Media

Van Dusen podpisuje umowę z Netflixem na produkcję seriali

Scenarzysta i producent Chris Van Dusen podpisał z firmą Netflix nową wieloletnią umowę ramową na produkcję seriali.

[AdSense-A]

W ramach kontraktu Van Dusen zrealizuje na zlecenie serwisu kilka nowych seriali oraz innych projektów. Pierwszym z nich będzie „Untitled Bridgerton Project”, czyli serial dramatyczny wytwórni Shondaland, oparty na bestsellerach Julii Quinn. Van Dusen napisze do niego scenariusz i będzie pracował na jego planie jako showrunner oraz producent wykonawczy. W tej roli dołączą do niego także Shonda Rhimes i Betsy Beers z firmy Shondaland.

[AdSense-B]

Serial to błyskotliwa, feministyczna adaptacja romansu osadzonego w epoce regencji w Anglii. To portret kobiet i mężczyzn z londyńskich wyższych sfer pokazany z perspektywy wpływowej rodziny Bridgertonów. Widzowie zajrzą za kulisy ich życia pełnego bogactwa, seksu, bólu, zabawy oraz samotności.

„Ogromnie się cieszę, że dołączę do wybitnego zespołu niezwykle kreatywnych ludzi z wytwórni Shondaland i wspólnie będziemy pracować na planie produkcji Netflix” mówi Van Dusen.„To spełnienie moich marzeń. Mam ogromne szczęście, że z tak ambitnymi i utalentowanymi twórcami możemy realizować adaptację niesłychanie wciągających powieści Julii Quinn. Cieszę się, że znalazło się dla mnie miejsce w firmie Netflix, która jest pionierem w tworzeniu nowatorskich i przełomowych opowieści”.

[AdSense-C]

Van Dusen niedawno pełnił funkcję współproducenta wykonawczego serialu „Skandal”. Swoje pierwsze kroki w branży stawiał w firmie Shondaland — jego debiutem był scenariusz do serialu „Chirurdzy”. Van Dusen ukończył Uniwersytet Emory oraz studia w ramach programu Peter Stark Producing Program na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *