„Wyborcza na Koniec Balu” – specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” już w sobotę 22 lutego br.
Czy Kościołowi grozi rozłam? Dlaczego post jest zdrowy? Co człowiekowi mówi las? Jak kochać wystarczająco dobrze? To tylko część pytań, na które odpowiedzi będzie można znaleźć w „Wyborczej na Koniec Balu” – specjalnym wydaniu „Magazynu Świątecznego”, które ukaże się w sobotę, 22 lutego br. wraz z „Gazetą Wyborczą”. W weekendowym numerze dziennika nie zabraknie również cotygodniowych dodatków – „Wysokich Obcasów” i „Naszej Europy”.
– W Kościele nie ma z kim rozmawiać. Biskupi milczą, udając, że nic się nie dzieje. A ja mówię: dzieje się. Kościół już pęka – o zmiany w Kościele katolickim spierają się Tomasz Terlikowski, prawicowy publicysta, związany m.in. z Telewizją Republika i tygodnikiem „Do Rzeczy”, Aleksandra Klich, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” i Waldemar Paś, szef działu interakcji „Gazety Wyborczej”. Dyskutują m.in. o kapłaństwie kobiet, katolikach LGBTQ i o tym, czy dialog między konserwatywną czy progresywną częścią Kościoła jest w Polsce możliwy.
– Uważa się, że post jest szkodliwy, i takie stanowisko długo podtrzymywała nauka – „trzeba jeść, by mieć siłę i energię”. Stoimy jednak w przededniu rewolucji. Post wraca! Na Zachodzie – z fanfarami – Margit Kossobudzka opisuje najnowsze badania dotyczące stosowania postu, z których wynika, że kontrolowane niejedzenie może pomóc zapobiegać chorobom cywilizacyjnym – m.in. cukrzycy, otyłości czy depresji.
136 pożarów, 3 ofiary i 25 mld dolarów strat po pożarach w Kalifornii, 80% obszaru Wenecji dotknięte powodzią, w związku z którą straty oszacowano na 7 mld dolarów, 7 ofiar i 2,4 mld dolarów strat w wyniku powodzi w Hiszpanii – o tym jak konsekwencje globalnego ocieplenia jawią się w liczbach, opowiadają Dominika Wantuch, Gabriela Łazarczyk i Wawrzyniec Święcicki. O kryzysie klimatycznym będzie można przeczytać również w tekstach Wojciecha Orlińskiego i Witolda Gadomskiego. Dziennikarze przyjmują dwa odmienne stanowiska – podczas gdy jeden wieszczy koniec konsumpcji, drugi twierdzi, że produkcja dóbr może się zatrzymać tylko w krajach rozwiniętych.
Prócz tego w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” czytelnicy znajdą m.in. rozmowę Aleksandra Gurgula z Peterem Wohllebenem, autorem bestsellera „Sekretne życie drzew”, który opowiada, co czują rośliny i jak będzie się zmieniać rola lasu wraz ze zmianami klimatu, czy wykład Emmanuela Macrona, który prezydent Francji wygłosił na Uniwersytecie Jagiellońskim 4 lutego br.
W specjalnym wydaniu „Magazynu Świątecznego” ukaże się również druga część „Roku Dobrego Życia”, comiesięcznego cyklu poradników przygotowywanego przez Instytut Dobrego Życia. Tym razem tematem przewodnim będzie miłość – jak się zakochać, jak kochać wystarczająco dobrze i jak utrzymać czułość w związku.
W sobotnim wydaniu „Gazety Wyborczej” wraz z „Wyborczą na Koniec Balu” ukażą się stałe dodatki – „Wysokie Obcasy”, a w nich: rozmowa o kryzysie wieku średniego u kobiet, tekst Artura Zaborskiego o dr Amani Ballour – lekarce z Syrii, która uratowała ponad 1000 osób oraz prezentacja nominowanych do tytułu Superbohaterki „Wysokich Obcasów” 2019.
Szczegóły plebiscytu na: www.wysokieobcasy.pl/superbohaterka
Natomiast w tygodniku „Nasza Europa” znajdą się tłumaczenia najnowszych artykułów ze światowej prasy opiniotwórczej – „Die Welt”, „El País” czy „Le Soir”, dotyczące m.in. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, wyborów parlamentarnych w Hiszpanii czy atmosfery politycznej w Belgii niecały miesiąc po brexicie.
Weekendowy numer „Gazety Wyborczej” wraz z „Magazynem Świątecznym”, „Wysokimi Obcasami” oraz „Naszą Europą” będzie dostępny w sprzedaży 22 i 23 lutego br., w cenie 7,99 zł.
Numer wspiera kampania w radiu, w internecie (Google, media społecznościowe), na nośnikach reklamy zewnętrznej, a także autopromocja w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej”. Działania promocyjne przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.