DVB-TMediaZapowiedzi TV

Weekendowe nowości w telewizji WP

W najbliższy weekend, telewizja WP przygotowała dla widzów weekend pełen nowości. Na antenie trzeci odcinek cyklu „Mistrzowie Kabaretu”, a w nim „Kabaret Moralnego Niepokoju” oraz wieczorne seanse filmowe – thriller „Smak śmierci” oraz komedia „Zakochany Molier”, w której tytułową rolę zagrał jeden z najbardziej uzdolnionych współczesnych aktorów francuskich, Romain Duris, znany z takich filmów, jak: “Smak życia”, “Arsene Lupin” czy “Exils”.

Już w piątek  na antenie telewizji WP,  widzowie zobaczą trzeci występ „Kabaretu Moralnego Niepokoju”. W programie m.in. najnowszy spektakl „Jerzyk, dziś nie piję” – czyli co zrobić, gdy żona zabrania mężowi napić się  z kolegami. W kolejne piątkowe wieczory wystąpią najbardziej popularne polskie kabarety: Ani Mru-Mru, Jurki oraz Grzegorz Halama.  W świat błyskotliwego dowcipu i satyry wprowadzi gości gospodarz programu – Maciej Orłoś. (piątek, godz. 19.50)
W sobotni wieczór w telewizji WP widzowie otrzymają solidną dawkę adrenaliny podczas emisji filmu Smak Śmierci. Jest 1993 rok Steven Down dalej nie potrafi zapomnieć o wydarzeniach sprzed siedmiu lat. Cierpi na paranoiczne lęki. Twierdzi, że był torturowany podczas akcji w Nikaragui na, którą został wysłany jako żołnierz przez wywiad armii USA. Podczas spotkania biznesowego identyfikuje głos jednego z rozmówców jako swojego oprawce. Czy to jednak faktycznie może być ten człowiek? Czy raczej obsesja Stevena na punkcie wydarzeń sprzed lat? Koniecznie oglądaj „Smak śmierci”. (10.06 godz.21:00)

W niedzielny wieczór komedia kostiumowa Zakochany Molier. Widzowie telewizji WP będą mieli okazję poznać nieznany do tej pory epizod z życia słynnego dramatopisarza – tytułowego Moliera. Młody, nieznany jeszcze dramatopisarz przybywa do Paryża. Jest pełen zapału i chętny do tworzenia sztuki, ale jego dzieła okazują się klapą finansową. Zadłużony Molier ląduje w końcu w więzieniu. Na pomoc przychodzi mu znany paryski bogacz. Jourdain ma wobec młodego twórcy nietypowy plan. Pragnie, aby ten nauczył go umiejętności imponowania kobietom. Molier przybywa więc do domu Jourdaina w przebraniu świętoszkowatego Tartuffe’a. Szybko jednak jego uwagę przyciąga żona wybawiciela i…sprawa nabiera nieoczekiwanego obrotu.  (11.06 godz.22:00).

Kabaret Moralnego Niepokoju – piątek 19.50
9.06 godz.19.50

Kabaret Moralnego Niepokoju już od przeszło dwudziestu lat bawi nawet najbardziej wybrednych widzów. Nieustająco śmieszny, aktualny i trafnie puentujący absurdy polskiej rzeczywistości. Członkowie grupy ,która powstała na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszaw­skiego, wytykają głównie absurdy życia codziennego, relacji społecznych, nie stronią także od polityki. Zespół, w którego skład  wchodzi autor satyrycznego serialu „Ucho Prezesa” Robert Górski,  przedstawi w kabaretowym cyklu typowy dla siebie zbiór skeczy i piosenek. W programie najnowszy skecz „Jerzyk,  dziś nie piję”-czyli co zrobić, gdy żona zabrania mężowi napić się  z kolegami. Oprócz tego takie hity jak „Palenie”- zaskakująca rozmowa właścicieli psów czy „Odrabianie lekcji”-czyli codzienny koszmar każdego dziecka i rodzica. Spektakle Kabaretu Moralnego Niepokoju to świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Dowcipy są na tyle „cenzuralne” i łagodne, że  spektakl „Kabaretu Moralnego Niepokoju” spokojnie można obejrzeć z dziećmi. Jedno jest pewne- będzie śmiesznie!

Występują:

Robert Górsk
Mikołaj Cieślak
Przemysław Borkowski
Rafał Zbieć
Magdalena Stużyńska 

Premiera 3 odc. 09.06 godz. 19:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *