Radio

Wakacyjna ramówka Trójki

W poniedziałek 3 lipca rusza nowa, letnia ramówka Programu 3 Polskiego Radia. Nie zabraknie w niej tematów wakacyjnych, ale i audycji o sprawach najważniejszych.

Promocja młodych talentów i polskiej muzyki, najważniejsze problemy kultury oraz sztuki, a także szacunek dla gustu i przyzwyczajeń trójkowych słuchaczy – to były trzy priorytety nowego “rozkładu jazdy”. Dlatego znajdzie się w niej kilka premierowych audycji, a wśród prowadzących pojawią się zarówno głosy znane już z Programu 3, jak i nowe nazwiska.

Wojciech Cejrowski po kilku latach powraca do Trójki z kultowym programem muzycznopodróżniczym pt. “Audycja podzwrotnikowa”. Będzie ona nadawana w soboty od godz. 10.05 do 11.00.

Marek Niedźwiecki zaprosi na “Markomanię” po godz. 11.00. Dwie godziny później rozpoczynać się będzie “Radiowy Dom Kultury” (godz. 13.05 – 15.00), a w “Raporcie o stanie świata” Dariusz Rosiak skomentuje wydarzenia międzynarodowe (godz. 15.05 – 16.00).

Ważnym elementem letniej ramówki skierowanym do młodego pokolenia słuchaczy będzie “Dzika karta”, prowadzona kolejno przez dziewięciu adeptów dziennikarstwa muzycznego. Ich pracę oceni Akademia Muzyczna Trójki. Nie jest wykluczone, że osoba najwyżej oceniona, znajdzie w przyszłości stałe miejsce na antenie Programu 3.

Julia Pietrucha, znana dotychczas z autorskich piosenek, prezentowanych często w Trójce, tym razem wystąpi w nowej roli. Swój “Warzywniak wieczorową porą” poprowadzi w piątki po 22.05, tuż po “Liście Przebojów Programu 3”.

Następną nowością Trójki jest audycja “Polski bit” poświęcona młodej krajowej scenie muzycznej. Artystów zapraszać będzie Hieronim Wrona (poniedziałki, godz. 23.05 – 00.00).

Piątkową “Tonację Trójki” od godz. 13.05 do 15.00 poprowadzi szef muzyczny stacji Piotr Metz.
Nowe nazwiska pojawią się w ofercie kulturalnej Programu 3. W sierpniu Mariusz Cieślik wraz ze swymi gośćmi będzie poruszać tematy najważniejsze dla polskiej kultury. Emisja audycji “Kwestia kultury” w soboty od godz. 9.05 do 10.00.

Nowym głosem w Trójce będzie także Marek Kochan, który w niedzielne wieczory (godz. 21.00-22.00) zmierzy się z najciekawszymi i najbardziej kontrowersyjnymi sprawami dotyczącymi polskiej sztuki w audycji “Sztuka Kochana”.

W wakacje Trójka będzie mocno brzmieć nie tylko na antenie, ale i na scenach festiwali: 8. edycji kultowej trasy “Męskie Granie 2017” (w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Gdyni, Krakowie, Warszawie i Żywcu), Suwałki Blues Festival, Jarocin Festiwal 2017, Off Festiwal Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Sopot Molo Jazz Festiwal i Polish Boogie Festiwal.

Trójka będzie nadawać również ze Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, które odbędą się w dniach 20 – 30 lipca we Wrocławiu. Program 3 pojawi się także na Biegu Powstania Warszawskiego.

Kontynuowane będą akcje “Trójka wraca do korzeni” oraz “Trójka – jesteśmy połączeni”, realizowana z LOT-em. W lipcu słuchacze zostaną zaproszeni do Podgoricy, a w sierpniu do Odessy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *