BadaniaTVP

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVP liderem weekenduliderem weekendu

4,8 mln widzów według MOR* oraz 3,7 mln według NAM** obejrzało w TVP1 i TVP Sport w momencie najwyższej oglądalności w niedzielę, 16 stycznia Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Również tego dnia ponad 2,5 mln widzów (NAM) oglądało średnio wydanie „Teleexpressu”. Wielomilionową widownię zgromadził też w TVP1 film „Marusarz – Tatrzański Orzeł”, który piku wg MOR obejrzało 3,2 mln osób. Według NAM liderem weekendu była TVP1, z udziałami odpowiednio na poziomie 9,5% w piątek, 7,6% w sobotę oraz 9,8% w niedzielę. W TOP10 aż 9 programów weekendu należało do anten TVP. Weekend okazał się również rekordowy dla kanału TVP Seriale i programu TVP2 „Pytanie na śniadanie

 

Najliczniej oglądaną pozycją weekendu okazała się transmisja Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Widownia niedzielnego konkursu wyniosła średnio na obu antenach TVP1 i TVP Sport 3,7 mln widzów (MOR) oraz prawie 3 mln widzów (NAM). Łączne udziały transmisji kształtowały się na poziomie 23,7%.

Dużym zainteresowaniem cieszyło także niedzielne wydanie „Teleexpressu”, które 16 stycznia zobaczyło w TVP1 2,5 mln widzów, przy udziałach 20,2%.

Premierę filmu „Marusarz – Tatrzański Orzeł” obejrzały miliony widzów. Opowieść o Stanisławie Marusarzu, legendarnym skoczku i prekursorze polskich skoków narciarskich oglądało według MOR średnio 3,1 mln osób, a według NAM 2,5 mln osób, udziały kształtowały się na poziomie 18%.

Program „Pytanie na śniadanie” w niedzielę, 16 stycznia odnotowało najwyższe wyniki od maja 2021 roku. Tego dnia program obejrzało ponad 563 tys. widzów, udziały 7,4% (dane NAM).

W niedzielę, 16 stycznia według NAM najwyższe udziały we wszystkich grupach wiekowych od lutego 2021 roku zanotował kanał TVP Seriale. Udziały w 4+ wyniosły 2,5%, 2,84% w grupie 16-59, 2,56% w grupie 16-49 oraz 2,59% w grupie 7-74. Najliczniej widzowie obejrzeli odcinek serialu „Czterej pancerni i pies”, który zgromadził ponad 493 tys. widzów. W TOP3 kanału znalazł się także odcinek „Ojca Mateusza” oraz film komediowy „Nie lubię poniedziałku”.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej

**NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *