MediaPolsatZapowiedzi TV

Urodziny Davida Attenborough na Polsat Viasat Nature

Z okazji urodzin Davida Attenborough zapraszamy w maju na najlepsze filmy i programy tego znakomitego filmowca i przyrodnika: „Mikropotwory”, „Galapagos” czy „Wielka Rafa Koralowa z Davidem Attenborough”. Zajrzymy także za kulisy pracy mistrza w dokumencie zatytułowanym „Jak powstawał film »Wielka Rafa Koralowa z Davidem Attenborough«”.

 

Mikropotwory

W tej niezwykłej serii David Attenborough ukazuje niesamowitą zdolność adaptacji do każdych warunków grupy zwierząt, która odniosła największy sukces ewolucyjny: owadów.

Świat stawonogów jest niezwykły, dziwaczny i niesamowity. Ponad 10 milionów trylionów owadów żyje na ziemi w każdym danym czasie i każdy z poszczególnych gatunków wpasowuje się do innej niszy w kontekście przetrwania, diety, rozprzestrzeniania się, klimatu i lokalizacji, co czyni je najbardziej zwycięskimi stworzeniami na naszej planecie. Ale jak udało im się to osiągnąć? Dzięki najnowszym technologiom makroskopowego filmowania zobaczymy życie tych maleńkich stworzeń jasno i we wszystkich szczegółach, co pozwoli lepiej zrozumieć drogę ich rozwoju. Od pozornej prostoty krocionoga po złożoność pajęczej sieci, Sir David Attenborough uważnie i szczegółowo bada skomplikowane i wyrafinowane zachowania tych fascynujących stworzeń oraz złożoność ich naturalnego środowiska, które z maestrią budują i zamieszkują.

Emisja pierwszego odcinka: 13 maja, godz. 22:00

Galapagos

Dwieście lat po tym, jak Karol Darwin dotarł na wyspy Galapagos, na ten dziki, tajemniczy archipelag przyjeżdża David Attenborough.

Na bezkresnych wodach Pacyfiku leży raj – niepodobny do żadnego innego. Na tych czarujących, wulkanicznych wyspach życie toczy się w kompletnej izolacji od reszty świata, czego rezultatem jest ziemia cudów, magii i niesamowitych odkryć. Dwieście lat po tym, jak Karol Darwin przybył na Galapagos ze swoją misją badawczą, David Attenborough wyrusza na eksplorację tego dzikiego i tajemniczego archipelagu. To właśnie wśród flory i fauny tych wysp Darwin sformułował swoją przełomową teorię ewolucji. Współcześni naukowcy do dziś dokonują niesamowitych odkryć, poznając ewolucyjną historię Galapagos. David Attenborough zaprezentuje te wyspy, w sposób który na zawsze zmieni ich postrzeganie w oczach widzów. Galapagos to prawdziwe żyjące laboratorium, geologiczny taśmociąg, który dał życie i był świadkiem śmierci wielu gatunków roślin i zwierząt. Zaprezentowana w pionierski wizualnie sposób i przy pomocy mistrzowsko sfilmowanego materiału seria bada niesamowitą różnorodność dzikiej przyrody Galapagos i przywołuje różny charakter tych wysp.

Emisja pierwszego odcinka: 12 maja, godz. 15:40

Wielka Rafa Koralowa z Davidem Attenborough

David Attenborough wraca na Wielką Rafę Koralową, aby pokazać nam całą plejadę żyjących na niej stworzeń — od maleńkich koralowców po wieloryby.

Emisja pierwszego odcinka: 12 maja, godz. 17:55

Jak powstawał film „Wielka Rafa Koralowa z Davidem Attenborough”

Niemal 60 lat po pierwszej wyprawie na Wielką Rafę Koralową David Attenborough wraca w to niezwykłe miejsce. Chce zrozumieć, jak ono powstało, i lepiej poznać żyjące tu zwierzęta.

Emisja pierwszego odcinka: 19 maja, godz. 18:55

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *