Technologia - Promocje

W 2023 roku liczba użytkowników hulajnóg elektrycznych Bolt wzrosła o blisko 30%

Bolt, największy operator hulajnóg elektrycznych w Europie podsumował miniony sezon na jednoślady elektryczne. Przedstawione dane potwierdzają, że zainteresowanie zieloną mobilnością miejską w Polsce stale rośnie. W 2023 roku liczba użytkowników korzystających z zielonych hulajnóg elektrycznych wzrosła o blisko 30%.

 

W mijającym roku Bolt podjął liczne działania, mające na celu promowanie mikromobilności w miastach. Hulajnogi Bolt dostępne były w 32 nowych miastach, czyli łącznie ponad 70 miastach w Polsce. Według danych firmy, popularność hulajnóg elektrycznych stale rośnie – w porównaniu rok do roku, liczba użytkowników hulajnóg elektrycznych Bolt wzrosła o blisko 30%.

– W Bolt obserwujemy rosnące zainteresowanie mikromobilnością jako alternatywny środek transportu po mieście. Tylko w ubiegłym roku liczba użytkowników hulajnóg elektrycznych Bolt wzrosła o blisko 30%. Jednocześnie widzimy, że użytkownicy coraz lepiej wykorzystują ich potencjał i korzystają z naszych jednośladów na pierwszym lub ostatnim odcinku podróży, czego przykładem są warszawskie przedmieścia. Tam w ostatnim sezonie mieszkańcy wykonali ponad 16 tys. przejazdów z lub na przystanek komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, że poszerzając naszą działalność w kolejnym roku będziemy jeszcze lepszym wsparciem i wspólnie z włodarzami miast będziemy działać na rzecz lepszego transportuBartosz Małecki, Senior Operation Manager, Bolt Rentals w Polsce.

W 2023 firma wprowadziła również wiele usprawnień i udogodnień dla użytkowników. Wśród nich znalazły się np. karnety na przejazdy hulajnogami i rowerami elektrycznymi, które najbardziej popularne były u użytkowników z Elbląga, Głogowa, Kielc, Warszawy i Suwałk.

Chcąc przeciwdziałać jednemu z najbardziej niebezpiecznych zachowań, czyli jeździe na jednej hulajnodze we dwie osoby, Bolt w ubiegłym roku uruchomił możliwość przejazdów grupowych. Jak dotąd z przejazdów grupowych skorzystało 500 tys. użytkowników.

Bolt to nowoczesny partner dla miast

Jako odpowiedzialny operator, Bolt podejmuje liczne działania edukacyjne i administracyjne, a także wdraża rozwiązania technologiczne, które mają wspierać wykorzystanie niskoemisyjnych środków transportu oraz edukować użytkowników z zasad prawidłowego ich wykorzystania. Tylko w ubiegłym roku firma wprowadziła m.in. przejazdy grupowe, mające ograniczyć jazdę na jednym pojeździe w dwie osoby a także uruchomiła opcję mówiących hulajnóg, aby zachęcać przechodniów do podnoszenia przewróconego jednośladu.

foto. Bolt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *