Zapowiedzi TV

Wieczór wyborczy w Polsat News i polsatnews.pl

W niedzielę pierwsza tura wyborów samorządowych. Polacy wybierają radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jak głosowali, kogo – według sondażu exit poll – wybrali i czy w samorządach lokalnych zmieni się układ sił – o tym m.in. podczas wieczoru “Polska wybiera” w Polsat News i polsatnews.pl od godz. 20:30. Prowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

 

 

Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7-21, o ile nie dojdzie do zakłóceń, które spowodują wydłużenie pracy danej komisji.

Zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej, Polsat News i polsatnews.pl, podczas specjalnego wydania programu “Polska wybiera”, podadzą wyniki wyborów samorządowych, oparte na sondażu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokali wyborczych.

Badanie przeprowadzi Ipsos przed 1160 losowo wybranymi lokalami wyborczymi.

Będą to informacje o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji wyborczej oraz wynikach poszczególnych kandydatów na prezydentów w 10 miastach Polski: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach. Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Relacje ze sztabów, komentarze kandydatów, symulacje możliwych koalicji

Przedstawimy relacje ze sztabów kandydatów w stolicy i kraju oraz z Państwowej Komisji Wyborczej, zaraz po zakończeniu głosowania i po ogłoszeniu sondażowych wyników. Będziemy też transmitować konferencje prasowe i wypowiedzi najważniejszych kandydatów i polityków.

Pierwsze oceny sondażu i  przebiegu kampanii przedstawią goście Doroty Gawryluk i Bogdana Rymanowskiego.

Aktualizowane na bieżąco wyniki sondażu oraz symulacje możliwych koalicji powyborczych w miastach, gminach i sejmikach zaprezentuje w studiu wirtualnym Michał Stela.

Wieczór wyborczy w Polsat News i polsatnews.pl potrwao d godz. 20:30 do godziny 1:00. Prowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *