MediaZapowiedzi TV

Wielkanoc w Kino TV

W Niedzielę Wielkanocną na widzów Kino TV czeka wiele filmowych atrakcji. Wśród świątecznych propozycji znajdą się zarówno kultowe produkcje z gwiazdorską obsadą, jak i familijne hity. Stacja pokaże między innymi katastroficzny film z Tomem Hanksem „Apollo 13”, trzymającą w napięciu produkcję „Tożsamość Bourne’a” z Mattem Damonem i legendarny film grozy „Szczęki” w reżyserii Stevena Spielberga. Na antenie Kino TV pojawią się również doskonałe propozycje dla całej rodziny, czyli „Asterix na olimpiadzie” oraz kultowa animacja „Madagaskar”.

 

Wielkanocną niedzielę w Kino TV rozpoczną wielkie sportowe zmagania w filmie „Asterix
na olimpiadzie”. Asterix i Obelix, bohaterzy legendarnych komiksów Rene Goscinnny’ego
i Alberta Uderzo, znów zmierzą się z przeciwnikami, tym razem na wielkiej arenie! Trwają przygotowania do pierwszych w historii Igrzysk Olimpijskich, na których mogą wystąpić Rzymianie. Uparci Galowie, na złość okupantom, postanawiają przyłączyć się do zawodów.

„Apollo 13” to oparta na faktach historia misji statku kosmicznego. Jest rok 1970, Amerykanie jako pierwsi wylądowali już na Księżycu i społeczeństwo nie jest zainteresowane rutynowym lotem kolejnego statku – do czasu, aż na pokładzie Appolo 13 następuje wybuch… Dramat katastroficzny z Tomem Hanksem i Kevinem Baconem został nagrodzony dwoma Oscarami.

Świetną propozycją dla całej rodziny jest z kolei kultowa animacja „Madagaskar”. Lew, zebra, hipopotam i żyrafa zostają wysłane statkiem z nowojorskiego zoo do Afryki. Pośrodku oceanu ich klatki wypadają za burtę pokładu, w wyniku czego zwierzęta lądują na brzegu egzotycznej wyspy. W polskiej wersji językowej widzowie usłyszą: Małgorzatę Kożuchowską, Piotra Adamczyka, Artura Żmijewskiego i mistrza polskiego dubbingu – Jarosława Boberka – w roli roztańczonego Króla Juliana. Po sytym świątecznym posiłku warto… wyginać śmiało ciało!

Dla spragnionych mocnych wrażeń stacja przygotowała trzymający w napięciu film sensacyjny
na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Ludluma. „Tożsamość Bourne’a” z Mattem Damonem w roli głównej to opowieść o odnalezionym na środku morza mężczyźnie, który w wyniku wypadku traci pamięć. Wszystko wskazuje na to, że był członkiem tajnego programu CIA. Ścigany przez obcych sobie ludzi Jason Bourne podąża swoimi śladami, szukając własnej, utraconej tożsamości…

Wielkich emocji dostarczy również film „Szczęki”, który stał się fenomenem kulturowym lat 70-tych. Produkcja jako pierwsza w historii zarobiła ponad 100 milionów dolarów i uczyniła ze Stevena Spielberga jednego z najpopularniejszych reżyserów naszych czasów. W okolicach nadmorskiej miejscowości dochodzi do ataków rekina ludojada. Quint, zawodowy łowca rekinów, szeryf Brody
i oceanolog Hooper wyruszają w rejs, by go upolować. Film zdobył trzy Oscary, w tym – za muzykę Johna Williamsa, która stała się ikoniczną ilustracją sceny grozy.

Niedziela Wielkanocna w Kino TV:

12:45 – „Asterix na olimpiadzie”

15:10 – „Apollo 13”

18:10 – „Madagaskar”

20:00 – „Tożsamość Bourne’a”

22:40 – „Szczęki”

fot. Pathe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *