MediaZapowiedzi TV

Wrzesień na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na wrzesień 2018 roku.

 

Najgroźniejsi pupile
Premiera w poniedziałek 10 września, godz. 20.30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 13 x 60 min
Gatunek: dokument/ przyrodniczy
Tytuł oryginalny: Predator Pets

Choć większość z nas uważa je za niebezpieczne, tysiące ludzi na całym świecie trzyma w domach drapieżniki. Wystarczy rozejrzeć się po jakimkolwiek większym mieście, żeby zauważyć zwierzęta, których nie powinno tam być: aligatory, węże, wilki, niedźwiedzie, bizony, szympansy… Nietypowi, śmiertelnie groźni pupile gwarantują skoki adrenaliny! W programie porozmawiamy z właścicielami, sąsiadami, weterynarzami, pracownikami zoo, urzędnikami i funkcjonariuszami policji i sprawdzimy, czy trzymanie dzikich zwierząt w domach jest rozsądne.

Dzika Brazylia
Premiera w niedzielę 9 września, godz. 17.30Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: dokument/ przyrodniczy
Tytuł oryginalny: Wild Brazil

Brazylia to dzikie serce Ameryki Południowej i siedlisko największej liczby gatunków zwierząt na planecie. Aby przeżyć, muszą one przystosowywać się do panujących tam ekstremalnych warunków. W programie przyjrzymy się z bliska wyjątkowym zwierzęcym bohaterom, zmagającym się z powodziami w porze deszczowej i pożarami w czasie susz. Od pierwszych chwil życia kapucynki czubatej, jednej z najbystrzejszych małpek na świecie, po perypetie rodziny wydr olbrzymich walczącej o przetrwanie z jaguarami. „Dzika Brazylia” w nowatorskim stylu ukazuje najbardziej charakterystyczne gatunki lokalne, prezentując niepowtarzalne spojrzenie na ten tętniący życiem kraj.

Operacja Góra Lodowa
Premiera w niedzielę 30 września, godz. 17.30
Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: dokument/ przyrodniczy
Tytuł oryginalny: Operation Iceberg

Przełomowa ekspedycja zespołu najlepszych naukowców, eksplorujących nieznany świat gór lodowych, to prawdziwy wyścig z czasem. Te zamarznięte morskie kolosy należą do najbardziej spektakularnych zjawisk na Ziemi. Być może to w nich tkwi klucz do rozwiązania problemu zmniejszającej się pokrywy lodowej, ale nikt dotychczas nie zbadał ich aż tak dokładnie. Ekipa obserwuje górę lodową od chwili powstania po niezwykłą podróż po morzu. Naukowcy starają się odkryć tajemnice lodu, od tworzenia się gór po życie, jakie się na nich rozwija. Czy uda się znaleźć odpowiedzi na pytania, zanim góra lodowa zatonie albo roztrzaska się na tysiące kawałków?

Kangur Dundee
Premiera w poniedziałek 17 września, godz. 15.50
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 30 min
Gatunek: dokument/ przyrodniczy
Tytuł oryginalny: Kangaroo Dundee

To częsty widok na autostradzie Stuart, długiej na ponad 2700 km drodze przecinającej pustynne obszary Australii: martwa kangurzyca leży na asfalcie z ocalałym dzieckiem w torbie. Pewien człowiek postanowił jednak pomagać kangurzym sierotkom — Brolga, Australijczyk o złotym sercu – założył dla nich schronisko. Program pokazuje perypetie Brolgi i jego pomocników, którzy opiekują się kangurzątkami. Kiedy zwierzęta odzyskują pełnię sił, zostają wypuszczone na wolność. Oprócz wzruszających i krzepiących historii, program prezentuje także mało znane fakty dotyczące fizjologii i życia codziennego tego gatunku.

Wielkie ładunki
Premiera w sobotę 8 września, godz. 21.00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ reality show
Tytuł oryginalny: Mega Shippers
Niewidoczna armia pracowników dba, by ładunki na całym świecie przemieszczały się przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Profesjonaliści zrobią wszystko, żeby najcenniejszy i najcięższy fracht docierał do celu na czas i w doskonałym stanie, niezależnie od warunków. Na morzach i oceanach całego świata, w co najmniej 20 milionach kontenerów, nieustannie transportowane są rozmaite towary: od homarów po luksusowe samochody sportowe. Program „Wielkie ładunki” pozwala poznać kulisy pracy w portach po obu stronach Atlantyku oraz największe firmy spedycyjne. Pracownicy zmierzą się z szeregiem wyzwań, od błędów w obliczeniach po awarie. Wielki ładunek emocji gwarantowany!
Kameleon: witamy w piekle
Premiera w niedzielę 2 września, godz. 22.00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ reality show
Tytuł oryginalny: The Chameleon
Sebastian Perez Pezzani jest jak kameleon: potrafi się wpasować wszędzie, zwłaszcza w miejsca niechętnie odwiedzane przez innych. Poznaje członków niebezpiecznych środowisk z całego świata i towarzyszy im w codziennym życiu. Od meksykańskich „pociągów śmierci” przez więzienie Palmasola w Boliwii i wioski zbieraczy złota na Filipinach po najgroźniejsze slumsy Argentyny — Sebastian Perez Pezzani wtapia się w otoczenie i dostarcza niezwykle wnikliwe portrety lokalnych społeczności.
Pomysły genialne i absurdalne
Premiera w poniedziałek 3 września, godz. 19.00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 30 min
Gatunek: Dokument/ reality show/ nauka/ komedia
Tytuł oryginalny: How Hacks Work
Rok: 2017
Rozpalanie grilla przy użyciu chipsów, temperowanie ołówka wiertarką, wyprowadzanie psa za pomocą drona… Seria „Pomysły genialne i absurdalne” przedstawia niekonwencjonalne sposoby rozwiązywania codziennych problemów. W programie prezentowane są najpopularniejsze i najzabawniejsze filmy z Internetu, nadesłane przez widzów z całego świata. W każdym odcinku przedstawiany jest konkretny problem a finałowa sztuczka zostanie odtworzona przez naszych specjalistów – pirotechnika, chemika i inżyniera Mike’a Sansoma oraz jego króliki doświadczalne: Marcusa Bronzy’ego i Stephena Granta.

Pompeje: Przed katastrofą
Premiera w niedzielę 9 września, godz. 21.00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Pompeii: Countdown To Disaster
Historyk, dr Bettany Hughes, archeolog Raksha Dave i dziennikarz John Sergeant pokażą nam, jak wyglądało ostatnie 48 godzin życia Pompejów. Mieszkańcy nie wiedzieli jeszcze, że wkrótce nastąpi erupcja Wezuwiusza. Prowadzący badają ruiny miasta i otaczające je tereny, odwiedzają najnowsze wykopaliska i doskonale zachowane pozostałości z czasów rzymskich. Zobaczymy, jak analizowane są szczątki ludzi, którzy zginęli w czasie erupcji, odwiedzimy także sam wulkan. Przez wieki trzecia część starożytnych Pompejów pozostawała nietknięta. Oznacza to, że setki sklepów, domów, ulic i ludzkich ciał przez dwa tysiące lat leżały nienaruszone pod grubą warstwą wulkanicznych popiołów, dokładnie tak, jak w dniu wybuchu Wezuwiusza. W tym roku po raz pierwszy w części tego nietkniętego dotąd terenu rozpoczną się wykopaliska archeologiczne — a my będziemy tego świadkami!
Historia broni
Premiera w piątek 21 września, godz. 21.00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: dokument/ historia
Tytuł oryginalny: History of Weapons
Broń to nie tylko narzędzie wojenne, lecz także stymulator rozwoju i innowacji. Program „Historia broni” w wyjątkowy sposób prezentuje ewolucję tej dziedziny technologii na przestrzeni wieków. Najbardziej uznani eksperci zdradzą sekrety broni poprzez praktyczne pokazy. Doświadczenia te zademonstrują, jak broń zmieniała bieg historii i kształtowała ludzkie losy, a dzięki rozbudowanym animacjom widzowie będą mogli przyjrzeć się z bliska najbardziej przełomowym momentom w dziejach. Program podkreśla również naukowe i historyczne znaczenie broni oraz jej wpływ na współczesne społeczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *