Warszawa.Wyborcza.pl uruchomiła multimedialny serwis o rewitalizacji Pragi
Zaczął działać serwis Warszawa.Wyborcza.pl poświęcony rewitalizacji Pragi. Redakcja przybliża w nim ideę programu poprawy warunków życia mieszkańców tej prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy, który zaplanowano na kolejne pięć lat. Partnerem projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Serwis Warszawa.Wyborcza.pl/rewitalizacjapragi pokazuje, jak zmieni się oblicze Pragi z różnych perspektyw. Przedstawia plany urzędników, obawy i nadzieje mieszkańców, opinie niezależnych specjalistów. Można w nim przeczytać reportaże i wywiady, posłuchać głosu prażan, obejrzeć ich codzienne życie, sprawdzić zmiany na interaktywnych mapach czy znaleźć przydatne kontakty do osób odpowiedzialnych za rewitalizację.
Serwis będzie w najbliższych miesiącach rozbudowywany o kolejne rozdziały i nowe multimedialne formy.
Program rewitalizacji Pragi 2022 ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców tego obszaru. Został zakrojony na tak szeroka skalę, że mówi się o nim „cywilizacyjny skok”. Na praskim brzegu właśnie zaczynają się generalne remonty kamienic, w które nie inwestowano od kilkudziesięciu lat, a ludzie wciąż żyją w nich bez centralnego ogrzewania ze wspólną łazienką na korytarzu.
Według programu rewitalizacji Pragi władze miasta do 2022 r. zainwestują po praskiej stronie ok. 1,6 mld zł. Program obejmuje dzielnicę Praga-Północ, część Pragi-Południe i Targówka. Rejony, na które będą przeznaczone największe środki, to Stara i Nowa Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Fabryczny i Mieszkaniowy.
Projekt powstał we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą.