MediaTVPZapowiedzi TV

Wiosna w TVP3

Główne codzienne programy informacyjne to „Co niesie dzień” oraz „Dziennik Regionów”. Lokalne tematy w ogólnopolskim kontekście prezentowane są w programach publicystycznych: „Echa Dnia” i „Głos Regionów”. Reporterzy TVP przedstawiają w „Telekurierze” interwencje dziennikarskie z całej Polski. Ponadto zapraszamy na magazyny tematyczne i poradnikowe, ciekawe reportaże oraz wciągające filmy dokumentalne. TVP3 to nie tylko aktualne informacje krajowe, ale przede wszystkim lokalne. To antena informująca o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce i jej regionach.

 

PASMO OGÓLNOPOLSKIE

INFORMACJA

CO NIESIE DZIEŃ

poniedziałek-piątek, godz. 10:30, 13:15

Poranny program TVP3, a w nim najbardziej aktualne i najciekawsze informacje ze wszystkich regionów kraju oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w ciągu dnia. W programie, m.in.: materiały reporterskie, łączenia na żywo z reporterami z oddziałów terenowych TVP, rozmowy z gośćmi – bohaterami wydarzeń, świadkami oraz komentatorami, zapowiedzi materiałów interwencyjnych, przegląd regionalnych i ogólnopolskich portali internetowych, najciekawsze artykuły i wydarzenia z polskich mediów. Program ze studia w Szczecinie prowadzą dziennikarze znani z anten regionalnych.

(program dostosowany dla osób niesłyszących).

DZIENNIK REGIONÓW

poniedziałek-niedziela, godz. 16:45, 22:00

Główny program informacyjny podsumowujący wydarzenia mijającego dnia i zapowiadający najważniejsze tematy dnia następnego. Dzięki 16 oddziałom terenowym TVP oraz ich reporterom, dotrzemy do każdego zakątka Polski.

(program dostosowany dla osób niesłyszących)

AGROBIZNES

poniedziałek-piątek, godz. 13:35

Program informacyjny przeznaczony głównie dla biznesmenów pracujących w otoczeniu rolnictwa, rolników i handlowców. W „Agrobiznesie” informujemy o krajowych
i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem, podajemy  aktualne wiadomości
z branży rolno-spożywczej oraz notowania giełdowe i prognozy cenowe.

(program realizowany przez TVP1)

PUBLICYSTYKA

ECHA DNIA

poniedziałek-piątek, godz. 22:30

Program poruszający aktualne problemy społeczne, polityczne i gospodarcze w powiązaniu z polityką ogólnopolską. Przedstawia lokalne inicjatywy, ciekawe rozwiązania i sposób ich realizacji. W programie gościmy uczestników wydarzeń, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń lokalnych, ale również przedstawicieli administracji centralnej, związków pracodawców, central związkowych oraz ekspertów z różnych dziedzin. Program reaguje również na aktualne wydarzenia kulturalne, sportowe, czy przedsięwzięcia gospodarcze.

GŁOS REGIONÓW

niedziela, godz. 12:05

Jak w regionach Polski realizowane są decyzje centralnych urzędów? Jakie sprawy są najważniejsze dla mieszkańców? Czym interesują się lokalne media? Ekipa programu interwencyjnego wyrusza do miejsc najbardziej aktualnych wydarzeń, przedstawia sprawy bezpośrednio dotykające ludzi. Autorzy spotkają się z bohaterami wydarzeń, poruszających opinię publiczną.

TYGODNIK POLITYCZNY

piątek, godz. 21:30

Program publicystyczny prezentujący najważniejsze wydarzenia, decyzje i informacje związane z działalnością Prezydenta RP, Rządu i Parlamentu. 

PROGRAMY REPORTERSKIE

TELEKURIER

poniedziałek-piątek, godz. 16:00

Program prezentuje sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Autorami reportaży są dziennikarze oddziałów terenowych TVP z całej Polski. Poruszają w nich tematy trudne, jak korupcja, łamanie prawa, przyzwolenie na przemoc. Dziennikarze na żywo komentują bulwersujące wydarzenia. Prezentowane reportaże pokazują ludzkie dramaty. Czwartkowe wydania programu poświęcone są tematyce Organizacji Pożytku Publicznego.

KRYMINALNA SIÓDEMKA

poniedziałek-piątek, godz. 23:00

Magazyn przedstawiający aktualne wydarzenia kryminalne w różnych regionach Polski. Ostrzeżenia przed technikami stosowanymi przez złodziei i bandytów. Brawurowe akcje policji, śledztwa prokuratury, zatrzymania, zagadkowe zbrodnie.

PASMA WŁASNE ODDZIAŁÓW TERENOWYCH TVP

TVP3 łączy ze sobą praktyczne i niezbędne informacje o najbliższym otoczeniu
z atrakcyjnym przedstawieniem wiedzy o współczesnej Polsce oraz promowaniem dobrych wzorów. Wspiera rozwiązywanie problemów społeczności lokalnych.
To połączenie medium lokalnego z prezentacją szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego.

Całodzienny program TVP3 składa się z:

  • pasma ogólnopolskiego (tzw. pasmo wspólne) – emisja programu ogólnopolskiego,
    w całym zasięgu technicznym stacji;
  • pasm lokalnych (tzw. pasma własne) – wszystkie ośrodki emitują lokalnie własne programy informacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz inne propozycje programowe.
 

Pasma własne ośrodków terenowych emitowane są w godzinach:

poniedziałek-piątek:

(6 godzin 30 minut programu lokalnego)

07:00-09:00

12:30 – 13:00

14:00 – 15:00

17:30 – 20:00

21:00 – 21:30

sobota-niedziela:

(5 godzin programu lokalnego)

10:00-12:00

17:30 – 20:00

21:00 – 21:30

TVP3 tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *