„Zaszczepiamy wiedzą” – specjalny dodatek o szczepieniach przeciw COVID-19 w „Gazecie Wyborczej”
W piątek, 15 stycznia br. w „Gazecie Wyborczej” oraz jej tygodnikach lokalnych opublikowany zostanie specjalny dodatek „Zaszczepiamy wiedzą”. Czytelnicy znajdą w nim m.in. odpowiedzi medyków na pytania dotyczące szczepionek przeciw COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień oraz listę punktów szczepień w największych Polskich miastach.
15 stycznia 2021 r. rusza ogólnopolska rejestracja szczepień przeciw COVID-19. To milowy krok w przezwyciężaniu pandemii – pod warunkiem, że będziemy się szczepić, aby jak najszybciej osiągnąć odporność populacyjną.
Dlatego redakcja „Gazety Wyborczej” przygotowała specjalny dodatek „Zaszczepiamy wiedzą”, w którym pytając ekspertów wyjaśnia m.in. jak działa szczepionka na SARS-COV-2, czy zadziała ona na nowe mutacje koronawirusa, ale również jak w kwestii szczepień radzą sobie inne państwa. W dodatku znajdzie się również poradnik jak zarejestrować na szczepienie oraz kalendarium etapów szczepień. Ponadto na stronach dwudziestu lokalnych tygodników miast Polski dziennika ukaże się lista punktów szczepień wraz z adresami i numerami telefonów.
8 – stronnicowy dodatek „Zaszczepiamy wiedzą” ukaże się wraz z „Gazetą Wyborczą” i jej tygodnikami lokalnymi w piątek 15 stycznia. Cena gazety tego dnia wyniesie 6, 99 zł.
Wydanie „Gazety Wyborczej” wraz z dodatkiem będzie promowane w kampanii w radiu i telewizji, a także w papierowym wydaniu dziennika i jego dodatkach, serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Gazety Wyborczej”.
Gazeta Wyborcza” od początku pandemii wspiera swoich czytelników rzetelnymi informacjami dotyczącymi bieżących wydarzeń wywołanymi pandemią oraz poradami dotyczącymi profilaktyki i higieny m.in. newsletterze Bądź zdrów/Koronawirus w skrócie, do którego można zapisać się na stronie: Wyborcza/newslettery.
„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec września br. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Wyborczej” przekroczyła 240 tys.