MediaPolsatZapowiedzi TV

"Walka o piersi" – premiera w Polsat Cafe

Premierowy odcinek 2. sezonu programu „Walka o piersi” zobaczymy już dziś wieczorem o godz. 21:00 na antenie Polsat Cafe. Pierwszy sezon cieszył się sympatią widzów i uświadomił wielu kobietom, że nie są same ze swoimi problemami zdrowotnymi związanymi z piersiami i że mogą otrzymać pomoc. Dlatego do drugiej serii programu zgłosiło się mnóstwo kobiet.

W 2. sezonie programu „Walki o piersi” po raz kolejny Polki z pomocą sztabu wykwalifikowanych specjalistów, zawalczą o zdrowy biust. Jedenaście kobiet znów będzie pod opieką dr n. med. Elżbiety Radzikowskiej, Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej w warszawskim szpitalu MSWiA. W pierwszym odcinku poznamy Elżbietę, która otwarcie mówi o nienawiści do swoich piersi. Za namową męża postanowiła zrobić operację swoich niekształtnych piersi. Niestety, efekt zabiegu nie był zadowalający, a przebyta później ciąża pogorszyła sytuację. Dziś ma kompleksy i wstydzi się ich, a mąż ostatecznie postanowił odejść. Na konsultację do Warszawy przyjechała aż z Niemiec z siostrą Joanną – kobieta również stanie się pacjentką dr Radzikowskiej. Siostry mają nadzieję, że najtrudniejsze chwile ich życia niebawem dobiegną końca.

Dr Radzikowska postara się również pomóc Anecie – kobieta boryka się z problemem asymetrii, a jej historia pełna jest cierpienia. Kiedy była mała zmarli jej rodzicie, a najstarsza, 19-letnia wówczas siostra przejęła opiekę nad trójką młodszego rodzeństwa, niestety dyscyplinę starała się utrzymać biciem. Decyzja o wizycie u dr Radzikowskiej stanowi przełomowy moment w jej życiu.
W odcinku poznamy także Annę – kobietę, która mimo dużych piersi zdecydowała się na implanty, a teraz żałuje tej decyzji. Swoją pierwszą operację w programie przejdzie także Anna J., która od urodzenia cierpi na zespół Polanda czyli deformację klatki piersiowej, w jej przypadku to nienaturalnie uformowane żebra i mostek oraz zanik mięśnia piersiowego – lewa pierś nigdy się nie rozwinęła. Kobieta od lat boryka się z kompleksami, przejechała tysiące kilometrów i odwiedziła kilkudziesięciu lekarzy w poszukiwaniu pomocy. Dr Radzikowska i jej zespół zrobi wszystko co w ich mocy aby jej pomóc, choć wszyscy zgodnie przyznają, że mają do czynienia z niezwykle trudnym przypadkiem medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *