Kultura, muzyka, kino, moda

Wiatr w żagle – finałowy statek wystartował!

Statek pod nazwą Polska wypłynął! Jego kapitan, Jurek Owsiak przywitał wszystkich zza jego steru: „Pamiętajcie, że ten dzisiejszy statek będzie płynął po falach przyjaźni. Będziemy razem, będziemy mówili o tolerancji, o solidarności”. 28. Finał WOŚP po raz kolejny rozgrzewa od samego początku – po godzinie 8 rano na kwocie Fundacji było już 12 500 157 złotych.

 

 

 

Dziś na ulicę wyszło 120 000 wolontariuszy, którzy będą kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na całym świecie pracę rozpoczęło 1750 sztabów.

Warszawski Finał WOŚP w nowej lokalizacji

Po raz pierwszy koncerty finałowe będą miały miejsce na Placu Bankowym. Całość rozpocznie Majka Jeżowska Band o godzinie 15.30. Na scenie zagra również Cyrk Deriglasoff, Pablopavo & Ludziki, Sidney Polak, Jazz Band Młynarski – Masecki, Daria Zawiałow, Renata Przemyk, Agnieszka Chylińska, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Ralph Kamiński oraz Tulia.

Na Placu Bankowym znajdują się również strefy partnerów Finału: strefa Play, MasterCard, Onet, Dawtony oraz MBanku. Studio Finałowe zostało umiejscowione na Placu Teatralnym, w którym oprócz transmisji znajduje się stoisko Ratujemy i Uczymy Ratować, gdzie będzie można skorzystać z aktywności takich jak nauka pierwszej pomocy za pomocą VR. W studio znaleźć można również między innymi strefy Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego, strefę Kemon, Manufakturę Cukierków, Fundację Najsłodsi, Fundację dla Dzieci z Cukrzycą oraz Bikle.

Na co zbieramy środki?

Zebrane pieniądze podczas 28 Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących specjalistycznych operacji. Orkiestra planuje zakup lamp i stołów operacyjnych, aparatów znieczulających, aparatów do diatermii, sprzętu monitorującego, urządzeń teletransmisyjnych, aparatów RTG z ramieniem C i zestawów endoskopowych.

Zbierać każdy może!

Jest wiele różnych sposobów na to, by wesprzeć tegoroczne cele WOŚP, a autorzy najciekawszych pomysłów zawsze wzbudzają fale pozytywnych emocji. Mieszkańcy Krakowa mogą na przykład wrzucić datki do puszki pływającej na smoczej łodzi, a ksiądz z Elbląga całą zebraną na tacę kwotę, przekazał dziś na WOŚP.

Wszystkich przedstawicieli mediów obecnych w Warszawie zapraszamy na konferencje prasowe, które mają miejsce w studiu finałowym przy Placu Teatralnym. W czasie konferencji będziemy mówić o najświeższych wieściach ze sztabów z całego świata, podsumujemy intensywny poranek i dowiemy się, co jeszcze czeka nas dzisiaj.

Udział wezmą przedstawiciele Zarządu Fundacji WOŚP:
Jurek Owsiak – Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
prof. Piotr Burczyński – Wiceprezes Zarządu
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – Dyrektor ds. Medycznych Fundacji
prof. Bohdan Maruszewski – Członek Zarządu.

Kolejne konferencje prasowe planowane są na godzinę 15:00 oraz 21.40.

Przypominamy, że zdjęcia z 28. Finału WOŚP można pobrać z bazy mediów dostępnej pod adresem www.media.wosp.org.pl

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld PLN.

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *