Internet & Gry - Reklama

Wyborcza.pl z naukowym cyklem redakcyjnym „Świat Nauki”

25 listopada 2021 r. na stronie głównej Wyborcza.pl pojawił się nowy cykl redakcyjny „Świat Nauki”. W jego ramach prezentowane będą m.in. wywiady i felietony naukowe specjalistów z różnych dziedzin wiedzy oraz tłumaczenia popularnonaukowych tekstów „The New York Times” czy The Conversation. Częścią projektu jest również nowa seria Wyborcza.pl „Polscy naukowcy donoszą”, której celem jest promowanie osiągnięć polskich naukowców. 

 

Redakcja Wyborcza.pl uruchomiła nowy cykl redakcyjny „Świat Nauki”, w ramach którego prezentowane będą aktualności z różnych dziedzin nauki, tłumaczenia popularnonaukowych tekstów „The New York Times” czy The Conversation oraz felietony naukowe i wywiady ze specjalistami z danego obszaru wiedzy. W ramach projektu ukazywać się będzie też seria publikacji „Polscy naukowcy donoszą”, promująca polską nauki. Redakcja „Wyborczej” zwraca się w ten sposób do profesorów, doktorów i asystentów, żeby opowiedzieli o swoich najnowszych dokonaniach, odkryciach, eksperymentach i wynalazkach zmieniających świat. Teksty ukazujące się w ramach projektu można znaleźć tutaj.

Zespół „Wyborczej” zachęca też wszystkich czytelników i czytelniczki, którzy pracują naukowo, aby zgłaszali się do współtworzenia cyklu, pisząc na adres: naukagw@agora.pl.

– Widzimy, że nasi prenumeratorzy cyfrowi są bardzo zainteresowani pogłębianiem wiedzy naukowej – z ich komentarzy i listów wiemy, że wielu z nich pracuje naukowo, podobnie wiele osób czyta artykuły o nauce dla własnego rozwoju. Odpowiadanie na ich potrzeby nie jest jednak jedynym celem tego cyklu. W polskiej nauce dzieje się dużo ciekawych rzeczy, ale niestety jest to bardzo słabo wypromowane i brak o tym informacji. Chcemy użyć siły Wyborczej, żeby to zmienić mówi Aleksandra Sobczak, szefowa Wyborcza.pl i zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Nowy projekt opiera się na publikacjach w sekcji „Tylko na Wyborcza.pl – Świat Nauki” oraz „Polscy naukowcy donoszą” na stronie głównej Wyborcza.pl oraz w dziale Nauka i Tylko Zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *