MediaTVPZapowiedzi TV

Zima pełna nowości w TVP

W nadchodzącą zimę Telewizja Polska zachwyci swoich widzów wieloma nowościami. Na antenę powrócą także cieszące się niezwykłą popularnością formaty: „Sanatorium Miłości” i „The Voice Kids”.

 

 

 

 

7 grudnia w TVP2 wyemitowany zostanie premierowy odcinek nowego muzycznego show „Voice Senior” w ramach, którego ponad 20 utalentowanych wokalnie uczestników, którzy ukończyli 60. rok życia, zaprezentuje się podczas Przesłuchań w Ciemno przed trenerami, legendami polskiej muzyki – Alicją Majewską, Urszulą Dudziak, Markiem Piekarczykiem oraz Andrzejem Piasecznym. Długo wyczekiwany serial historyczny „Młody Piłsudski” zagości w telewizyjnej Jedynce już 8 grudnia.

Pozostałe nowości dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej od stycznia. Wśród nich premiery seriali „Archiwista” i „Lepsza Połowa” oraz teleturnieju „Va Banque”.

Na 14 lutego zaplanowano kinową premierę filmu „Zenek”. Film, którego producentem jest Telewizja Polska opowiada prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia.

 

 

MŁODY PIŁSUDSKI, 13 odcinków, emisja od 8 grudnia, od 2 odcinka

Niedziela, godz. 20:15

Serial historyczny opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski, jego rodzina i najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja serialu toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

Udany zamach na cara Aleksandra II (Jan Englert) odmienia życie mieszkańców byłego Królestwa Polskiego, w tym Ziuka – Józefa Piłsudskiego (Grzegorz Otrębski). W pierwszym odcinku poznajemy go jako gimnazjalistę (młody Piłsudski – Jakub Dyniewicz), młodzieńca inteligentnego, pomysłowego, przekornego, nie poddającego się pokornie carskiej władzy. Śledzimy bliską relację Ziuka z ciotką Stefką (Ewa Wencel), duchową opiekunką Piłsudskiego. Jego starszy brat Bronisław (młody Bronek – Rafał Kowalski, starszy – Sebastian Cybulski) rozważniej podchodzi do codziennych problemów ojczyzny nękanej przez Rosję.

Podczas studiów Ziuk prowadzi działalność spiskową, za która zostaje oskarżony o udział w organizacji zamachu na kolejnego cara i zesłany na pięć lat do obozu na Syberii. Po powrocie kontynuuje konspiracyjną działalność.

„Młody Piłsudski” to koprodukcja TVP i Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Serial dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Producentem artystycznym jest Jarosław Sokół. Razem z Ewą Wencel są współautorami scenariusza, który wyreżyserował Jarosław Marszewski. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Grzegorz Otrębski. W pozostałych rolach występują: Ewa Wencel, Sebastian Cybulski,  Marek Kalita, Urszula Grabowska, Mariusz Kiljan, Zuzanna Zielińska, Joanna Kuberska, Karol Pocheć  i inni.

BLONDYNKA, sezon 8, 8 odcinków, emisja od 27 grudnia

Piątek, godz. 20:30

Po roku przerwy powraca uwielbiany przez widzów serial „Blondynka”. Tym razem, w roli tytułowej zobaczymy Martę Żmudę Trzebiatowską. Ósmy sezon produkcji będzie bogaty  w nowe wątki, a mieszkańców spokojnych z pozoru Majaków czeka wiele niespodziewanych zdarzeń.

W Majakach pojawi się nowy, przystojny weterynarz – Jerzy Wiślicki (Kamil Kula). Jego pierwsze spotkanie z Sylwią (Marta Żmuda Trzebiatowska) będzie dość nietypowe i stanie się początkiem zażyłej znajomości. W życiu Dawida (Grzegorz Małecki), a więc i Sylwii, pojawi się także Marta Retzer (Aneta Todorczuk-Perchuć). Sylwia liczy na to, że przyjaciółka Dawida pomoże mu przezwyciężyć kryzys twórczy i załatwić pewną sprawę związaną z hejnałem Majaków. Wydaje się jednak, że Marta ma także inne zamiary, co wpłynie na relacje pomiędzy Sylwią i Dawidem.

Doktor Jan Fus (Krzysztof Gosztyła) musi zadbać o zdrowie w sanatorium. Sanatoryjne życie jednak nie do końca mu się podoba. Okazuje się że kuracjuszki przyjeżdżają tam nie tylko na zabiegi lecznicze. Jasiuna jest pełna obaw i postanawia zrobić mężowi niespodziankę. W Majakach pojawi się Zofia (Izabela Dąbrowska) – siostra bliźniaczka Jasiuni (Izabela Dąbrowska). Matka Pawełka (Sławomir Zapała) wprowadzi spore zamieszanie we wsi.

Tymczasem Stanisława Auguścik (Hanna Śleszyńska) i Sydney (Sławomir Pacek) stopniowo zbliżają się do siebie. Pan Struś na każdym kroku zaskakuje i komplementuje Auguścikową, wprawiając ją w zakłopotanie.

Reż. Mirosław Gronowski.

Obsada: Marta Żmuda Trzebiatowska, Krzysztof Gosztyła, Izabela Dąbrowska, Andrzej Grabowski, Hanna Śleszyńska, Olaf Lubaszenko, Grzegorz Małecki, Sławomir Pacek, Kamil Kula i inni.

POLSKIE ŚLADY, s. 1, 8 odcinków, emisja od 4 stycznia 2020

Sobota, godz. 12:00

Nowy program podróżniczy relacjonujący wyprawę Krzysztofa Puternickiego, który autem przemierza Europę i Afrykę. Jego wyprawa trwająca 5 miesięcy, liczy 33 tysiące kilometrów i wiedzie przez terytoria 38 państw. Projekt stanowi cykl spotkań z naszymi rodakami i obcokrajowcami, którzy związani są z Polską i jej kulturą. Pierwszy etap podróży trwa 6 tygodni i obejmie 16 państw europejskich. Następna część podróży będzie wiodła przez kraje Afryki Zachodniej.

Krzysztof Puternicki – z wykształcenia politolog, z zamiłowania afrykanista – na ten właśnie kontynent jeździ od ponad 20 lat. Do podróży „polskimi śladami” przygotowywał się kilka lat.

SANATORIUM MIŁOŚCI, sezon 2, 10 odcinków, emisja od 5 stycznia 2020

Niedziela, godz. 21:15

To już druga seria programu, który pobił rekordy popularności zimą 2019. Widzowie Telewizji Polskiej pokochali dziarskich seniorów, a na casting do nowej edycji zgłosiło się tysiące chętnych. I tym razem ludzie po 60-tym roku życia ruszają w niesamowitą, pełną emocji podróż, która odmieni ich życie. Będą mieli szansę na nawiązanie nowych przyjaźni, a może nawet na znalezienie prawdziwej miłości.

W kolejnej edycji programu spotka się dwanaście samotnych, pochodzących z różnych zakątków Polski osób. Sześć kobiet i sześciu mężczyzn połączy pobyt w malowniczo położonym sanatorium Równica w Ustroniu. Bohaterowie programu będą uczestniczyć w rozmaitych aktywnościach fizycznych, wycieczkach oraz szczerych rozmowach z gospodynią programu. Na wszystkich czekają emocjonujące atrakcje, podnoszące kondycję fizyczną zabiegi oraz ekscytujące przygody. Podczas całego turnusu, dwunastką seniorów opiekować się będzie Marta Manowska, uwielbiana przez widzów prowadząca również hit Jedynki – „Rolnik szuka żony”.

ARCHIWISTA, sezon 1, 13 odcinków, emisja od 10 stycznia 2020

Piątek, godz. 21:30

Nowy serial kryminalny Telewizji Polskiej w reżyserii Macieja Żaka. W tytułowej roli pracownika policyjnego archiwum, obdarzonego ponadprzeciętną pamięcią i wyjątkową inteligencją, wystąpi Henryk Talar. W rozszyfrowywaniu dawnych, nierozwiązanych spraw partnerować mu będzie młoda, ambitna policjantka Zuza – w tej roli Paulina Gałązka. Pasja, intrygujące śledztwa, mylące tropy i walka o prawdę – tak w skrócie można zapowiedzieć ten serial.

Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos (Henryk Talar) za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i… cierpliwie czekał. Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka). Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba – zbrojne ramię. Henryk  i Zuza wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje, Tomasza Stachurę (Mateusz Kmiecik).

Każdy odcinek „Archiwisty” opowiada historię innego zabójstwa, a akcja serialu rozgrywa się w Żyrardowie i jego przepięknych okolicach.

Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne, nierozwiązane sprawy zabójstw.

W stałej obsadzie wystąpi plejada gwiazd: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska.  W poszczególnych odcinkach pojawią się: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik.

Autorami pomysłu serialu są Andrzej Ciborski i Piotr Mikołajczak. Prowadzącym scenarzystą jest Dominik W. Rettinger, a za reżyserię serialu odpowiada Maciej Żak, twórca takich filmowych hitów jak: „Ławeczka”, „Rozmowy nocą” i „Konwój”.

Producentem serialu jest Telewizja Polska, natomiast producentem realizującym Rock And Roll Production, odpowiadający m.in. za popularny serial „Leśniczówka”.

 

 

VOICE SENIOR, sezon 1, 4 odcinki, emisja od 7 grudnia 2019

Sobota, godz. 20:05

Takiego talent show w polskiej telewizji jeszcze nie było! Do rodziny najlepszych programów muzycznych w Polsce – „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”, dołącza „The Voice Senior”. Ponad 20 utalentowanych wokalnie uczestników, którzy ukończyli 60. rok życia, zaprezentuje się podczas Przesłuchań w Ciemno przed trenerami, legendami polskiej muzyki – Alicją Majewską, Urszulą Dudziak, Markiem Piekarczykiem oraz Andrzejem Piasecznym. Do kolejnego etapu – Półfinału, przejdzie 16 uczestników, po czterech w drużynie każdego z muzycznych opiekunów. Ostatecznie w Wielkim Finale wystąpi ośmioro najlepiej śpiewających seniorów, którzy walczyć będą o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych oraz wycieczkę marzeń o wartości 30 tysięcy złotych. O tym, kto zwycięży pierwszą polską edycję „The Voice Senior”, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS.

„The Voice Senior” zabierze widzów w podróż pełną muzyki, pasjonujących wspomnień, ciekawych anegdot. Na scenie nie zabraknie wspólnych występów uczestników z trenerami. To program pełen pozytywnych emocji, który pokazuje, że warto spełniać marzenia w każdym wieku.

Nowy, muzyczny show poprowadzą uwielbiana przez miliony Polaków Marta Manowska oraz niezastąpiony Tomasz Kammel, którzy przybliżą sylwetki uczestników odwiedzając ich w domach, rozmawiając z bliskimi.

Premiera „The Voice Senior” już 7 grudnia o godz. 20:05 w TVP2.

PASJONACI, emisja od 28 grudnia 2019

Sobota, godz.11:55 i 12:30

Trzynastoodcinkowy dokument fabularyzowany opowiadający historię osób niewidomych
i niedowidzących – aktorów  Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego Teatru (ITAN)
w Krakowie. Seria to trzynaście różnych historii życiowych – każda z nich jest inna, każda zwraca uwagę na inny problem, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Teatr  ITAN przełamuje granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo. Prowadzi tym samym do integracji profesjonalistów z amatorami, seniorów  z młodzieżą – w niezwykłym miejscu, jakim jest scena. Ideą przewodnią cyklu jest pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością może uprawiać zawód aktora, a co więcej – jest to praktyka, która wzbogaca twórczość artystyczną i przyczynia się do rozwoju społeczeństwa integracyjnego.

Bohaterami serii  będą aktorzy Teatru ITAN, ich bliscy  i przyjaciele oraz profesjonalni aktorzy, m.in. Dorota Pomykała i Tadeusz Huk,  pomagający osobom niepełnosprawnym poznać kunszt pracy scenicznej.

Serię reżyseruje jej pomysłodawca Artur Dziurman – jednocześnie założyciel Teatru ITAN – jedynej w Polsce profesjonalnej sceny skupiającej osoby niewidome.

SYLWESTER MARZEŃ Z DWÓJKĄ na żywo

Wtorek, 31 grudnia, godz. 20:00

W tym roku TVP2 ponownie zaprasza widzów przed telewizory, a publiczność do Zakopanego na niezapomniany koncert Sylwester Marzeń z Dwójką. Na scenie plejada gwiazd muzyki tanecznej z Polski i zagranicy, wiele muzycznych niespodzianek, a wszystko w zapierającej dech oprawie. Szczegóły Sylwestra Marzeń z Dwójką zdradzimy już 10 grudnia, podczas sylwestrowej konferencji z udziałem gwiazd! Zapraszamy.

THE VOICE KIDS 3 emisja od 1 stycznia 2020 – 1 odcinek wyjątkowo w środę w Nowy Rok, od 2 odcinka w soboty

Sobota, godz. 20:05

Już do 1 stycznia 2020 roku widzowie będą mogli oglądać kolejną odsłonę muzycznego show TVP2, którego uczestnicy zmieniają oblicze polskiej sceny muzycznej i osiągają międzynarodowe sukcesy.

Roksana Węgiel, Viki Gabor, zespół 4Dreamers, Zuza Jabłońska, Ania AniKa Dąbrowska, Mateusz Golicki i Adam Kubera – uczestnicy dwóch dotychczasowych edycji „The Voice Kids” szturmem podbili serca milionów Polaków i osiągają coraz większe sukcesy. Zwycięstwo Roksany Węgiel i Viki Gabor w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior to najlepszy dowód, że muzyczny program TVP2 jest skarbnicą młodych talentów, które doceniane są na międzynarodowej arenie. Wychowankowie polskiej edycji „The Voice Kids”, stają się idolami najmłodszych, pokazując jednocześnie, że najlepszym przepisem na spełnienie marzeń i osiąganiu celów nawet w najmłodszym wieku są pracowitość, sumienność, talent i pokora.

Muzyczną przygodę z trzecią odsłoną „The Voice Kids” rozpoczniemy już 1 stycznia 2020 roku. Widzowie usłyszą największe polskie i światowe przeboje w wykonaniu wspaniałych dzieci w wieku 8-15 lat, które niejednokrotnie zachwycą, a nawet doprowadzą do łez wzruszenia prowadzących, widzów oraz trenerów. W roli mentorów, którzy pomogą rozwijać talent młodych uczestników, ponownie zobaczymy Cleo, Dawida Kwiatkowskiego oraz  Tomsona i Barona z zespołu Afromental.

Już dziś wiadomo, że w programie pojawią się niezwykłe dzieci, które mają ogromną szansę powtórzyć sukcesy swoich poprzedników. Z ponad 2000 osób, które zgłosiły się na castingi, w Przesłuchaniach w Ciemno, wystąpi ponad 70 niezwykle muzykalnych dzieci.
W kolejnym etapie – Bitwach, na scenie zobaczymy występy trójki dzieci, ale tylko jedno z nich przejdzie dalej. W finałowym odcinku widzowie wybiorą zwycięzcę, który zdobędzie tytuł Najlepszego Głosu w Polsce „The Voice Kids” oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na przyszłą edukację w wysokości 50 000 złotych.

Gospodarzami trzeciej edycji programu będą Tomasz Kammel z debiutującą w roli prowadzącej muzyczny show Idą Nowakowską oraz Jan Dąbrowski i Antek Scardina – niekwestionowani ulubieńcy najmłodszych Polaków.

LEPSZA POŁOWA, emisja od 6 stycznia 2020

Poniedziałek i wtorek, godz. 21:50

„Lepsza Połowa” to nowy, familijny serial komediowy w gwiazdorskiej obsadzie, który znajdzie się w zimowej ramówce TVP2. Opowiada on o perypetiach grupy przyjaciół, którzy wspierają się wzajemnie w pokonywaniu codziennych wyzwań. Wspólnym mianownikiem dla ich niełatwych relacji rodzinnych i przyjacielskich jest dążenie do osiągnięcia życiowej harmonii.

Widzowie poznają historię rodziny Nowakowskich – Joli  i Marka (Artur Żmijewski i Iza Kuna), i ich niełatwych relacji z dorastającymi dziećmi oraz dwóch par „po przejściach” – Weroniki

i Aleksa (Anna Dereszowska i Tomasz Karolak) oraz Anny i Zibiego (Weronika Książkiewicz

i Wojciech Mecwaldowski). W ich pozornie poukładany świat, trochę przypadkowo, a trochę

z rozmysłem, wkracza po kilku latach spędzonych za granicą Borys (Piotr Adamczyk). Wraca do rodziny i przyjaciół w nadziei na znalezienie przepisu na szczęście.

W pozostałych rolach występują m.in. Bartosz Obuchowicz, Bartłomiej Firlet, Ignacy Liss, Karina Woźniak, Katarzyna Gałązka, Marcin Perchuć i Barbara Wypych.

Nowa produkcja Telewizji Polskiej, zrealizowana według pomysłu Krzysztofa Landsberga i Rafała Kolikowa, nawiązuje do emitowanej w 2018 roku „Trzeciej Połowy”. Oba seriale łączy także reżyser, Kristoffer Rus oraz scenarzyści: Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.

Autorami zdjęć są Dominik Danilczyk i Jan Rus Słomiński. Słowa do tytułowej piosenki „Lepsza połowa” napisał Adam Nowak, a muzykę skomponował Karim Martusewicz.

VA BANQUE, emisja od stycznia 2020

Od poniedziałku do piątku, godz. 18:30

Popularny przed laty teleturniej powraca w nowoczesnym wydaniu! Oparty na amerykańskim formacie Jeopardy!”, „Va banque” to program, w którym uczestnicy muszą popisać się wiedzą i refleksem. Troje zawodników odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach. Kto zaryzykuje i pójdzie va banque?

Gospodarzem programu będzie Przemysław Babiarz.

FILMOWE CZWARTKI nowy cykl, emisja od 21 listopada

W czwartki, godz. 20:40

W cyklu najciekawsze filmy ostatnich lat, które zmieniły oblicze filmowego mainstreamu. W nowym paśmie znajdą się obrazy zrealizowane przez najwybitniejszych twórców, poruszające biografie, nagradzane na festiwalach dramaty i najpopularniejsze komedie.

5.12.2019 „Przychodzi facet do lekarza”, reż. Dany Boon, 2014

Komedia z francuskim reżyserem i komikiem w roli głównej. Opowieść o samotniku, który walczy ze swoją przypadłością, odwiedzając bardzo często lekarzy.

12.12.2019 „Manchester by the sea”, reż. Kenneth Lonergan, 2016

Nagrodzony Oscarem w dwóch kategoriach dramat o mężczyźnie, który po śmierci brata zaczyna opiekować się jego synem.

19.12.2019 „Zakochany Szekspir”, reż. John Madden, 1998

Laureat Oscara w 7. kategoriach. Kostiumowa komedia romantyczna w Gwyneth Palthrow i Josephem Finnesem w rolach głównych.

8.01.2019 „Wielkie oczy, reż. Tim Burton, 2014

Zwariowana komedia twórcy „Alicji w krainie czarów” i „Gnijącej panny młodej” z Amy Adams i Christophem Waltzem w rolach głównych.

W  nowym cyklu filmowym Dwójki wyemitowane zostaną  również:

„Na karuzeli życia”, reż. Woody Allen, 2017

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island. W rolach głównych: Kate Winslet, Justin Timberlake, John Beluschi i Juno Temple.

„Boska Florence”, reż. Steven Frears, 2016

Oparta na faktach historia Florence Foster Jenkins, która mimo fatalnego głosu, marzy o karierze śpiewaczki operowej. W roli tytułowej wyróżniona nominacją do Oscara Meryl Streep.

„The walk. Sięgając chmur”, reż. Robert Zemeckis, 2015

Historia francuskiego artysty Philippe’a Petita, który w 1974 roku przeszedł po linie między wieżami World Trade Center. Dzieło wybitnego reżysera, twórcy m. in. „Forresta Gumpa” i „Cast away – poza światem”.

„Anna Karenina”, reż. Joe Wright, 2012

Hollywoodzka ekranizacja słynnej powieści Lwa Tołstoja. Dzieło twórcy „Pokuty” oraz  „Dumy i uprzedzenia” z Kirą Knightley oraz Judem Law w rolach głównych.

„Złota dama”, reż. Simon Curtis, 2015

Oparta na faktach historia Marii Altmann. Kobieta walczy w sądzie z rządem Austrii o zwrot słynnego obrazu Gustava Klimta, który przed wojną należał do jej rodziców. W rolach głównych Helen Mirren i Ryan Reynolds.

„Coco Chanel”, reż. Anne Fontaine, 2009

Wspaniale sfilmowana biografia Gabrielle Chanel, ikony mody XX i XXI wieku, z Audrey Tatou w roli głównej.

„Borg/McEnroe. Między odwagą i szaleństwem”, reż. Janus Metz, 2017

Pełna napięcia historia finału Wimbledonu, wielkoszlemowego turnieju tenisowego z roku 1980. Starli się wówczas w na korcie legendarny Björn Borg i wschodząca  gwiazda tenisa – John McEnroe.

PYTANIE NA ŚNIADANIE  na żywo

emisja: od poniedziałku do niedzieli, godz. 07:15

Zimowe poranki umili widzom ulubiony program śniadaniowy Polaków, niekwestionowany lider oglądalności, który pozostawił konkurencję daleko w tyle! W odcinkach emitowanych zimą nie zabraknie jak zawsze ciekawych rozmów, poruszających historii, praktycznych porad i przepisów, relacji z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i oczywiście rozrywkowych z całego kraju oraz doniesień z życia gwiazd. Każdego ranka widzów Dwójki witać będą popularne i bardzo lubiane pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Ida Nowakowska i Łukasz Nowicki, Tamara Gonzalez Perea i Robert El Gendy oraz Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora.

LAJK! 

emisja: sobota, godz. 19:35

Zimą kolejne odcinki programu LAJK!, w którym duet prowadzących Monika Mazur                        i Mateusz Szymkowiak zaproszą widzów na najciekawsze wydarzenia, festiwale, koncerty, spektakle teatralne, premiery filmowe, pokazy mody czy imprezy plenerowe. Odsłonią kulisy wielkiego świata. W programie – gwiazdy, twórcy, celebryci. Lajk! podpowiada, co warto zobaczyć, usłyszeć, przeczytać, dokąd się wybrać. I generalnie – w co się bawić. To po prostu kultura i rozrywka w pigułce. Kamery programu będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś emocjonującego i godnego uwagi.

 

 

Telewizja Polska producentem filmu „Zenek”

Trwają zdjęcia do filmu „Zenek”, który 14 lutego 2020 r. trafi na ekrany polskich kin.
To opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia.

Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat osiemdziesiątych. W karierze muzycznej wspiera go wujek – zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Kazik, jego najbliższy przyjaciel i romskie środowisko, w którym wzrastał Martyniuk kształtują jego muzyczny styl.

Zdjęcia do filmu powstają głównie na Podlasiu: w Bielsku Podlaskim oraz rodzinnej miejscowości Martyniuka – Gredele.

Młodego Zenka zagra Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a dorosłego – Krzysztof Czeczot („Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”), zaś w rolę żony piosenkarza wcieli się Klara Bielawka.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, autorem scenariusza Marta Hryniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *