Canal+ PolskaSport w TV

W Motowizji sezon sportów motorowych zaczyna się już w lutym!

Rozpoczynamy sezon sportów motorowych! Już w lutym widzowie Motowizji zobaczą pierwsze transmisje na żywo sezonu 2020. W niedzielę 9 lutego, godz. 21:00 relacja z NASCAR Cup Series – Busch Clash, a inauguracyjny wyścig Virgin Australia Supercars Championship – Superloop Adelaide 500 już w sobotę, 22 lutego, godz. 07:05.

 

 

 

 

 

Już piąty rok z rzędu widzowie Motowizji będą mogli śledzić rywalizację w NASCAR Cup Series. Sezon tradycyjnie zaczyna się na słonecznej Florydzie, a dokładnie na Daytona International Speedway. 9 lutego zawodnicy powalczą w wyścigu Busch Clash. Mimo, że nie ma on wpływu na klasyfikację generalną, to możemy się spodziewać dużej ilości emocji. Rok temu Jimmie Johnson wygrał posyłając na bandę prowadzącego wcześniej Paula Menarda.

Busch Clash to zaledwie rozgrzewka przed daniem głównym – Daytoną 500, w niedzielę 16 lutego. „Wielki Amerykański Wyścig” to najbardziej prestiżowa runda sezonu. System playoff sprawia, że jest to też pierwsza okazja do zapewnienia sobie miejsca w fazie finałowej. Rywalizacja w Daytonie zawsze obfituje w zaciętą walkę, ale także potężne wypadki, więc każdy z zawodników będzie musiał balansować na granicy ryzyka.

Następnie zawodnicy NASCAR przeniosą się z zachodniego na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych – na Las Vegas Motor Speedway. Zanim jednak auta wyjadą na tor położony w pobliżu stolicy hazardu swój sezon rozpoczną kierowcy Virgin Australia Supercars Championship. Pierwsze dwa wyścigi odbędą się na ulicach Adelajdy. Samochody wzbijające się na tarkach w pierwszym zakręcie na stałe zapisały się jako jeden z piękniejszych obrazów w świecie motosportu. Rok temu w stolicy Australii Południowej swój marsz po drugi tytuł mistrzowski rozpoczął Scott McLaughlin.

  • NASCAR Cup Series – Busch Clash: niedziela, 9 lutego, godz. 21.00
  • NASCAR Cup Series – Daytona 500: niedziela, 16 lutego, godz. 20.30
  • Virgin Australia Supercars Championship – Superloop Adelaide 500 (wyścig 1): sobota, 22 lutego, godz. 05
  • Virgin Australia Supercars Championship – Superloop Adelaide 500 (wyścig 2): niedziela, 23 lutego, godz. 05.30
  • NASCAR Cup Series – Penzzoil 400: niedziela, 23 lutego, godz. 21.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *