PolecaneSport w TV

UEFA uruchamia bezpłatną platformę cyfrową OTT

UEFA zaprezentowała nową platformę transmisji strumieniowej Over The Top (OTT) UEFA.tv. Jego celem jest zapewnienie widzom większego dostępu do treści wideo na żywo i na żądanie z różnych konkursów.

 

 

 – Bundesliga będzie pierwszą ligą, która zaoferuje treści na UEFA.tv

UEFA oficjalnie zaprezentowała nową platformę strumieniową Over The Top (OTT) – pierwszą dla organu zarządzającego piłką nożną – która ma na celu zapewnienie widzom większego dostępu do treści wideo na żywo i na żądanie z różnych konkursów.

Serwis o nazwie UEFA.tv początkowo zapewni fanom piłki nożnej platformę rozrywkową, która będzie oferować oryginalne programy oparte na 60-letnim europejskim archiwum piłkarskim. Stanie się także domem dla młodzieżowych, kobiecych i futsalowych rozgrywek UEFA, oferując im szeroki zasięg na żywo na odpowiednich rynkach. Wreszcie, będzie również służyć do promowania wszystkich rozgrywek UEFA, oferując za sceną treści, wywiady i szeroki zakres dodatkowych treści.Wszystkie treści wideo są objęte rejestracją „free-to-view”, a kibice będą mieli teraz możliwość oglądania meczów rozgrywek UEFA na żywo, nawet jeśli nie ma posiadacza praw na terytorium, na którym mieszkają.

Począwszy od przyszłego sezonu, Bundesliga będzie pierwszą ligą narodową, która będzie reprezentowana w nowym cyfrowym portalu europejskiego organu zarządzającego. UEFA i Deutsche Fußball Liga (DFL) zawarły partnerstwo, które zapewnia oddzielny kanał na platformie streamingowej z filmami z Bundesligi oprócz europejskich konkursów. Usługa ta będzie dostępna od momentu premiery i będzie obejmować poniedziałkowe wydarzenia weekendowych meczów i pokazów, takich jak „Bundesliga Special”, dostosowane specjalnie do zainteresowań międzynarodowych fanów. Ponadto dostępne będą archiwa ostatnich meczów Bundesligi i niezapomniane mecze Ligi Mistrzów UEFA z udziałem niemieckich drużyn.

„Cyfrowy krajobraz ewoluuje i musimy być w stanie przewidzieć i zareagować na te zmiany” – powiedział prezydent UEFA Aleksander Čeferin. „UEFA jest innowacyjną organizacją i wprowadzając tę ​​platformę, będziemy sprawiać, że piłka nożna i nasze konkursy będą bardziej dostępne dla kibiców na całym świecie. „Nasza współpraca z Bundesligą jest kolejnym przykładem jedności europejskiego futbolu i wyraźnie pokazuje nasze pragnienie wspólnego zajęcia się przyszłymi możliwościami promocji naszego sportu”.

„Korzystanie z mediów stale się zmienia”powiedział Christian Seifert, prezes DFL. „Nowa usługa transmisji strumieniowej UEFA jest bardzo szybkim krokiem, aby dotrzeć do fanów piłki nożnej na całym świecie, zwłaszcza młodszych grup docelowych”.

„DFL konsekwentnie wspiera i inicjuje innowacje technologiczne i medialne od momentu powstania. „Dlatego cieszymy się, że jesteśmy pierwszym partnerem ligi krajowej w tym projekcie, co pozwoli nam jeszcze bardziej podekscytować Bundesligę na całym świecie”.

Treści Bundesligi na UEFA.tv będą dostępne od początku na głównych rynkach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Włochy, Polska, Rosja, Hiszpania i Turcja, a także na Bliskim Wschodzie iw Afryce.

UEFA.tv nie będzie konkurować z kanałami telewizyjnymi, ale raczej będzie się uzupełniać, wykorzystując szeroki zakres treści dostępnych w UEFA, w tym materiały archiwalne, gry opóźnione, programy magazynowe lub konkursy futsalowe, kobiece i oddolne. Ponadto może zostać wykorzystany przez 55 federacji UEFA w celu zwiększenia ich globalnego zasięgu i widoczności.

UEFA.tv jest dostępna w Internecie na stronie www.uefa.tv oraz w aplikacjach mobilnych i iOS oraz Android.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *