MediaPolecaneTVP

W lipcu rozpoczną się testowe emisje TVP Wilno

Telewizja Polska skompletowała zespół swojego nowego kanału TVP Wilno. W lipcu rozpoczną się testowe emisje kanału. Od ich powodzenia zależeć będzie ostateczna data startu – dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl.

 

 

 

O starcie specjalnego kanału telewizyjnego dla Polaków mieszkających na Litwie publiczna telewizja informuje co najmniej od roku. Ma to być kanał nadawany całkowicie w języku polskim.

W jego ofercie widzowie znajdą codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy polskich mediów na Litwie. Na antenie TVP Wilno prezentowane też będą bieżące informacje o polskich sprawach, kulturze, rozrywce, historii i tradycji.

Jak się dowiaduje portal Wirtualnemedia.pl, testy mają ruszyć ostatecznie w lipcu tego roku. Od ich powodzenia, a także od potencjału zespołu, zależy data startu emisji.

Skompletowano już zespół dziennikarzy i wydawców. Są to głównie młode osoby mieszkające w Wilnie. Obecnie kończą się szkolenia nowego zespołu.

Jednym z głównych zadań TVP Wilno ma być upowszechnianie języka polskiego, tradycji polskiej oraz promowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *