVP Sport miał najwyższe dzienne udziały w historii – 2,87 proc. Dzięki temu zajął dziewiąte miejsce spośród wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce. Rekordowy był także tygodniowy udział TVP Sport (1,87 proc.).
 
Średnie dzienne udziały TVP Sport wyniosły w niedzielę aż 2,87 proc. w grupie 4+. Poprzedni najlepszy wynik w historii kanał sportowy Telewizji Polskiej zanotował 1 lutego 2015 – 2,64 proc. (MŚ w piłce ręcznej mężczyzn, kiedy reprezentacja Polski pokonała Hiszpanię w meczu o 3. miejsce). Udziały tygodniowe (31 lipca – 6 sierpnia) także były rekordowe – 1,87 proc. (4+). Na tak dobre wyniki TVP Sport miały wpływ przede wszystkim transmisje z mistrzostw świata w lekkoatletyce, Tour de Pologne oraz meczów eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.
Najlepszy wyniki oglądalności zanotowała niedzielna relacja z lekkoatletycznych mistrzostw Londynie (komentarz: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz, Marek Jóźwik i Sebastian Chmara) – w szczytowym momencie oglądało ją 746 tys. widzów, mimo równoległej transmisji w TVP 1.
Numerem dwa była łączona transmisja z meczów 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy z udziałem Lecha Poznań i Arki Gdynia (komentarz: Tomasz Jasina i Rafał Ulatowski oraz Szymon Borczuch i Arkadiusz Onyszko) – w szczycie oglądało ją ponad 700 tys. osób.
660 tys. miała natomiast relacja z ostatniego etapu Tour de Pologne (komentarz: Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski), który to odcinek został pokazany w TVP Sport w całości.
TVP Sport to sportowy kanał Telewizji Polskiej, który istnieje od 18 listopada 2006 roku. Pokazuje najważniejsze wydarzenia na świecie, przede wszystkim z udziałem reprezentantów Polski. Pracują w nim najlepsi i najbardziej popularni dziennikarze w Polsce: Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz czy Maciej Kurzajewski.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *